alternatywny sposob leczenia?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

alternatywny sposob leczenia?

przez Niewiemjakinick 03 lip 2010, 12:21
czy sa inne metody leczenia depresji niz lekami i terapia? na przyklad: medytacja

Re: alternatywny sposob leczenia?

przez *Monika* 03 lip 2010, 12:24
Niewiemjakinick, a próbowałes już za pomocą terapii i odpowiednio dobranych lekow?
Obrazek
Główny Moderator

przez Niewiemjakinick 03 lip 2010, 21:59
Niestety nie, lekow sie troche boje bo one podobno zagluszaja chorobe a nie lecza (wiem ze to moga byc tylko plotki), a poza tym nie mam pieniedzy na lekarza, a rodzicom nie chce o tym mowic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 03 lip 2010, 22:35
Medytacja jest calkiem nieskuteczna przy uzaleznieniach bpd i schizofrenii. Sprawdzone.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez brokenwing 03 lip 2010, 22:59
Przy depresji ,jako metody wspomagające ,tradycyjny sposób leczenia ,polecam ;
medytacje,rozmowy z innymi ludźmi,zwierze w domu ,wysiłek fizyczny .
brokenwing

przez Niewiemjakinick 04 lip 2010, 08:57
czyli nie dam rady bez lekarza ?

przez Zenonek 04 lip 2010, 09:18
Niewiemjakinick napisał(a):czyli nie dam rady bez lekarza ?

Przy juz srednio mocnej depresji czy nerwico-depresji ? NIe dasz rady wyjsc z tego calkowicie. Aczkolwiek mozesz sobie nieco pomoc poprzez szereg aktywnosci o ktorych pisali forumowicze.

Ja bym dodal do tego np . Joga , znalezienie sobie hobby , wycieczko rowerowe.

Co do lekow - tak czesto lecza one objawowo - jednak nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze tak jest w przpadku wiekszosci chorob np. nadcisnienie, cukrzyce, wiencowke, alergie itp itd - tutaj sa leczone tylko objawy, choroba jest tylko zagluszona tez !!

Zatem czy nie leczylbys np. alergii czy nadcisnienia dlatego, ze leki tylko tlumia objawy ?

Pewnie nie.

Idz do lekarza i napisz co Ci powiedzial i przypisal.

przez Niewiemjakinick 11 lip 2010, 18:07
Zenonek napisał(a):
Niewiemjakinick napisał(a):czyli nie dam rady bez lekarza ?

Co do lekow - tak czesto lecza one objawowo - jednak nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze tak jest w przpadku wiekszosci chorob np. nadcisnienie, cukrzyce, wiencowke, alergie itp itd - tutaj sa leczone tylko objawy, choroba jest tylko zagluszona tez !!

Zatem czy nie leczylbys np. alergii czy nadcisnienia dlatego, ze leki tylko tlumia objawy ?

Pewnie nie.

to mnie mocno przekonalo. a co z uzaleznieniami ? jak wyglada koniec leczenia i ile on zazwyczaj trwa? biorac pod uwagi mocne przypadki, ale nie ciezkie jak nerwica depresyjna (nerwice mialem 2 dni, po zaglebieniu sie w ataku depresji, to sa tortury, skad wiem ze to nerwica? z komentarzy ludzi na kardiolo, mialem uczucie zawalu nie moglem usiedziec w miejscu, czyli przypadek duzo gorszy niz moj aktualny)

pojde do lekarza ale nie wiem kiedy bo nie mam pieniedzy, pracy zabardzo nie ma (mam jednego pewniaka), ale jest za goraco na ten typ pracy

przez Zenonek 11 lip 2010, 20:15
Nerwice i depresje leczy sie glownie antydepresantami z grup ( SSRI, SNRI, TLPD, Valdoxan, poczytaj sobie cos zebys wiedzial co i jak) oraz czasami tzw. neuroleptykami.

One nie wywoluja uzaleznienia jako takiego. Tzn po dlugotrwalym stosowaniu, jezeli sie nagle je odstawi to moga nastapic objawy z odstawienia. Ale takowe tez wystepuja po odstawieniu lekow np na serce (np Beta-blokerow ), wiec to norma jest.
Bynajmniej nie jest to uzaleznienie.

Standardowe i lajtowe leki (i tez najczesciej uzywane, maja malo skutkow ubocznych, najczesciej w ogole sie ich nie ma) to :

- Zoloft
- Prozac
- Cipralex
- Fevarin
- Cital
- Valdoxan

Poczyaj sobie co i jak.

A do lekarza lepiej isc jak najszybciej.

Sortuj wg