inteligencja i choroba

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

inteligencja i choroba

przez czarny_motyl 28 cze 2010, 22:48
Naszla mnie dzis taka refleksja, że najgorzej mają ci depresyjni i bardzo inteligentni. Tych po prostu nie bierze tanie pocieszanie i oczekuja glebokiej odpowiedzi na swoje pytania dotyczace egzystencji, życia, Boga i w ogole. Mam wrazenie ze ludzi plytkich (nie chce powiedziec glupich) po prostu depresja nie bierze.
Czy znacie jakies statystyki w tym temacie? Czy wysoka inteligencja koreluje z prawdopodobieństwem choroby psychicznej?
"Jeżeli coś Cię boli - dobra wiadomość: żyjesz".

Re: inteligencja i choroba

przez celineczka3 29 cze 2010, 09:42
Choroby psychiczne wbrew stereotypom dotykają wszystkich, zarówno tych mniej jak i tych bardziej inteligentnych. O chorobie tych bardziej inteligentnych po prostu częściej się słyszy, bo są znani, stąd wniosek, że choroba psychiczna koreluje ze szczególnymi zdolnościami. Chciałam jedynie zaznaczyć, że mówiąc o chorobach psychicznych nie mam na myśli nerwic czy innych zaburzeń na tle psychogennym. Chodzi mi tutaj jedynie o psychozy.
celineczka3

Sortuj wg