Depresja a tycie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a tycie

przez Alexandra 05 sie 2010, 17:13
Zawsze miałam skłonności do depresji- pierwsza diagnoza w wieku 17 lat i mniej więcej, z przerwami od 9 lat biorę leki. Jednak to co mnie dołuje totalnie to waga- zawsze bylam szczupła, wręcz chuda, natomiast ostatnio nie dosyć, że nie mogę schudnąc, to przybieram na wadze, co doprowadza mnie do takich dołów, że leże, płaczę i nie mogę wstać z łóżka. Mam 172 cm wzrostu i w momencie zdiagnozowania depresji ważyłam 52 kg (!) , natomiast teraz dobiłam do 80kg! jestem załamana. od momentu gdy przekroczyłam 75 kg, dużo ćwiczę, ruszam się i NIC. Byłam teraz na wakacjach i ciagle byłam w ruchu i przytyłam 4kg! Dzisiaj beczę cały dzien, bo czuję się fatalnie. Boję się, że jestem ciężko chora, dlatego tyję. Nie wiem dlaczego nie mogę schudnąc- czy może to być barierea psychiczna? Robiłam TSH wyszło mi 2,92, ale F3 i F4 nie robiłam.
Co do leków- biorę Fluoksetynę, ale po niej raczej się nie tyję. Jakieś rady?
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Re: Depresja a tycie

przez TheGrengolada 05 sie 2010, 17:35
Rozumiem Cię, miałam podobnie. Odchudzałam się przed depresją i miałam niezłe wyniki, ale w momencie, w którym zaczęłam się gorzej czuć zaczęłam się objadać i waga poszła w górę. Ale znów zebrałam się i przez całe wakacje jestem na diecie, są rezultaty. Dlatego polecam, żebyś poszła do profesjonalnego dietetyka, który stworzy dietę specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj, że w dietach nie chodzi o to, żeby jeść mniej, ale żeby jeść rzeczy wartościowe. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, dobrze, że poświęcasz jej dużo czasu.

Re: Depresja a tycie

przez Sandraaa26 08 sie 2010, 02:24
nie martw się ja też tyję ciągle biorę Asentrę wcześniej też łykałam Fluoeksetynę. Wszyscy lekarze a miałam ich 4 wielce mnie zapewniali że i po jednym i po drugim się chudnie - a u mnie dupa apetyt to dalej mam świetny choć jestem na diecie i też ćwiczę, ciągle tyję koszmar jakiś:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg