Cofnąć czas...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Cofnąć czas...

przez kamcia 15 sie 2010, 11:39
Zastanawiam się cały czemu nie da się cofnąć czasu do tyłu...
Mam masę na sumieniu kupe źle podjętych decyzji, nieporozwiązywanych lub źle załatwionych rzeczy
myśle że takie sprawy miały wpływ na moją chorobę na to że się pogłębiała bo w porę nic z tym nie zrobiłam a teraz sama nie potrafię bo pogubiłam się tak że supełków do rozplatania jest zbyt wiele i
najprościej byłoby cofnąć czas ze świadomością działania w porę tak, żeby nic z tych rzeczy które maja miejsce teraz się nie przydarzyło...
Czy W y też tak macie?
Temat założony na zamówienie takiego bliskiego Kogoś :D
Ostatnio edytowano 15 sie 2010, 21:09 przez Paranoja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiłam tytuł :)
Pozdrawiam gorąco
Kamila

Re: Cofnąć czs...

przez leonidas 15 sie 2010, 12:08
No tak to normalne. Ciągle się wyolbrzymia sytuacje i żyje się przeszłością w depresji. W pewnym momencie to przeszłość staje się teraźniejszością. A czy ten ktoś z zamówienia leczy się jakoś?

przez kamcia 15 sie 2010, 12:43
Jest użytkownikiem forum :D Może się nawet wypowie coś na ten temat...

[Dodane po edycji:]

I właśnie zdaje mi się że żyję tą przeszłością nie mogąc ruszyć do przodu chyba że pełzanie ocenia się jako życie, a to nie o to chyba chodzi :(
Pozdrawiam gorąco
Kamila

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez To takie czary... 15 sie 2010, 16:24
Ja mam tak samo...
Często chciałbym cofnąć czas i moje głupie decyzje albo rzeczy na które nie miałem wpływu( i wcale nie mam tu na myśli toto-lotka :smile: ).
W dzieciństwie niewiele by mi to dało bo ograniczał mnie mój wiek i środowisko.Teraz pewnie ograniczają mnie finanse i choroba.

Ciekawe że człowiek pamięta mocno i dokładnie jakieś przykre rzeczy z przeszłości a ciężko przyswoić coś co jest potrzebne w teraźniejszości.

Wydaje mi sie że żyję poza czasem ,ale czegoś takiego niema więc raczej czas przecieka mi przez palce...Mam pewien komfort bo nie podjąłem jakiś wiążących decyzji które trzymałyby mnie w pułapce tu i teraz -jednak do szczęścia mi b.daleko...

Może trzeba postępować tak jak bohater filmu "Dzień świstaka " ?
To takie czary...

przez kamcia 15 sie 2010, 16:31
Zastanawiam się tylko czy po jakims czasie nie nakrecilabym "Efektu Motyla" nie wiem która to byłaby część :?
Pozdrawiam gorąco
Kamila

przez stracony 15 sie 2010, 19:56
jest podobny wątek w dziale off topic. Oj tak, móc cofnąć czas :uklon:
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Re: Cofnąć czas...

przez To takie czary... 15 sie 2010, 23:11
Właśnie uderzyłem się w głowę w kiblu i przyszedł mi do głowy pewien kształt... Chyba nazwę go "kondensator przepływu"

Jeszcze jedno , " zatracony " jak twoje dziecko za 5 lat podpali dywan w salonie -nie bądź dla niego zbyt surowy...
To takie czary...

Sortuj wg