Czy mam szanse na takie zycie jak kiedys??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Czy mam szanse na takie zycie jak kiedys??

przez zagubiony83 30 lis 2010, 13:43
ten lek ktory mi dopisala to depakine chromo bral ktos?? to na padaczke nie wiem czemu mi to przypisala... nie mam dwubiegonowki wiec po co ot mi??

[Dodane po edycji:]

kazdy lek mnie tylko dobija , czuje jeszcze wieksze przygnebienie , zaraz te wszystkie leki wypierdole do pieca to gowno tylko mnie niszczy!! dosyc mam takiego skurwialego zycia i cierpienia!!!!!!
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez specjal 30 lis 2010, 17:37
Hmm tu tera uzalanie sie nad soba nic nie da powaznie,niestety taka jest prawda.Pociesze cie mi choroba skasowala wszystko czego sie dorobilem,myslalem ze mam silna wole i dam rade sobie sam bez lekarzy,nieraz chcialem skoczyc z okna.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez lasic5 01 gru 2010, 18:24
Depakine chrono brałam ale wg.mnie lepszy jest lamotrix dają te leki jako stabilizatory nastroju ,żeby się wyrównał.Poczytaj na forum w dziale leki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zagubiony83 15 gru 2010, 22:30
mam pytanie do ludzi leczacych sie wenlafaksyna , czy na poczatku brania tzn przez pierwsze 2 miechy tez czuliscie sie pare dni lepiej a potem nawet gorzej niz przed leczeniem?? bo ja tak mam czuje sie pare dni lepiej troche a zaraz przychodza z 4-5 dni ze jest masakra i potem to samo od nowa gorzej niz zle pare dni potem znowu troche lepiej:(
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez specjal 16 gru 2010, 22:36
no jasne ze raz jest lepiej a raz gorzej
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez zagubiony83 17 gru 2010, 10:24
ale czy jak jest gorzej to czy jest bardziej zle niz sprzed leczenia?:( bo ja tak mam na wenlafaksynie i juz mam tego dosyc , jest troche lepiej a za pare dni robi sie gorzej niz bylo :(
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez lasic5 17 gru 2010, 12:15
Tak jak pisałam wcześniej wg.mnie za długo byłeś bez leków i teraz trzeba czasu żeby zadziałały.Jeżeli raz jest lepiej a raz gorzej tzn.że lek działa trzeba uzbroić się w cierpliwość.Ja od 14września biorę venlectine stopniowo zwiększałam dawki i dopiero teraz od tygodnia jest lepiej może nie do końca jak bym chciała ale jest ok. Mi depakina nie pomagała zle się po niej czułam,na moją prośbę lekarka zmieniła mi na lamotrix.Zrób sobie próby wątrobowe bo depakina harata wątrobę.Zobaczysz będzie lepiej ,spróbuj się czymś zająć żeby nie myśleć o depresji ,najlepiej czymś co sprawia ci przyjemność. Ja zbyt długo się leczę i wiem że same leki nie sprawią cudu ,ale stawianie sobie małych zadań do wykonania i leki ,nie myślenie o chorobie ,sprawi że sam nie zauważysz kiedy odejdzie.Ja w każdy dzień na początku choroby ,kiedy tylko otworzyłam oczy mówiłam jestem twarda ,nie pokonasz mnie ...Zobacz nie jesteś w takim złym stanie są ludzie na forum którzy mają gorzej ,nie daj się i walcz. :smile:

przez jaga70 27 gru 2010, 20:19
Przeczytałam Twoją historię i bardzo ci współczuję, że nic nie daje Ci ukojenia. Właśnie od niedawna przechodzę drugi epizod depresji. W pierwszym epizodzie nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to depresja (wydaje mi się, że każdy chory na tego typu schorzenia, przechodzi to zupełnie inaczej. Za piewszym razem moja choroba trwała około 9 miesięcy. Każdy dzień był koszmarem, dosłowną torturą. Ja koncentrowałam się na objawach somatycznych, chodziłam po lekarzach różnych specjalności i robiłam multum badań. Prawie wszystko prywatnie. Dużo kasy wydałam. Brałam zoloft, który nic mi nie pomagał. Rozpoczęłam nawet terapię na odziale dziennym szpitala, ale w stan w jakim się znajdowałam, nie pozwolił mi wykorzystać terapii. W końcu tak się źle czułam, że nie byłam w stanie na nią dojechać i ją przerwałam. Dopiero następny lekarz psychiatra przekonał mnie, że skoro mam dobre wyniki badań, fizycznie mi nie dolega. Zapisał mi "straszny lek" amitryptylinę. Objawy somaty ustępowały około miesiąca. Wlaśnie ten lek mi pomógl, choć jest stary i niechętnie zapisywany przez lekarzy psychiatrów. Ma wiele skutków ubocznych. W drugim nawrocie choroby przez miesiąc brałam Fevarin i nic nie pomogło. Teraz biorę drugi tydzień znowu amitryptylinę, na razie jeszcze nie jest ok, ale chyba coś się poprawia. Dodam, iż terapię ukończyłam w trakcie remisji choroby, ale nie wiele mi dała. Teraz też mam myśli samobójcze, nie mogę prawie nic robić, do wszystkiego się zmuszam. Ale wiem, że kiedyś to się skończy i będzie jakiś czas lepiej. Pewnie do czasu... Daj znać co się obecnie z Tobą dzieje.
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.Joanne Kathleen Rowling

przez Zenonek 20 sty 2011, 12:11
zagubiony83,

To, ze dostales stabilizator to normalna praktyka potencjalizujaca kuracje antydepresyjna.

Ogolnie jak tam ? Jest jakas poprawa ?

Swoja droga dostales dosyc stary stabilizator.

przez zagubiony83 20 sty 2011, 14:31
jest ogolnie troszke lepiej ale nie ciagle ,mam pare dni troche lepszych potem z 1-2 tyg znowu lipa i tak w kolko , ale jak jest lepiej to nie jest dobrze ciagle sie mecze z tym gownem , chyba juz nigdy nie bedzie jak kiedys...
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez Zenonek 20 sty 2011, 14:46
zagubiony83,

Kuracje masz raczej bardzo mocna. Jak nie to pozostaje tylko Cymbalta lub TLPD, ktore sa najskuteczniejsze na ciezkie depresje.

Jedyne o co bym sie spytal lekarza teraz to stabilizator ?

Twoj lekarz moze jest osobo starej daty ? Sa znacznie lepsze stabilizatory obecnie.

Zwlaszcza Lamotrygina , ktora sama w sobie wykazuje dzialanie antydepresyjne !

Popytaj lekarza czemu Ci dal taki stary lek jak Depakine , jak sa lepsze i nowsze.

przez zagubiony83 20 sty 2011, 15:34
to lekarka ktora pracuje w szpitalu ma kolo 50 lat wiec chyba wie co robi mam nadzieje
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez Zenonek 20 sty 2011, 15:43
zagubiony83,

Pogadaj z nia o zmianie stabilizatora na np Lamotrygine.

Ja bym Depakine nawet do ust nie wzial.

Ale oczywiscie dokladnie wypytaj dr dlaczego akurat ten lek dala, jak sa nowsze i lepsze.

przez zagubiony83 20 sty 2011, 18:03
czemu bys nie wziol tego do ust?? szkodzi na watrobe pewnie?
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

Sortuj wg