nerwica+depresja..juz nie daję rady

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: nerwica+depresja..juz nie daję rady

przez Lili27 24 paź 2010, 13:36
Myślę, że w większości przypadków wystarczają 3 rodzaje leków:
- antydepresant (u mnie efectin)
- przeciwlękowy i np hamujący takie "głebsze myslenie" (w moim przypadku fluanxol)
- nasenny (u mnie chlorprothixen)

Nie poleca się kierować pojazdami po tych lekach bo znaczącą osłabiają koncentracje. Ja byłam uparta i tając to przed wszystkimi zrobiłam prawko ale wiem, ze było to naprawdę niemądre ;)

przez ghost21 24 paź 2010, 18:50
w takim razie gratuluję zdanego prawka :smile:

a jak to wygląda z tymi skutkami ubocznymi które wystąpią. One mijają z czasem? po odstawieniu leków? czy jak to wygląda?
Szkoda, że nie można prowadzić samochodu. Mam pozostałości z fobii społecznej i po prostu wole się poruszać autem :? (mimo to, że i tak nie jest to łatwe z tymi wszystkimi zaburzeniami :? )

przez Misiek_NL 24 paź 2010, 19:31
ghost21, Mijają... przeważnie jest tak że skutki uboczne najbardziej dokuczają na początku brania leku, a potem ustępują ;) Co do prowadzenia samochodu na ulotce nie pisze żeby kategorycznie nie prowadzić tylko żeby zachować ostrożność ;)
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ghost21 29 lis 2010, 00:02
tydzień temu po długich przemyśleniach zdecydowałem się na branie leków. Psychiatra przypisał mi antydepresant. Bardzo się obawiałem skutków ubocznych. Po paru dniach nie widziałem nic niepokojącego. Jednak po tygodniu wróciły lęki z którymi walczyłem od ponad roku:/ nie wiem czy jest to spowodowane braniem leków czy po prostu mam życiowego pecha? Wiem że nie dam rady po raz drugi przechodzić przez to samo :(

przez Badziak 29 lis 2010, 00:21
To lekarz nie uprzedził Cię, że antydepresanty w pierwszych tygodniach mogą nasilać objawy? Zwykle dobrze zaczyna być koło 3 tygodnia. Bądź cierpliwy, a zostaniesz wynagrodzony :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg