depresja po ślubie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

depresja po ślubie?

przez ~aza 22 paź 2010, 12:45
Witam,
nie potrafię sobie sama dac rady...
Miesiąc temu wyszłam za mąż, tydzień przed ślubem dostałam jakiegoś ataku histerii. Chciałam odwoływać wszystko. Płakałam i miałam spore wątpliwości. Rodzina i narzeczony (prawie 2 lata jesteśmy razem) kazali mi się zastanowić czy ja tego na prawde chcę. Uspokoiłam się i zaczęłam myśleć (tak mi się wtedy wydawało). Postanowiłam nie odwoływać ślubu a teraz nie wiem czy słusznie. Najchętniej cały czas bym płakała. ścisk w zołądku, ból głowy to normalne ostatnio. Znalazłam w internecię coś takiego jak depresja poślubna. nie wiem, próbuje jakoś z tym walczyć ale na razie to mnie przerasta... może to jednak nie TEN... :(

Re: depresja po ślubie?

przez linka 22 paź 2010, 12:58
~aza, ślub to duże wydarzenie w życiu człowieka.....być może jeszcze nie byłaś gotowa na ten krok, być może nie jesteś pewna czy to ten mężczyzna - masz prawo do wątpliwości....radziłabym ci skorzystać z pomocy psychologa......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ~aza 22 paź 2010, 13:13
Eh.. dzięki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Toshiba 22 paź 2010, 13:20
Ja myślę, że nie potrzebnie się zamartwiasz. Ja dostałam histerii tydzień po ślubie, byłam przerażona jak sobie uświadomiłam, że to była decyzja na całe życie, że jakby co to nie można tak poprostu uciec do mamusi :-). Powiedziałam o tym mężowi, wyjaśniłam moje obawy. Wysłuchał ze zrozumieniem, okazało się, że On tez ni eczuł sie zbyt pewnie po ślubie, ale nie chciał mnie martwić. Obecnie jesteśmy 16 lat po ślubie i wiem, że to była właściwa decyzja.
Moim zdaniem powinnaś zastanowić się czego się obawiasz, i szczerze porozmawiać o tym z mężem. Może chodzi o podział obowiązków o kwestie finansowe, o kontakty z teściami itp różne moga być przyczyny Twoich obaw.
Toshiba

przez ~aza 22 paź 2010, 13:29
No a co jak to nie to? Jak popełniłam błąd?
Sęk w tym, że ja nie wiem o czym mam z nim rozmawiać, bo samam nie wiem o co chodzi i co się ze mną dzieje :( Sprawy typu podział obowiązków kontakty z teściami rozwiązujemy na bieżąco.
Mam świadomość, ze moge mu swoim zachowaniem teraz krzywdę wyrązdzać a tego nie chcę :(

przez wovacuum 22 paź 2010, 13:30
Toshiba, màdrze mowisz :D ~aza, porozmawiaj z mèzem o swoich obawach,tylko delikatnie,zeby nie poczul siè odtràcony.
Ja po slubie tez mialam dylemat czy dobrze zrobilam,ale z czasem wàtpliowsci siè rozwialy.
Moze po prostu masz wàtpliwosci czy temu podolasz??
wovacuum

przez ~aza 22 paź 2010, 14:52
Rozmawialiśmy, mąż widzi moje rozterki i nie bardzo wie jak mi pomóc :(

przez Gods Top 10 22 paź 2010, 15:21
~aza, to jedyna życiowa decyzja, którą tak trudno było Ci podjąć ?
Dlaczego masz wątpliwości, czy była słuszna ? Nie wierzysz w męża, w siebie ? Obawiasz się nieodwołalności tej decyzji ? Konfrontacja Twoich wyobrażeń na temat tego, jak "powinno być po ślubie", wypada słabiej niż to, jak jest na prawdę ?
Wierzysz w to, że gdyby nie chodziło o tego konkretnego mężczyznę (obecnie już męża), to wtedy miałabyś pewność, że to "ten jedyny" ?

Ta sytuacja jest dla Was jednym z pierwszych sprawdzianów: czy wspólnie będziecie się starali budować Wasze małżeństwo, czy będziecie wspólnie pokonywali Wasze słabości, obawy, dla dobra Was obojga, a nie dla dobra każdego z Was z osobna !
Wolicie, by wygrały Wasze obawy, słabości, czy Wasza miłość, Wasze małżeństwo ?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez ~aza 26 paź 2010, 10:54
Chyba się nie uda z tego wyjść....

Sortuj wg