jak znaleźć faceta będąc spaczonym???

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak znaleźć faceta będąc spaczonym???

przez toska 05 lip 2010, 18:29
mówię tu o wartościowym człowieku,który nie ucieknie gdy złapiemy doła gdy nasze ciało odmówi zwykłego przytulenie.Czy na ziemi są ludzie którzy widząc że nie chcesz być przytulona będą tak długo próbować że przełamią tę barierę? a tak z innej beczki ---- czy każda matka woli syna niż córkę?jak Wam się żyje z przekonaniem że gdyby był wypadek to Wasza mama wolałaby żebyście to np Wy zginęły a brat żył?mówię tu czysto hipotetycznie.

Re: jak znaleźć faceta będąc spaczonym???

przez linka 05 lip 2010, 18:38
toska napisał(a):mówię tu o wartościowym człowieku,który nie ucieknie gdy złapiemy doła gdy nasze ciało odmówi zwykłego przytulenie.Czy na ziemi są ludzie którzy widząc że nie chcesz być przytulona będą tak długo próbować że przełamią tę barierę?

Normalnie :D Jeśli to będzie dobry człowiek to zrozumie.....

toska napisał(a):a tak z innej beczki ---- czy każda matka woli syna niż córkę?jak Wam się żyje z przekonaniem że gdyby był wypadek to Wasza mama wolałaby żebyście to np Wy zginęły a brat żył?mówię tu czysto hipotetycznie.

Hmm nie wiem......mam tylko siostrę ale mam pomimo tego, że jest mocno toksyczna traktuje nas jednakowo - nigdy nie odczułam tego że jestem gorsza.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 05 lip 2010, 20:34
ja zawsze byłem tym gorszym.Teraz mi to wisi 8) ....a może się okłamuję? :(
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez toska 05 lip 2010, 20:36
człowiek nerwica napisał(a):ja zawsze byłem tym gorszym.Teraz mi to wisi 8) ....a może się okłamuję? :(

ja wiem jedno------jak będę miała dzieci to nie chcę być dla nich taką matką jak moja mama dla mnie

przez Wombwell00 05 lip 2010, 23:42
@toska
Widzisz, wiesz przynajmniej, że twoje przyszłe dzieci będą miały kochającą matke... sam mam podobne wnioski co do swoich rodziców. U mnie raczej matka faworyzuje młodsza siostrę (która i tak jest starsza ode mnie, mam dwie) a ojciec jak to ojciec, niby trzyma strone synów (mam tez brata) ale pozostaje bezstronny, wręcz obojętny, ma nas gdzies :)

Co do tematu... myślę, że o wiele łatwiej znalezc opiekuńczego faceta niżeli kobiete, raczej przyjelo się, że to facet pociesza, chodzi, zabiega o względy więc masz już na pewno łatwiej. Jeżeli kocha - nie masz się czego obawiać. Niektórzy (np. ja) lubią pocieszac innych, wydaje się im wtedy, że nie są aż tak beznadziejni i przez ten jeden głupi uśmiech warto było coś takiego zrobić :) Znajdz kogoś, kto mógłby się tobą zająć, daj do zrozumienia, że potrzebujesz pomocy, przytulenia i odpłać się tym samym, nie ma nic piękniejszego... :)

przez toska 06 lip 2010, 09:24
WojuBoju napisał(a):@toska
Widzisz, wiesz przynajmniej, że twoje przyszłe dzieci będą miały kochającą matke... sam mam podobne wnioski co do swoich rodziców. U mnie raczej matka faworyzuje młodsza siostrę (która i tak jest starsza ode mnie, mam dwie) a ojciec jak to ojciec, niby trzyma strone synów (mam tez brata) ale pozostaje bezstronny, wręcz obojętny, ma nas gdzies :)

Co do tematu... myślę, że o wiele łatwiej znalezc opiekuńczego faceta niżeli kobiete, raczej przyjelo się, że to facet pociesza, chodzi, zabiega o względy więc masz już na pewno łatwiej. Jeżeli kocha - nie masz się czego obawiać. Niektórzy (np. ja) lubią pocieszac innych, wydaje się im wtedy, że nie są aż tak beznadziejni i przez ten jeden głupi uśmiech warto było coś takiego zrobić :) Znajdz kogoś, kto mógłby się tobą zająć, daj do zrozumienia, że potrzebujesz pomocy, przytulenia i odpłać się tym samym, nie ma nic piękniejszego... :)

dzięki wielkie za te słowa
może nauczę się przytulać jak przestane się tego gestu bać
dzięki i miłego dnia

przez paradoksy 06 lip 2010, 09:48
nie szukać - sam się w końcu znajdzie
warto poczekać
paradoksy

przez toska 06 lip 2010, 09:58
no podobno podobno
ja myślę że fakt warto poczekać niż na siłę być z kimś tylko po to żeby nie być samemu,ale po prostu dobija mnie gadanie mojej mamy ze chce wnuki,gadanie całej rodziny itd itd. Ja się czuję dziwnie.Miałam facetów ale żadnego nie kochałam i to nie było to.
Chyba wolę zaczekać na naprawdę fajnego wartościowego kolesia który nie będzie mi mówił co mam włożyć i że mam ćwiczyć bo coś chyba z kilo mi się przytyło.

przez paradoksy 06 lip 2010, 10:03
toska napisał(a):no podobno podobno
ja myślę że fakt warto poczekać niż na siłę być z kimś tylko po to żeby nie być samemu,ale po prostu dobija mnie gadanie mojej mamy ze chce wnuki,gadanie całej rodziny itd itd. Ja się czuję dziwnie.Miałam facetów ale żadnego nie kochałam i to nie było to.

Jasne, że lepiej poczekać, niż być z kimś na siłę. Bycie z kimś "na siłę" jest strasznie egoistyczne - takie chwilowe zaspokojenie potrzeb. Zdaje sobie sprawę, ze ludzie są różni i że różnie w życiu bywa - ale na dłuższą metę to nie popłaca (zakładając, że to w ogóle popłaca...)

To co mówi mama, rodzina puszczaj drugim uchem... Wnuki to nie jest priorytet w życiu przecież :roll: . Będziesz mieć dzieci, kiedy znajdziesz tego odpowiedniego i kiedy będziesz gotowa. To TWOJE życie, a nie ich. to Ty decydujesz kiedy. Wszak to nie jest zakup nowego auta, czy pieska, tylko dzieci... - coś co "masz" i będziesz "mieć" przez całe swe życie ;)
Nie martw się, ja słucham od 20go roku życia, że powinnam sobie już dziecko zrobić... :mrgreen: Jakoś mi się do tego nie śpieszy, będę mieć dzieci, kiedy będę na to gotowa, kiedy będę zdrowa, kiedy życie mi się w miarę ułoży.
paradoksy

przez toska 06 lip 2010, 10:15
paradoksy, fajne słowa piszesz i wiem że masz rację
Tylko że ja nie mogę jednej myśli z głowy wywalić,że moja mama jest coraz starsza i nie zdąży poznać wnuków :(
Mówię zeby się czepiła mojego brata bo jest starszy i ma żonę i niech jemu pierdzieli non stop o dziecku.
Ona nawet jak byłam z facetem który był średnio dla mnie miły to powiedziała że przesadzam i nawet ostatnio poparła mój głupi pomysł (tak rzuciłam zeby się odczepiła) ze pójdę na imprezę i się puszcze to będzie dziecko i myślałam że powie ŻE GADAM GŁUPOTY CZY JAKOŚ TAK,A ONA NA TO ŻE MOŻE WARTO SPRÓBOWAĆ. KU.WA mam 30 lat i nie potrafię przestac się tym przejmować. Ona nie patrzy że się próbuję realizować - że kończę studia ("małe" opóźnienie),że wyszłam z bagna w którym byłam. Nawet nie wiedziała że w nim jestem w sumie.

[Dodane po edycji:]

a i dodam że mój brat jest dla niej pępkiem świata i ja muszę zrobić sto rzeczy i nie usłyszę słowa a on jedną i jest gloryfikowany

[Dodane po edycji:]

ogólnie sorry bo się użalam a takie słoneczko za oknem

przez pobłażająca_sobie 08 lip 2010, 00:20
toska przeczytałam Twój ostatni post i oczy przecieram z niedowierzania..! i wcale nie dziwię Ci się, że nie potrafisz olać tej sytuacji i się nie przejmować.. nie wiem na czym polega magiczna chęć posiadania wnuków.. że można chcieć mieć dzieci rozumiem - ale wnuki..? i w imię tego "chcenia" posuwać się tak daleko, jak Twoja mama.. wiem, że nic to Ci nie pomoże, ale współczuję Ci.. i nie chodzi tu przecież o jakieś użalanie się nad sobą/Tobą, ale po prostu o jakąś podstawową empatię.. toksyczni rodzice - a taka zdaje się być Twoja mama - rujnują życie swoim dzieciom.. dlatego ja nie chcę mieć dzieci - byłabym koszmarną matką.. odpowiadając na Twoje drugie pytanie, które mnie poniekąd zdziwiło, ponieważ wolałabym córkę. oczywiście, jakby miał to być syn, też pewnie byłoby ok., ale jeżeli mogłabym decydować, bez wahania powiedziałabym: córka 8)
ale.. chyba nie dlatego szukasz kogoś, żeby spełnić życzenie mamy..?
co do tematu.. wychodzę z założenia, że nie szukam dopóki nie wyjdę na względną prostą. nie chcę być dla kogoś ciężarem, nie chcę żeby ktoś znosił moje humory i dołki.. i obawiam się braku zrozumienia, a zrozumienia od bliskiej osoby chciałabym oczekiwać.. ale to kwestia radzenia sobie z samotnością.. mnie wychodzi to całkiem dobrze, ale mam supeł przyjaciół, więc nie odczuwam teraz specjalnie potrzeby realizacji w związku.. wręcz przeciwnie..
czy rozmawiasz szczerze z mamą..? tzn. czy powiedziałaś jak bardzo jej zachowanie Cię rani..?
może to naiwne pytania.. może rozmowa nic by nie zmieniła, ale może nie jest świadoma.. gorzej jeżeli jest.. :-|
I have lost myself again
Lost myself and I am nowhere to be found,
I think that I might break
I've lost myself again and I feel unsafe

przez stracony 08 lip 2010, 10:20
Znaleźć? No ale po co? Egoistycznie dla siebie by spełnić swoje marzenia i potrzeby? Czy ten "wartościowy " ktoś nie ma być prawa szczęśliwy? Nawet jak będzie wszystko wiedział to Twoje doły mogą go zniszczyć, może stać się taki sam jak my? Warto mu to robić ?
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez TheGrengolada 08 lip 2010, 10:37
Ja na przykład mam czasem przebłyski, że oprócz tego, że mam nerwicę to jestem fajna :P
A tak na poważnie: myślę, że wszystkie głębsze relacje międzyludzkie opierają się na wzajemnej wymianie (czułości, dobrego słowa, pocieszenia itd.). Brak tego czegoś to brak relacji: równie dobrze można żyć z jakąś inną osobą w tym samym domu, nie odzywać się do niej, mieć oddzielne półki w szafie i tylko swoją przestrzeń sprzątać totalnie ignorując obecność tej drugiej osoby.
Ja zakładam, że jeżeli ktoś wyciągnie do mnie rękę i mi pomoże, to ja potem będę w każdej chwili zdolna pomóc tej osobie i nie chodzi tu o poczucie wdzięczności z przyzwoitości (bo tak obyczaj nakazuje), ale coś z czego i sama będę czerpać przyjemność. Po prostu relacja z nerwicowcem zaczyna się od innego momentu: to jemu trzeba dużo dać, żeby zobaczyć na ile zdolny jest się on odwdzięczyć. Trochę jak kupowanie kota w worku, ale czasem warto ;)

przez betty_boo 08 lip 2010, 10:42
Czy na ziemi są ludzie którzy widząc że nie chcesz być przytulona będą tak długo próbować że przełamią tę barierę?

tak, sa tacy mężczyźni. mogą nawet znac Cie lepiej niz Ty sama i dlatego będą Cie przytulac nawet na siłe.

Sortuj wg