Nie radzę sobie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Nie radzę sobie

przez Permanentnie smutna 11 paź 2010, 09:20
gdybym miała jeszcze jakieś problemy, które można rozwiązać..z pracą, szkołą, z chłopakiem..ale ja jestem po prostu smutna, z każdym dniem bardziej, mocniej to odczuwam..czuję coraz mocniejszy ucisk w piersiach, jakby ktoś mnie dusił, nie dał złapać pełnego, głębokiego oddechu..coraz trudniej udawać silną..nie mam już sił, nie mam z kim porozmawiać..mam dopiero 21 lat ale nie widzę dla siebie przyszłości..zadaję sobie często pytanie po co to wszystko? jaki sens ma praca, nauka, co za różnica gdzie mieszkam i z kim żyję..i odpowiedź jest zawsze taka sama..że to wszystko jest beznadziejne, że nie mam po co się starać..

Re: Nie radzę sobie

przez linka 11 paź 2010, 09:27
Permanentnie smutna, no to nie ma na co czekać.....potrzebna wizyta u psychologa i psychiatry i to szybciutko. W międzyczasie możesz zrobić badania ogólne u internisty.
To co opisujesz wygląda na stany depresyjne......ale lekarzem nie jestem więc najlepiej gdyby diagnozę postawił specjalista .

Zacznij to leczyć a wszystko się ułoży - zobaczysz.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 11 paź 2010, 09:36
Permanentnie smutna, Cześć.
No...Jest się o co starać. Właśnie o to ,żeby czuć i myśleć inaczej .
Tylko ta świadomość utrzymuje mnie przy zyciu,czasem nawet pcha do przodu.Pamiętam jaki bylem kiedyś.I kurcze chce znów być taki .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Permanentnie smutna 11 paź 2010, 10:45
ja też pamiętam jaka byłam kiedyś..wszystko zaczęło się psuć kiedy poszłam na studia..myślę, że za szybko rzuciłam się na głęboką wodę..praca, szkoła..chciałam żeby wszyscy byli zadowoleni z tego co robię..ale nie było jeszcze tak źle..bardzo mi się pogorszyło kilka miesięcy temu i trwa to do teraz..kiedyś miałam plany, masę pomysłów, energię..teraz tylko chodzę do pracy a po niej śpię, nic mi się nie chce, nic nie ma sensu..

przez LitrMaślanki 11 paź 2010, 10:56
Permanentnie smutna, To może być depresja ,skocz do lekarza . Pomóż samej sobie .
LitrMaślanki

Sortuj wg