nie radze sobie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

nie radze sobie

przez TylkoJa1993 01 wrz 2010, 22:40
Witam.
Mam 16 lat, właśnie rozpocząłem nauke w drugiej klasie technikum. Jąkam się od 6 roku życie, nie przeszkadzało mi to póki nie zmieniłem szkoły, nowe otoczenie, inni nauczyciele którzy nie wiedzą o moim problemie. Byłem dotąd osobą wygadaną mimo jąkania, nie przeszkadzało mi to, teraz jak chce coś powiedzieć stresuje się tak bardzo że nie wiem co z tym zrobić. Kontakt z ludźmi jest dla mnie udręką... Kilkakrotnie myślałem o samobójstwie, lecz coś mi nie pozwala. Nie radze sobie z myślami które dopadają mnie każdego dnia, nie mogę przestać o tym myśleć. Bardzo zmaknąłem się w sobie, w podstawówce i gimnazjum byłem osobą bardzo otwartą. Czy zmiana szkoły i otoczenia+intensywny okres dorastania jest tego przyczyną? Co mam zrobić, przeczekać?

Re: nie radze sobie

przez zawilinski 02 wrz 2010, 10:36
idz do psychologa. postaw kawe na lawe. ale do jakieogs z dobra opinia. zeby cie nie olal najlepiej do kobiety. ona zdecyduje co dalej.

przez wiejskifilozof 02 wrz 2010, 15:10
Ja też mam ten problem . Mam czasem nie wyrazistą mowę . Sprawia to ,że rzadko się odzywam i wiem,że tyko tracę .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betty_boo 02 wrz 2010, 16:31
a ja miałam kiedys chłopaka który się jąkał i dla mnie to dodawało mu uroku. z czasem ten problem w ogóle zniknął (bylismy razem ponad 4 lata).chociaz dla mnie to nigdy nie był problem.

wiem ze pracował nad tym na jakichs specjalnych wyjazdach, stosował techniki relakasacyjne etc.

przez Wombwell00 04 wrz 2010, 22:03
Ja się nie tyle jąkam (tylko lekko) co po prostu zapier... z mówieniem. Mówie czasem bardzo szybko i tego nie kontroluje. Jakoś udało mi się to zniwelować samemu, ale to i tak znów wróćiło, czuje się zbyt skrępowany i zestresowany. Mam czytac coś na forum klasy - spoko przeczytam, może nawet poprawnie, ale po skonczeniu jestem cały rozdrazniony i oglądam się przez parę minut czy ktos na mnie nie patrzy/smieje sie ze mnie. Co dziwne, w podstawówce czytałem bardzo ładnie, nigdy z tym problemu nie miałem. Wiem, że ci za bardzo nie pomogłem, ale przynajmniej wiesz, że to nie tylko twój problem ;)

przez 00poprostuja00 05 wrz 2010, 09:45
a pracowałeś ze specjalistą nad jąkaniem?

Na pocieszenie dodam, że Owsiak i jeden z braci Golców uOrkiestra też się jąkają :)

przez marta281 14 wrz 2010, 17:29
bardzo szybkie mówienie jest dosyć popularne i według mnie zupełnie nie masz się czym przejmować ;) - przed "wystąpieniami publicznymi" rozluźnij się i staraj się kontrolować tempo mowy Myśl o tym, jak szybko mówisz i nie próbuj po prostu jak najszybciej "zejść ze sceny" ;) Trzymkaj się

Sortuj wg