chora szwagierka

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

chora szwagierka

przez joanna86 23 wrz 2010, 00:25
witam
siostra mojego męża (dorota) cierpi na depresje. często wpada w niekontrolowana histerie. jest agresywna, krzyczy ze wszystkich pozabija. ma prawie 30 lat. nigdy nie pracowała.
Choroba doroty jest dla mojej rodziny bardzo poważnym problemem. Mój mąż, jako jej brat zobowiązany jest do opieki nad nią. teściowie bardzo dług nie leczyli doroty. jej choroba jest tematem tabu.
chciałabym dowiedziec się gdzie możemy ją leczyć? jak przekonać rodziców że to w jaki sposób z nią postępują(nie ma żadnych obowiązków, nie wie co wolno a co nie......) jest błędne, szkodliwe..
razem z dziećmi wyprowadziłam się z domu mojego męża. z domu ktory miał być naszym domem.
czy ktoś może nam pomóc?
pozdrawiam

Re: chora szwagierka

przez zawilinski 23 wrz 2010, 02:44
wziac ja pod pache i do psychiatry. a jak jej rodzice tak beda dalej robic to sami sie przekonaja co to znaczy nieleczona depresja.

przez joanna86 23 wrz 2010, 22:58
cały problem w tym ze moja teściowa zyje z nimi(dorota i jej depresja) przez 30 lat. znosi wręcz obłędne krzyki, jej przemoc, zachcianki...... i nic.
dorota od marca chodzi do psychiatry ale obawiam się że teściowa nie mówi lekarzowi wszystkiego!
jak najlepiej leczyć depresje; w domu czy zamkniętym ośrodku?jeżeli ośrodek to jaki, najlepiej w małopolsce?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 23 wrz 2010, 23:09
A czy Dorota chce się leczyć ??
Misiek_NL

przez Alter-Super-Ego 23 wrz 2010, 23:19
Misiek_NL napisał(a):A czy Dorota chce się leczyć ??

Wszystko w temacie. Depresja, czy w ogóle przypadłości natury psychicznej, wymagają jednego lekarstwa: zaangażowania pacjenta.
Marian Alter-Super-Ego
"Wielki bowiem jest magnetyzm serc ludzi popieprzonych"
http://www.alter-super-ego.pl/

przez joanna86 23 wrz 2010, 23:49
dorota uważa że nie jest chora. podobno przyjmuje leki ale ostatnio zauwarzyłam że w obcieła sobie sama włosy, więc chyba nie jest dobrze
teściowa też uważa że dorota nie jest chora. twierdzi że po prostu jest nerwowa (ale w tych nerwach chce ja zabić-to taki mały szczegół)

przez Alter-Super-Ego 24 wrz 2010, 00:40
;) Znam wiele kobiet, które same obcinają sobie włosy i drugie tyle, które nigdy w życiu tego nie zrobią. Pytanie co jest objawem "choroby" ? ;)

A tak poważnie, kiedyś sam męczyłem forumowiczów i mądrych psychologów w temacie "jak pomóc najbliższym". Puenta jest taka najogólniej, że nie można. Często nasze wysiłki, widoczne jako zaangażowanie i zainteresowanie samopoczuciem drugiej osoby tylko utrwala ten stan (stan chorobowy). Na zasadzie, "Hmm... jeśli dzięki tej depresji wszyscy tak się mną interesują to może nie warto tego porzucać". Nie twierdzę, że ktokolwiek tak myśli. Nie świadomie ...
Marian Alter-Super-Ego
"Wielki bowiem jest magnetyzm serc ludzi popieprzonych"
http://www.alter-super-ego.pl/

przez joanna86 24 wrz 2010, 21:06
co myslicie o leczeniu w szpitalu psychiatrycznym?????????????? na w krakowie?

przez Misiek_NL 24 wrz 2010, 21:08
Jeśli będzie chciała to czemu nie...
Misiek_NL

przez joanna86 26 wrz 2010, 11:15
może mi ktoś polecić jakiś ośrodek BARDZO PROSZE

Sortuj wg