Czy można mieć depresję bez smutku?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy można mieć depresję bez smutku?

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 14:19
Posiadam większość objawów depresji typu mniejszy apetyt, czarnowidztwo, myśli rezygnacyjne, czasami myśli samobójcze, utrata zainteresowań, mniejszy popęd seksualny - czy to jest depresja jeśli nie posiadam smutku? Mój nastrój jest obojętny.
Jeżozwierz

Re: Czy można mieć depresję bez smutku?

przez linka 08 lis 2010, 14:29
Człowieku, idź ty do porządnego psychiatry żeby cie porządnie zdiagnozował....... bo zadajesz masę pytań a nikt na forum cię nie zdiagnozuje....nie wiem u kogo się leczysz ale:
-a) leczenie dotychczasowe nie pomaga
-b) lekarz nic ci nie tłumaczy
:roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Shadowmere 08 lis 2010, 14:32
Można,oczywiscie,że można.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 14:48
-b) lekarz nic ci nie tłumaczy
Nie tłumaczy, bo nie mówię mu o objawach :roll:

-a) leczenie dotychczasowe nie pomaga
Pomaga bo nie mam urojeń i omamów i przecież neuroleptyk nie wyleczy depresji czy tej niby hipomanii.
Jeżozwierz

przez Shadowmere 08 lis 2010, 14:53
Owszem neuroleptykow używa się w leczeniu manii i hipomanii-to raz.
A dwa-leczenie jest nie oszukujmy się-absolutnie niewystarczajace.Siedzisz w domu od X lat i zastanawiasz się czy kumpel homoseksualista (notabene-czy on na pewno jest prawdziwy?nie do zweryfikowania) podtruwa Ci żarcie.

Daleko tu moim i jak widze-nie tylko moim zdaniem to efektywnego leczenia..
Shadowmere

przez linka 08 lis 2010, 14:57
Jeżozwierz, skoro nie mówisz o objawach to równie dobrze możesz przestać się leczyć........omamy, hipomania, depresja, obawy o własne życie, od 7 lat siedzisz w domu, nie utrzymujesz żadnych stosunków międzyludzkich........mieszkasz sam? Co na to twoi rodzice? Czemu nie mówisz o objawach? Odpowiada ci taki stan rzeczy?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 15:24
Czekałem aż ten stan hipomaniakalny nawróci aby upewnić się czy to aby to jest to. Po co miałbym po pierwszym epizodzie o tym mówić i być może brać niepotrzebnie dodatkowe leki? Miałem jeszcze 2 takie epizody tyle, że gorsze i to z urojeniami wielkościowymi i teraz wiem, że powinienem o tym powiedzieć lekarzowi.

A co do depresji to zawsze myślałem, że obniżony nastrój jest osiowym objawem depresji więc nie zwracałem uwagi na pozostałe objawy depresyjne.

No i obawiam się, że psychiatra potraktuje mnie za jakiegoś hipochondryka i symulanta albo za wyłudzacza leków bo gdzież to mieć objawy schizofrenii, cyklofrenii, nerwicy i być może paranoi prześladowczej...

Mieszkam ze starymi. Stary nic nie wie o chorobie a matka każe mi się leczyć.
Jeżozwierz

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 16:46
Podaj przykłady takich tematów co nie mają sensu, bo ja takich nie widzę :evil:
Jeżozwierz

przez Jeżozwierz 08 lis 2010, 18:52
A ja nie mam zamiaru już poraz 1000 raz czytać swoich postów.
Jeżozwierz

przez martini. 08 lis 2010, 19:15
Tobie potrzebna jest TERAPIA, a najlepiej na ODDZIALE W SZPITALU bo tam masz i psychologów i psychiatre, ktory bedzie z Toba regularnie się spotykał i Ci odpowie na wszystkie dręczące Cie pytania, a jego diagnoza będzie WIARYGODNA bo będziesz tam przebywał napewno 2-3 miesiące codziennie! Teraz zrozumiałeś?? Nie możesz zatajać swoich objawów, czy ma sens takie leczenie?!? Jak nie chcesz mówić co się z Tobą dzieje to znaczy że kontrolujesz to i potrafisz sobie z tym poradzić, więc nie potrzebujesz pomocy innych. Koniec.

przez specjal 08 lis 2010, 19:39
heh to ja takie objawy milaem jak bylem"zdrowy"oprocz tego braku apetytu.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez niepewna siebie 11 lis 2010, 13:21
Myślę, że można. Obojętność to chyba objaw najcięższej depresji, bo smutek odczuwają zwykle ludzie, którym jeszcze na czymś zależy, a depresja uniemożliwia im funkcjonowanie. Obojętność jest znacznie gorsza...

Polecam wizytę u psychologa.
"Samotnym jest się wtedy, gdy ma się czas."

Sortuj wg