Co mam zrobic? Pomóżcie mi.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Co mam zrobic? Pomóżcie mi.

przez abcdef88 13 lis 2010, 19:11
W jakim sensie podstępny?
Mogłabyś rozwinąć tą myśl?

przez karolacia 13 lis 2010, 19:34
Ludzie cierpiący na depresje często "uciekaja" np. ja często śpie przesypiam depresję ale w dzień. Epizod z alkocholem też miałam i on wraca to nie jest alkocholizm ale właśnie ucieczka. Na mnie alkochol działa rozluźniajaco. do pewnego momentu fajnie się bawie potem przychodzi faza właśnie zwierzania się a potem kolejna to głęboki dół który czasem może skończyć się tragicznie. Musi uważać nie wiem w jakim stopniu jej depresja jest głęboka, jakie ma myśli itp. Ogólnie musicie uważać na alkochol, ja np. mogę sie fajnie bawić i może być przy tym alkochol ale musze mieć koło siebie osobę której ufam i która wie że w którymś momencie musi mi powiedzieć stop.
Jeśli uda Ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem.....(Paulo Coelho)

przez abcdef88 13 lis 2010, 22:49
Gdybym wcześniej wiedział na pewno nie pozwoliłbym na to żeby tyle wypiła...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez specjal 13 lis 2010, 23:47
Daj sobie spokoj ze wypila(dzieki temu wiesz co jej dolega).Moze cie pociesze ale z nia nie jest tak zle jak sie wydaje.Gdyby miala ciezka depresje to by napewno nie chciala isc na jakos impreze.Ja sam obalalem jabole.Wskazal bym ze ona ma depresje lekowo,grunt to znalesc dobrego psychiatre.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez abcdef88 13 lis 2010, 23:57
Ona później mi powiedziała, że w ostatniej chwili zdecydowała się że idzie, ciągle się zastanawiała, chciała wymyśleć jakąś wymówkę...ona boi się znaleźć pracy, boi się pracy w zatłoczonym centrum, boi sie ciemności, nie zaśnie w ciemny pokoju i wiele wiele wiecej...

przez specjal 14 lis 2010, 12:00
E tam przesadzasz kazdy sie boi ciemnosci ;)

[Dodane po edycji:]

ile sie juz leczy na ta depresje?
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez abcdef88 14 lis 2010, 13:30
Wspomniala cos, ze od kilku miesiecy...ale teraz np, nie ma juz pieniedzy na nastepna wizyte i musiala odmowic...boi się iść do pracy bo ma jakiś lęk... i koło się zamyka.

przez karolacia 14 lis 2010, 19:41
Witam jeśli leczy się od kilku miesięcy i zaprzestała brać leków to nawet jak je brała to nie dędzie żadnego efektu. A jeżeli chodzi o lęki to nie jest to normalne, ale mogą to być tylko wymówki iż poprostu nie radzi sobie ze swoją sytuacją. Pozdrawiam

specjal napisał(a):Daj sobie spokoj ze wypila(dzieki temu wiesz co jej dolega).Moze cie pociesze ale z nia nie jest tak zle jak sie wydaje.Gdyby miala ciezka depresje to by napewno nie chciala isc na jakos impreze.Ja sam obalalem jabole.Wskazal bym ze ona ma depresje lekowo,grunt to znalesc dobrego psychiatre.

Alkochol różnie działa w tym stanie ducha
Jeśli uda Ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem.....(Paulo Coelho)

przez abcdef88 14 lis 2010, 21:53
A co powiecie na to żeby ją odwiedzić (nie będę wcześniej ją powiadamiał o tym) i po prostu porozmawiać na ten temat, czy ona chce żebym ją wspierał, żebym jej pomagał?
To wszystko jest dla mnie takie dziwne.

przez karolacia 15 lis 2010, 00:05
Ale co jest dziwne dla Ciebie? choroba jej?

przez abcdef88 15 lis 2010, 00:15
Ta cała sytuacja, jej zachowanie...ciagle wracam myslami do tego co ona mi mowila i ciagle nie moge w to uwierzyc...

przez karolacia 15 lis 2010, 00:21
Wydaje mi się że samo to że jest chora cię przeraża. To nie jest prosta sprawa cięzko jest zrozumieć tą chorobę. Ja sama do dziś się uczę. wiesz ważne jest to aby ona zrozumiała swoją chorobę.

Wiesz co do wizyty niezapowiedzianej to z jednej strony to dobry pomysł....ale trudno wyczuć jak ona zareaguje........... może mieć gorszy dzień i może być różnie musisz być na to przygotowany....

sorki za błędy ale jest późno.... :smile:

przez abcdef88 15 lis 2010, 00:25
Spróbuje chociaż...

przez karolacia 15 lis 2010, 00:28
próbuj jeśli ją kochasz.....jeśli masz siłę żeby jej pomóc....podziwiam cię i cenie to że chcesz z tym walczyć :smile:

Paul Hauck - Depresja [Audiobook PL] to nie jest jakiś super audiobook ale tylko tyle znalazłam w internecie ściągnij i posłuchaj :smile:

Sortuj wg