Jak poprawić swoją samoocenę?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Jak poprawić swoją samoocenę?

przez onanek 13 cze 2010, 22:45
Miniaa dzęki za zainteresowanie. Wiesz, pytań mam calą mase i strachów też.
Zaczynam się zastanawiać- jak już tak ta wizyta u psychiatry staje się powoli realna- czy wogóle warto z czymś takim tam chodzić. Przecież nienawidziłam siebie od dzieciństwa, najwcześniejsze wspomnienia jakie mam to pamiętam, że swoim prostym dziecinnym umysłem nie lubiłam siebie. Zawsze mi dokuczano, a raczej znęcano się nade mną i dziś też łażą za mną jakieś małolaty z osiedla i wyśmiewają (a ja dorosła kobieta nie potrafię się bronić). Przecież tak było zawsze, to chyba nie choroba a taki charakter, co mi da psychiatra i leki jak ja poprostu jestem niedołęgą i kozlem ofiarnym- to cała ja! Nikt nie zrobi ze mnie przecież na stare lata przebojowej pewnej siebie kobiety. Poza tym nie mam tak jak większość z was (często czytam to forum) ogromnych problemów, jak wyjście z domu, strach przed ludźmi, niemożność pracowania, uczenia się... Ja żyję normalnie, w domu jestem zadowoloną, roześmianą dziewczyną, w szkolę trochę wycofaną ale zdrową. W gruncie rzeczy to chyba nie powinnam brać leków bo jeszcze tylko zaszkodzą. Każdy ma jakieś problemy w życiu, ja akurat nie potrafię się bronić i jestem nielubiana. Może to kwestia charakteru i trzeba się z tym pogodzić. Chyba będziecie zaprzeczać, ale musicie przyznać, że jest w tym co napisałam ziarenko prawdy.

przez yans 13 cze 2010, 23:34
Bardzo pozytywny wpływ przy problemie samooceny ma walka z własnym egocentryzmem, zwalczanie nawyku skupiania uwagi na własnej osobie - i to niezależnie w jakim kontekscie - tak pozytywnym jak i negatywnym. Długofalowo człowiek może osiągnąć równowagę poprzez akceptację swojej własnej osoby i dostrzec - że samoocena to tak naprawdę sprawa marginalna. Lepiej bowiem BYĆ SOBĄ, niż marnować czas na OCENIANIE SIEBIE.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez onanek 14 cze 2010, 19:13
Tylko co, jak nawet najmądrzejsze argumenty do ciebie nie trafiają i czujesz obezwładniającą nienawiść??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MOCca 14 cze 2010, 21:24
Gdybym była sobą, wątpię czy ktoś o zdrowych zmysłach by to zaakceptował. :? Możemy dziękować naszym rodzicom, że takie coś z nas zrobili, ale to nie ich wina...chcą zawsze dobrze i wiedzą lepiej, wszystkie nasze aktywy zaraz wyciszają słowami, a po co, a na co, nie masz sił i zdrowia, bo coś się stanie itp. Im jestem starsza tym coraz gorzej i wątpię w jakąkolwiek pomoc specjalistów, to już jest w charakterze tego się nie zmieni...tu potrzeba cudu, wyprowadzki usamodzielnienia i nauki na własnych błędach, dodam, że pieniądze :?: I koło się zamyka.

onanek, w pewien sposób Cię rozumiem bo początek Twojego postu odbieram podobnie co do swojej osoby i też nie było ciekawie w dorastaniu.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez onanek 14 cze 2010, 21:59
Wg ciebie nic się nie da zrobić?

przez MOCca 14 cze 2010, 22:09
To tak jak powiedzieć chłopakowi, jesteś fajny byłabym z Tobą, gdybyś tylko zachowywał się w ten a nie inny sposób, reagował tak na daną sytuację, on się stara zmnienić ale jakoś mu to nie wychodzi... no wytężoną pracą można ponoć wszystko, plus może psychoterapia, z nastawieniem, że zmnieniamy zapisy w podświadomości i patrzymy na siebie z metapoziomu, są szanse zawsze....
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez onanek 14 cze 2010, 22:42
No ale jak to u ciebie jest? Podobny problem i nie możesz sié z tego wyleczyć? Czy tak tylko spekulujesz? Może napisz coś więcej?
Na czym są oparte twoje przekonania, że samonienawiści nie da się wyleczyć?

przez MOCca 14 cze 2010, 22:58
Mam takie przekonanie, że to jest tak głęboko zakorzenione, że szanse są słabe, dostępuję się ciągłej degeneracji osobowościowej, jak ząb jest chory to go się wyrywa i po problemie, tu musiałby mi ktoś ukraść duszę. :oops:

Za każdym razem próba - dosiągnięcia ideału perfekcjonisty legnie pod koniec wspinaczki, czuje się jak Syzyf czasami, ale mam tę nadzieję, że kiedyś mi to minie.

przez brokenwing 15 cze 2010, 21:35
onanek,
Pomoc możesz uzyskać od specjalistów współpracujących z NFZ .
Jeśli masz krucho z pieniędzmi ( na leki) zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...możliwe że zdołasz zdobyć pomoc ,w formie finansowej. Pisze z doświadczenie ..kiedyś było krucho u mnie ,i przez prawie pół roku MOPS pomagał mi wykupić leki.

Pozdrawiam i powodzenia

O kurcze chyba mi się tematy pomyliły ...proszę niech mi ktoś napisze na PW jak się usuwa do kosza post ?

Na Boga ..zero koncentracji ..totalne rozkojarzenie ,temat dobry . ...a ja w panikę wpadam :cry:
brokenwing

Sortuj wg