jak pomoc bratu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak pomoc bratu?

przez bith 13 lip 2010, 09:17
hej!
szukalam podobnego tematu, ale nie znalazlam.

moim zdaniem moj brat ma dpresje, od jakis 2 lat nie spotyka sie z nikim, cale dnie siedzi przed kompem lub spi. probuje z nim rozmawiac, namawiam na lekarza, no i trafiam na mur. nie moge go nigdzie wyciagnac, nie chce nikogo poznac. bardzo nie chcialabym, zeby moj brat przezyl zycie w ten sposob, a ma juz 26 lat.
moze macie jakis pomysl, jak przekonac go do lekarza lub co zrobic? mam pomysl zeby podrzucic mu ulotki o depresji...
dla uscislenia sama lecze sie na depresje/ zaburzenia osobowosci od kilku lat i wiem jak bardzo moze sie polepszyc. wlasciwie ostatnimi czasy czuje sie zupelnie szczesliwa. moze to go przeraza, ze ja siedzialam pol roku na terapii w szipitalu psychiatrycznym ;)
jezeli macie jakis pomysl, prosze napiszcie...
pozdrawiam!

Re: jak pomoc bratu?

przez agusiaww 14 lip 2010, 15:13
bith, to moze byc takze uzaleznienie od komputera. Koniecznie wizyta u lekarza, moze rodzice go zmotywuja do pojscia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez bith 14 lip 2010, 16:35
dzieki agusiaww,

hmm, o tym nie pomyslalam. chociaz wydaje mi sie, ze komp to bardziej ucieczka
niestety rodzice tez nie maja na niego wplywu.
to jakos on musi zaczac chciec, eh

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez To takie czary... 17 lip 2010, 22:34
Nie jestem żadnym specjalistą ale znam to z własnego doświadczenia...

bith -tutaj nie pomogą ulotki ,groźby ,presje rodziców.

W pewien sposób szczęśliwie się składa że sama się leczysz.
Musisz usiąść z bratem ,tylko ty i on i musisz z nim szczerze porozmawiać -ale tak szczerze jak nigdy dotąd !
Zaznacz że to o czym gadacie zostanie tylko między wami.Powiedz mu o swojej chorobie ,jak z nią walczysz i co już wygrałaś. Zapytaj go czy chce ,żeby jego życie dalej tak wyglądało jak teraz (czy jest szczęśliwy ?).Jak spędza tyle czasu przed kompem to zaproponuj mu żeby gdy będzie sam siedział przed tym kompem,żeby wtedy "spojrzał na swoja postać z góry" i ocenił co ta obca osoba którą widzi robi zajebistego i pożytecznego w tej chwili.Może dzięki temu pomyśli i się przełamie.
Zaproponuj mu psychologa dobrego którego znasz i przedstaw że to tylko rozmowa i nic nie boli. Daj mu tydzień na przetrawienie tego i np po tym czasie napomknij czy myślał o tym o czym rozmawialiście.

Jak nadal będzie olewał to chyba musi do tego dojrzeć... Niestety w depresji (a niewiem czy tu o nią chodzi) człowiek może stracić całe lata zanim się przełamie i wyciągnie rękę o pomoc.
To takie czary...

przez bith 18 lip 2010, 09:48
dzieki za super odpowiedz!

niby staralam sie z nim rozmawiac, ale nigdy jakos tak baaardzo szczerze..

sproboje,
pozdrawiam! :)

Sortuj wg