Co to może być ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Co to może być ?

przez Shadowmere 18 lip 2010, 18:35
Kirw, nie będę Ci mówić czy to to czy nie to,bo Tobą nie jestem.Jeśli dolegliwości,ktore opisujesz są uciążliwe dla Ciebie to pora udać się do psychiatry i dokladnie nakreślić problem.Jeżeli w rodzinie nie bylo zaburzeń nastroju i substancji psychoaktywnych nie pobierales,to nie mam pojęcia co to może być.
Shadowmere

przez Kirw 18 lip 2010, 18:47
Niedługo spotkam ide do psychiatry, zobaczymy co powie.
Z enneagramu wyszło mi 4w5

przez Zilva 18 lip 2010, 20:04
Spodziewałem się że wyjdzie ci coś dla introwertyka, heh... witaj w grupie.
Dlaczego? Introwertycy często są obojętni na świat.

Jednak 4w5 zupełnie nie pasuje do twojego obecnego stanu.

Jak wielki masz krąg znajomych, a jak wielką grupę przyjaciół? Lub w prost: Interesujesz się ludźmi na około?
Nie jestem psychologiem i ciężko mi powiedzieć o tym co przeżywasz, bo jak twierdzisz, masz tak od dawna, osobiście taki stan przeżywałem tylko kilka razy, i to było raczej bliższe brakowi weny niźli chęci do ogólnie pojętego życia.
Możliwe że zamiast szukać w sobie sztucznych chęci i powodów do szczęścia, powinieneś poszukać ich w innych ludziach? Wiesz, znaleźć jakąś grupę, klub, znajomych, spędzić z nimi czas, może oni cię pobudzą.
Oczywiście wszystko zależy czy rzeczywiście nie obcowałeś z nimi do tej pory przesadnie.
Wiem, że ciężko jest odnaleźć ludzi wartych czasu, ale jeżeli nie masz na czym go spędzać, możesz i spróbować go nieco pomarnować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kirw 18 lip 2010, 22:48
Fakt, mam kilku bliskich znajomych, powierzchowne znajomości mnie raczej nie interesują.
Ale jednak nie jest to taka znajomość jaką bym chciał ... nie spotykam się z nimi tak często jakbym chciał. Blokuje mnie niechęć i moja bierność, zeby ich do siebie nie zniechecic zbytnio. Trudno mi utrzymać rozmowę, rzadko się smieję, często udaje różne emocje. I żeby nie bylo, to nie działa na zasadzie strachu więc to nie jest żaden lęk czy fobia.

Jak siedze sam to też moje zajęcia są raczej dla zabicia czasu.

przez Zilva 18 lip 2010, 23:01
to jest właśnie typowe dla introwertyków, sam nie raz siedzę w grupie i tylko słucham a po powrocie cieszę się że to koniec. Jednak tobie brakuje jakiegoś celu w życiu, i to jego powinieneś szukać. Nie rozumiem jak ludzie mogli kazać ci poszukiwać szczęścia w nicości i motywacji w jej braku, ale ty sam jeżeli chcesz to zmienić, musisz po prostu poszukać czegoś co przemówi do ciebie. Z gitarą się nie udało, to spróbuj czegoś innego, rysowanie czy pisarstwo.
Lub zajmij się innymi ludźmi, szukaj w nich czegoś co cię do nich zbliży, nie zamykaj rozmów, jeżeli nie ty je rozpoczynasz, a będzie nieco łatwiej.
Bo w końcu są chyba rzeczy dla ciebie nie obojętne? Np. seksualność. Rdzenne, ale zawsze jakieś cechy których jesteś pewien, powinny być.

idź do psychologa czy tam psychiatry skoro jesteś umówiony, nie warto rezygnować z najbardziej pewnych sukcesu opcji, ale myślę, że nie wiele to zmieni, bo ty nie masz żadnych problemów umysłowych, a przynajmniej twój problem, ciężko mi pod takie zakwalifikować, to raczej na swój sposób normalne...choć taki tryb życia, brzmi nudno, nawet, jeżeli na swój sposób mało różni się od mojego, to daje mi po opisie takie wrażenie.

przez Kirw 23 lip 2010, 16:05
Hmm, a może to coś na kształt dystymii ?

Sortuj wg