Depresja czy nerwica ??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja czy nerwica ??

przez ImperfectKamil 23 cze 2010, 14:07
Witam jestem Kamil i mam 18 lat. Już od kilku lat, zauważam u siebie tak raz w miesiącu napady nerwicy. Budzę się w nocy, mam przyspieszone tętno , telepie mną i mam odruchy wymiotne a często nawet wymiotuje. Chciałbym powiedzieć że moja mama leczy się na depresję, a na początku również myślała że to nerwica. Tyle że moja mama miała to prawie codziennie, potrafiła mdleć, słabnąć, kręciło się jej w głowie, całe noce nie spała, czuła różne bóle, a nawet raz na ulicy zasłabła i nie dawała oznak życia. Wszystko słyszała i czuła. Nawet słyszała jak lekarze mówią że pewnie to już koniec, a ona nie mogła się ruszyć by pokazać że żyje. Wtedy zgłosiła się do poradni psychiatrycznej, i stwierdzono silną depresję.Oczywiście już od 30 lat przyjmuje leki i normalnie funkcjonuje.

Zastanawiam się czy nie odziedziczyłem tego po mojej mamie. Oczywiście w mniejszym stopniu. Dzisiaj w nocy miałem właśnie napad, obudziłem się i po prostu zaczęła się jazda, obudziłem tatę , wypiłem herbatę, zaczęliśmy rozmawiać, oczywiście nie odbyło się to bez wymiotowania, ale powoli się uspokoiłem. Dzisiaj jestem tak zmęczony, klapnięty, ciągle ziewam, mimo iż wstałem koło 10.

Re: Depresja czy nerwica ??

przez adamek2000 23 cze 2010, 14:20
witam! masz juz 18 lat wiec pewnie dasz rade bez pomocy rodzicow odwiedzic lekarza najpierw ogolnego , opowiedziec mu o wszystkim i spytac o skierowanie na badania ogolne . nim zaczniesz doszukiwac sie przyczyn w swojej "glowie" ,najpierw zbadaj swe cialo- takie moje zdanie. porozmawiaj z rodzicami , mam nadzieje,ze masz w nich oparcie?? pozdrawiam

przez Anula00 24 cze 2010, 17:09
Hej!

Ja też mam problemy z nerwami, ale radze się zapisać do psychologa i z nim porozmawiać na ten temat, ja juz się zapisałam.
Pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stracony 24 cze 2010, 21:52
Przy silnym zatruciu też miewałem podobne objawy. Najpierw "dziwne" widzenie potem podwyższone tętno i telepanie a na końcu odzywał się żołądek lub brzuch a potem ekscesy ale nie tą stroną co Ty.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Sortuj wg