Pobyt w szpitalu psychiatrycznym...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez peciowa 22 sty 2016, 22:21
hej, chciałabym się dowiedzieć ile przeważnie leży się w takim szpitalu jeżeli chodzi o załamanie nerwowe? mój chłopak niedawno trafił na oddział zamknięty i nie wiem co dla niego byłoby lepsze....doradźcie mi czy mam utrzymywać z nim kontakt, pisać listy i w razie możliwości jeździć na wizyty, czy lepiej byłoby gdyby przez ten czas nie utrzymywała z nim kontaktu...bo z tego co wiem, każdy lekarz mówi co innego, jeden, że lepiej się nie kontaktować i dać mu czas, a drugi cieszył się, że pisze do niego listy itd.

przez TylerDurden23 23 sty 2016, 00:41
peciowa napisał(a):hej, chciałabym się dowiedzieć ile przeważnie leży się w takim szpitalu jeżeli chodzi o załamanie nerwowe? mój chłopak niedawno trafił na oddział zamknięty i nie wiem co dla niego byłoby lepsze....doradźcie mi czy mam utrzymywać z nim kontakt, pisać listy i w razie możliwości jeździć na wizyty, czy lepiej byłoby gdyby przez ten czas nie utrzymywała z nim kontaktu...bo z tego co wiem, każdy lekarz mówi co innego, jeden, że lepiej się nie kontaktować i dać mu czas, a drugi cieszył się, że pisze do niego listy itd.

Bedzie lezal 10 tygodni ;)

przez peciowa 23 sty 2016, 22:10
TylerDurden23 napisał(a):
peciowa napisał(a):hej, chciałabym się dowiedzieć ile przeważnie leży się w takim szpitalu jeżeli chodzi o załamanie nerwowe? mój chłopak niedawno trafił na oddział zamknięty i nie wiem co dla niego byłoby lepsze....doradźcie mi czy mam utrzymywać z nim kontakt, pisać listy i w razie możliwości jeździć na wizyty, czy lepiej byłoby gdyby przez ten czas nie utrzymywała z nim kontaktu...bo z tego co wiem, każdy lekarz mówi co innego, jeden, że lepiej się nie kontaktować i dać mu czas, a drugi cieszył się, że pisze do niego listy itd.

Bedzie lezal 10 tygodni ;)

ale to jest pewne, że równe 10 miesięcy, czy to też zależy od niego i jego zachowania? ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WinterTea 23 sty 2016, 22:19
Ja byłam w takim szpitalu przez cztery miesiące.
Natomiast wcześniej pewna pani psychiatra powiedziała mi, ze pobyt bedzie trwał okolo dwoch tygodni. Nie sprawdzilo sie.
A co do kontaktu, to posłuchaj samej siebie, a nie lekarzy. Jeśli jest możliwość odwiedzin, i on chce Cię widzieć, to go odwiedzaj.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

przez Morphine90 23 sty 2016, 22:30
Ja z oddziału zamkniętego wypisałam się sama po godzinie - jeśli sam wyraził zgodę na przyjęcie, to wyjdzie, kiedy będzie miał na to ochotę i uzna za stosowne. Oddziały zamknięte IMO to są trupiarnie, jak tylko człowiek czuje się lepiej niż żeby natychmiastowo umrzeć i nie ma psychozy powinien być na otwartym.
Zapytaj go, czy chce Twoich odwiedzin. Pobyt w szpitalu to jest często okropna trauma, widzenie znajomej twarzy było dla mnie bardzo ważne wtedy.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez mikrobia 25 sty 2016, 20:27
Byłam w sumie 7 tygodni w szpitalu na oddziale zamkniętym, za pierwszym razem tylko 2 tygodnie i to było stanowczo za krótko, dlatego wróciłam po dwóch miesiącach z powrotem. Mój mąż odwiedzał mnie codziennie na zmianę z tatą. Na początku przy silnej depresji to przeszkadza, człowiek chce odpoczynku, ale po kilku dniach odwiedziny zaczynają sprawiać przyjemność, zawsze to trochę szybciej mija czas. Można wyjść na spacer pod okiem kogoś z rodziny, a to już dużo. Raz w tygodniu na spotkaniu społecznościowym składa się wniosek o tzw. wolne wyjścia i wtedy po zaakceptowaniu przez ordynatora można wychodzić do woli, także oddział "zamknięty" tylko z nazwy. Ja jeździłam popołudniami z mężem na gyrosa, nie było aż tak źle, da się wytrzymać.

Sortuj wg