Po co żyć ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Po co żyć ?

przez Paleli 21 wrz 2010, 19:03
Skoro niczego nowego do świata nie wnoszę.

Re: Po co żyć ?

przez brokenwing 21 wrz 2010, 19:06
Paleli, Co wcale nie oznacza ,ze nie wniesiesz w przyszłości .
brokenwing

przez Marhio2000 21 wrz 2010, 19:08
A skąd wiesz że nie wnosisz ?. Jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, takiego drugiego jak Ty nie ma na świecie i to jest fakt. Każdym swoim zachowaniem wnosisz coś dla świata, ludzi. Im więcej będziesz czynić dobra tak to będzie do Ciebie wracać, tak samo jest ze złem. Żyjesz po to żeby być szczęśliwym, kochanym, bezpiecznym. Każdego dnia możesz zrobić coś innego, wyjątkowego nawet jak będzie to sprzątanie w domu, uprawianie jakiegoś sportu itp itd.
Człowiek jest tym i ma to o czym myśli

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coksinelka 21 wrz 2010, 19:17
myślę, że nie tylko ciebie dopada stawianie pytań egzystencjalnych. czasami odpowiedź nie jest oczywista, zwłaszcza, jesli uważamy się za zero. po co żyć, jeśli nic nowego nie wnosisz do świata? ciągle wnosisz coś nowego! przede wszystkim siebie!

przez frytka 21 wrz 2010, 19:31
Hm, zawsze myślałam, że jak będę dla kogoś 'pożyteczna' wówczas moja egzystencja nabierze jakiegoś sensu. Potem czułam się tylko wykorzystana, a że mam słabość do obwiniania siebie - poczucie wykorzystania przerodziło się w nienawiść do siebie samej... błędne koło. Fakt, że bez widocznego celu żyć się nie da... Może dobrze poszukać mniejsze, które doprowadzą do większego... nie wiem ja już nie szukam akurat ale Tobie polecam.
Anioły są wśród Nas

Sortuj wg