Pustka życia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Pustka życia

przez amela 21 cze 2010, 18:33
Ehhh co tu rozwijać ?
Dla mnie terapia nie ma sensu gdyż zamykając za sobą drzwi wracam do swojego świata którym jestem sama. Nikt nie powie mi więcej o sobie niż ja wiem . Bo niby każdy mówi że nasze życie zależy tylko od nas , ze możemy je zmienić ,ale to sie tylko tak mówi . Póki uczę sie i mieszkam w tym mieście nie widzę dla siebie przyszłości, tutaj już nawet nie chce poznawać nowych ludzi dlatego terapia nie ma sensu.

Co do rodziny najbliższej tj rodzice , rodzeństwo , dziadkowie nigdy nie czułam miłości z ich strony ani szczególnego zainteresowania wiec to ich sprawa czy rozmawiają ze mnie czy nie . Dokonali kiedyś wyboru że 'nie' wiec ja to akceptuje (mimo ze nadal trochę przykro jest) i sama juz wiem ze nawet nie chce tego zmieniać bo za duzo czasu minęło. Byc moze kiedyś założę własna rodzinę ( chociaż zawsze czułam ze zostanę stara panna- nie wiem czemu) i ew. wtedy bede robic wszystko aby bylo dobrze.
Każdy jest kowalem własnego losu, lecz to nie kowalowi dane jest decydować jakimi materiałami dysponuje ;]

przez brokenwing 21 cze 2010, 18:38
Czy jest Ci dobrze z tym wszystkim ???
brokenwing

przez amela 21 cze 2010, 18:41
zgadnij :P

[Dodane po edycji:]

to chyba było pytanie retoryczne ;>

cały czas sobie myślę że doradzać i pocieszać potrafią najbardziej te osoby , które mają podobne problemy co My .
Każdy jest kowalem własnego losu, lecz to nie kowalowi dane jest decydować jakimi materiałami dysponuje ;]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewap99 21 cze 2010, 19:48
I tu nie masz racji bo psycholog pozwala zrozumiec skad biorą sie nasze problemy podsuwa tez sposoby na rozwiazanie ich,na zmianę zachowanie ,myślenia które pozwala lepiej nam funkcjonowac.Ja przez pół roku terapii bardzo sie zmieniłam i czuje sie z tym lepiej mniej cierpię ,lepiej radzę sobie w trudnych momentach niż wcześniej
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez amela 21 cze 2010, 20:25
Może uznacie że to zabobon (bo sama tak poniekąd myślę), ale ja mimo wszystko wole udać sie da sprawdzonej wróżki i czuje ze to dobra decyzja . Wiadomo że będę na to patrzeć z pewnym dystansem ,ale to brzmi dla mnie jakoś lepiej.
Nadal tkwię w tym że psycholog pogada ze mną ,a ja i tak będę uważać swoje (może zauważyliście ze jestem uparta : P ) i nic to w moim życiu nie zmieni - kompletnie nic . Wiem to na pewno Nie wierze ze dzieki rozmowie pogadodze sie z tym co było , co jest, co straciłam. Nie stanę sie przez to mniej emocjonalna.

Wiecie , ta rozmowa z wami chyba pomogła bo dziś już nic nie pisząc czuje się gorzej :\
Może faktycznie skorzystam z pomocy online
Dziękuję za link

Sortuj wg