Depresja - leczenie bez leków na recepte

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja - leczenie bez leków na recepte

przez soufiane 28 cze 2010, 11:20
Witam, mam 22 lata z depresją zmagam się już około 2 lat na początku miałem głównie objawy nerwicy ( kołatanie serca, leki, różne obawy ) jednak samopoczucie o dziwo miałem w normie. Jednak od kilku miesięcy zaczeło się zmieniać objawy nerwicowe zanikają natomiast pojawia się ogromne obniżenie nastroju, motywacji, chęci do życia, KOMPLETNIE NIC MNIE NIE CIESZY! Zastanawiam się czy jest to jakieś przejscie z jednej fazy w drugą? Jeśli tak to czy na gorsze?
Byłem oczywiście z tym u psychiatry ( dwukrotnie ) dostałem Elicee ale źle się czułem i zaniechałem, po kolejnej wizycie dostałem Coaxil ( z tego co mowil psychiatra to jest słabszy a ja jestem osobą o sabej tolerancji leków) jednak nie zaczołem brać bo poprostu sie boje. Zastanawiam się czy są jakieś leki bez recepty od ktorych mogłbym spróbowac? Deprim ( słyszalem ze jest przereklamowany do tego dziurawiec ktory na lato jest niewskazany) Korzeń Arktyczny? Różaniec górski? 5HTP? Do tego umowiłem sie na wizyte u psychologa niestety miesiac trzeba czekac:(
Próbował ktoś leków/suplementow dostepnych w aptece? potrzebuje opini od osoby z podobnymi problemami.

Pozdrawiam.

Re: Depresja - leczenie bez leków na recepte

przez majstero 28 cze 2010, 12:19
soufiane z tego co opisujesz to początkowo cierpiałaś na nerwice a nie depresje, dopiero teraz do nerwicy dołączyła depresja, czyli widać że niekorzystne zmiany postępują dalej. Moim skromnym zdaniem środki jakie być chciała (nie na receptę) są nieskuteczne (stosowane jedynie w bardzo lekkich zmianach nastrojów, przy poważniejszej nerwicy czy depresji prawdopodobieństwo wyleczenia się takimi środkami jest jak wygrana w toto lotka przy kumulacji) i przypominają leczenie guza mózgu za pomocą witaminy C.
Większość środków przepisanych przez psychiatrę ma jakieś skutki uboczne które mijają po 2-4 tygodniach, pytanie jest tu do Ciebie czy jesteś w stanie "przeżyć" te 2-4 tygodnie by później móc normalnie funkcjonować, czy wolisz żyć w tym stanie w jakim jesteś przez długi okres czasu (depresja czy nerwica sama nie minie, a po twoim przypadku widać że się rozwija dalej i będziesz się czuła gorzej). Co do Coaxilu to jest naprawdę łagodny środek który nie ma prawie skutków ubocznych wiec możesz go łykać bez obaw, ale efekty mogą pokazać się dopiero po 2 miesiącach wiec nie zniechęcaj się.
Jeśli jednak uprzesz się na środki bez recepty to poczytaj sobie dział http://www.nerwica.com/medycyna-niekonwencjonalna-f25.html
Życzę dokonania słusznego wyboru.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez linka 28 cze 2010, 12:30
soufiane, bez recepty...... majstero, napisał co trzeba :smile:
Ja tylko mogę dodać od siebie, można leczyć się bez leków, jeśli czujesz się na siłach - trzeba podjąć psychoterapię i tyle.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sarge 29 cze 2010, 13:34
Syntetyki to w większości szkodliwy syf, który powinien być ustawowo zakazany, a mimo to lekarze lekką ręką wypisują recepty na nie, jakby to były jakieś pastylki od bólu gardła.

przez linka 29 cze 2010, 14:23
sarge, ten "syf" i "syntetyki" ratują ludziom życie....wiec może nie warto wydawać tak pochopnych osądów....jak znajdziesz lek ziołowy na CHAD lub Borderline - wszyscy będą ci bardzo wdzięczni.........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg