jak znaleźć faceta będąc spaczonym???

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: jak znaleźć faceta będąc spaczonym???

przez toska 08 lip 2010, 10:47
pobłażająca_sobie napisał(a):czy rozmawiasz szczerze z mamą..? tzn. czy powiedziałaś jak bardzo jej zachowanie Cię rani..?
może to naiwne pytania.. może rozmowa nic by nie zmieniła, ale może nie jest świadoma.. gorzej jeżeli jest.. :-|

rozmowa nic nie da.Powie zaraz że jestem stuknięta i przesadzam.Moja mama jest dziwna i myslę że to może nie przeze mnie jednak tylko po prostu tak ma.Czy to moja wina że np jak wpadam czasem do rodziców to mój ojciec się np mnie pyta czy co zjem,albo czy zrobic no nie wiem herbaty lub tp a moja mama zaraz do mnie : tak córeczce to zaproponowałeś a mi nie,albo jak mnie o coś ojciec zapyta to ona tak Ciebie pyta a nie mnie. I ogólnie mówi ze jak się wyprowadziłam to jej się z ojcem kontakty poprawiły. To fajnie ale czy to moja wina że ojciec normalnie się do mnie odnosi? Sam ucieka codziennie do Kościoła i mysle że wzieło się to z tego że nie może wytrzymać z moją mamą więc robi wszystko by jak najmniej z nią przebywać

przez pobłażająca_sobie 17 lip 2010, 01:00
adaś przypadek napisał(a):Ja mam genialną ale jakże banalną radę.Jeżeli nie chcemy zostać wyśmiani(zdając sobie sprawę ze swoich "niedoróbek")to po prostu trzeba szukać kogoś z podobnymi "schizami".W takim układzie nie powinno być specjalnych zgrzytów.

nie wierzę w trwałość takiego układu.. oczywiście nie chcę zbytnio generalizować, ale wydaje mi się, że część z Nas mocno koncentruje się na własnej osobie i trudno mi sobie wyobrazić aby dwoje takich ludzi było w stanie tworzyć związek.
i.. ja przynajmniej bym chciała, aby moja połówka była zdrowa ("normalna").. może z podobnymi doświadczeniami w przeszłości (z naciskiem na "w przeszłości"), bo to może ułatwić zrozumienie, ale zdrowa..
I have lost myself again
Lost myself and I am nowhere to be found,
I think that I might break
I've lost myself again and I feel unsafe

przez depresyjny86 17 lip 2010, 02:51
Moja matka tez mi gada o dziewczynie i wnukach-mimo tego,ze zna część prawdy o mojej chorobie.Co do związku 2 osób ze schizami sądzę,że to nie może się udać...ale życzę osobom będącym w takich związkach żeby im się udało
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez To takie czary... 17 lip 2010, 21:28
toska masz niesamowitą mamę :najpierw od dziecka robi ci wyrzuty co do płci i że w ogóle jesteś a po latach jakby nigdy nic postawa roszczeniowa ,że chciałaby mieć wnuki więc znowu coś z tobą jest nie tak.
Ktoś posłużył się nazwą toksyczny rodzic i ma całkowitą rację ! To twoja mama miała i ma problemy psychiczne.

toska napisał(a):rozmowa nic nie da.Powie zaraz że jestem stuknięta i przesadzam.Moja mama jest dziwna i myslę że to może nie przeze mnie jednak tylko po prostu tak ma.
I ogólnie mówi ze jak się wyprowadziłam to jej się z ojcem kontakty poprawiły.

Wypadałoby zapytać ojca ,czy jej się z ojcem kontakty poprawiły...
Całe szczęście że już z mamą nie mieszkasz bo pociągnęła by cię za sobą w dół.
Może jakąś taktyką jest totalna olewka i omijanie tematu np: rozmawiasz z mamą tylko o przyziemnych głupotach typu jakie tanie jabłka na targu kupiłaś dziś albo jaki fajny odcinek na wspólnej oglądałaś.To może być nawet śmieszne i ją zniechęci.

Co do znalezienia swojej drugiej połówki to niema na to dobrej recepty.Na nic się zdadzą poradniki, to poprostu loteria. W gupiej TV słyszałem kiedyś :"ale żeby wygrać trzeba grać"
To takie czary...

przez toska 19 lip 2010, 09:23
To takie czary..., dzięki :) i pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

z drugiej strony tak sobie myślę ze to na maksa błędne koło bo jeśli moja mama taka jest to znaczy że pewnie jej mama taka dla niej była itd itd. I ogólnie w sumie nie jest to jej wina. Jedno wiem ja taka nie chce być!!! I mam nadzieje że to ze zdałam sobie sprawę z tego ze w naszych relacjach coś jest nie halo to już pierwszy krok do tego by w przyszłości przełamać "schemat".

przez To takie czary... 21 lip 2010, 01:37
toska napisał(a): Jedno wiem ja taka nie chce być!!!
to poprostu nie będziesz !

Właśnie uświadomiłem sobie ,że twoja mama zrobiła twojemu bratu krzywdę skupiając tyle uwagi i relacji na niego. Gdy twoja mama odejdzie (oby była z nami jak najdłużej ) - to ty przejdziesz to jak normalny człowiek a on może popaść w doła o jakim sobie nie śniłaś,bo nagle straci coś na czym budował swój charakter. Ty wiele już wiesz o sobie i widać że liczysz tylko na siebie,dajesz rade mimo trudności -jemu wszystko się może zawalić...
Obyś szybko poznała wymarzonego faceta i nie myślała za dużo o przeszłości,której i tak nie możemy zmienić.CARPE DIEM !
pozdrawiam
To takie czary...

przez toska 21 lip 2010, 09:07
dzięki za te słowa .pozdrawiam :great:

[Dodane po edycji:]

jednak w moim przypadku to nie tak-------to ja jestem słaba i boję się wyzwań itd ,a mój brat "przenosi góry"

przez Korat 22 lip 2010, 22:15
Powiem wam coś zabawnego. Kiedyś w przypływie wkurzenia na samego siebie stwierdziłem , że muszę mieć jakieś podstawy do tego by móc mówić o tym , że żadna dziewczyna mnie nie ze chce. Jako, że ciężko takie argumenty znaleźć , postanowiłem zarejestrować się na portal randkowy i doświadczalnie sprawdzić czy mi się uda. Podszedłem do tego na luzie , jak się nie uda to spoko , bo to tylko eksperyment , ale gdybym kogoś znalazł to też fajnie i byśmy się kochali :) . Byłem tam z dwa miesiące , w tym czasie rozmawiałem z kilkudziesięcioma osobami , które wydawały się być w porządku. Niestety tylko z jedną osobą udało mi się kontynuować nieco dłużej znajomość. Mimo moich usilnych starań dostałem kosza po pierwszej randce. Pod koniec za pomocą wyrafinowanego rozumowania obliczyłem , że musiałbym umówić się z setką kobiet żeby trafić na taką , która mnie zaakceptuje, czyli około 1% szans na szczęście w związku :P
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez stracony 22 lip 2010, 22:20
Toż to świetny wynik, jak się zaprzesz to i 2 kobiety życia spotkasz w roku ;) .
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez depresyjny86 22 lip 2010, 22:25
Przepraszam,muszę to napisać:D - przeczytałem temat: Jak znależć faceta będąc....zboczonymXD
:)

przez wrazliwy 22 lip 2010, 22:31
toska napisał(a):mówię tu o wartościowym człowieku,który nie ucieknie gdy złapiemy doła gdy nasze ciało odmówi zwykłego przytulenie.Czy na ziemi są ludzie którzy widząc że nie chcesz być przytulona będą tak długo próbować że przełamią tę barierę? a tak z innej beczki ---- czy każda matka woli syna niż córkę?jak Wam się żyje z przekonaniem że gdyby był wypadek to Wasza mama wolałaby żebyście to np Wy zginęły a brat żył?mówię tu czysto hipotetycznie.

Myślę, że jest możliwe znalezienie takie faceta. To będzie mężczyzna o dobrym sercu, cierpliwy i kochający.
Nie wiem dokładnie czy piszesz o mężczyźnie, który miałby dopiero starać się o Twoje względy czy z którym byłabyś już w związku.
Jeśli chodzi o pierwsze - to musiałabyś mu się bardzo spodobać. A na pewno to jest możliwe. Można trafić na taką osobę, której się bardzo spodobasz.:)
Jeśli chodzi o drugie, to skoro się Tobą zauroczył i jest z Tobą w związku, to, jeśli jest dojrzały i wyrozumiały, to będzie potrafił przetrzymać te gorsze okresy.

Odpowiadając na drugie pytanie - myślę że to czysty przypadek. Płeć tu nie gra roli i różnie rodzice traktują swoje dzieci.
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez Korat 23 lip 2010, 12:34
zatracony napisał(a):Toż to świetny wynik, jak się zaprzesz to i 2 kobiety życia spotkasz w roku ;) .

Zapomniałem dodać , że niepewność pomiarowa wyniosła właśnie +/- 1% :P
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

przez To takie czary... 24 lip 2010, 00:30
Może jestem niemodny ale wierzę w takie rzeczy i na wasze rozterki przepisuję to:
http://www.megavideo.com/?v=VIG3064R ( trzeba 2x kliknąć w czerwony i zielony przycisk Play )
Facet z ogłoszenia / Must Love Dogs (2005r)

znowu dobra rola Johna Cusacka ;)
To takie czary...

przez toska 26 lip 2010, 09:36
Korat, ja też dwa razy próbowałam kiedyś przez portal randkowy,ale straciłam na te gadki tyle czasu a później nawet nie chciało mi się z tymi ludźmi spotkać. Kiedyś gadałam z jednym facetem z pół roku i zgodziłam się spotkać-ale w realu nie potrafiliśmy nawet rozmawiać.Straciłam pół roku na siedzenie przed kompem i wirtualne rozmowy.

Sortuj wg