Czy to jest depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy to jest depresja?

przez zrozpaczona20 07 cze 2010, 20:36
2 razy próbowano mnie zgwałcic. Drugi raz był 2 miesiące temu. Nie potrafie z tymi sytuacjami życ.
Często chodzę zapłakana. Nie raz myślałam o samobójstwie. Mam wstręt do wszystkich chłopaków. Jak jakiegos widzę to obracam głowę w druga stronę lub patrzę się na niego krzywo. Czuję że zamykam się w sobie. Uciekam od kolegów, którymi się koleguje. Czuje się jak nie warta osoba. Dodam jeszcze że choruję na raka. Nie radzę sobie z ta sytuacja z chłopakami i z chorobą ;(.
zrozpaczona20

Re: Czy to jest depresja?

przez Pani_M 10 cze 2010, 00:47
zrozpaczona20 to jest na pewno bardzo trudna sytuacja!!! Nie musisz być wcale w depresji, żeby się fatalnie czuć po takich wydarzeniach. Wizyta u psychologa potrzebna jest Tobie bardzo i to szybko, żeby uporać się z tymi urazami.
Czy zgłosiłaś próbę gwałtu gdziekolwiek? Takie rzeczy nie mogą uchodzić przestępcom płazem.
Pisz jak sobie radzisz.

przez zrozpaczona20 10 cze 2010, 09:21
nie zgłosiłam próbe gwałtu. Bo wiem żeby ten oprawca nie dał mi spokoju. Po tym zdarzeniu mnie nękał najgorzej było jak powiedziałam mu że zastanawiam sie czy pójść na policję. To co 5 min do mnie wydzwaniał, pisał sms. Byłam i jestem wykończona psychicznie. Przed wczoraj znowu myslałam o samobójstwie ;( Dopiero do psychologa idę w poniedziałek bo dzisaj P. psycholog odwołała spotkanie ;(
zrozpaczona20

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pani_M 10 cze 2010, 18:31
Zrozpaczona20, myślę, że nie jest Ci łatwo, skoro oprawca jest z kręgu Twoich znajomych - zna numer telefonu. Numer można zmienić, albo ...zachować smsy. Ten człowiek nie pomyślał, że zostawia dowody.
Mam nadzieję, że masz możliwość unikania tego człowieka.
Zbliża się weekend, jakie masz plany (jesteś w domu, nauka, praca)? Jeśli nie jesteś wśród ludzi, to czym się zajmiesz, żeby uniknąć myślenia o swoich udrękach?
Domyślam się, że kontakty z ludźmi to ostatnia rzecz na którą masz ochotę. Ja się podczas depresji staję bardzo nietowarzyska i uszczęśliwianie mnie na sile tylko drażni. Lubię wtedy siedzieć w domu. A ty?

przez zrozpaczona20 10 cze 2010, 18:35
Najgorsze jest ze on ma kumpelę która ja znam. Jak mnie widzi na ulicy to robi głupie miny ;/ Mam też dowody na portalu fotka.pl jak się przyznawał. Ale konto po tym zdarzeniu skasował. Będę w domu. Naukę już skończyłam bo chodzę na zaoczne studium.
Ja też jestem bardzo nietowarzyska. Znowu chce mi się płakac ale się powstrzymam do póki aż na spacer nie pójdę. A ja lubię chodzic bardzo na spacer, albo do Kościoła.
zrozpaczona20

przez Pani_M 10 cze 2010, 21:33
Okropny człowiek. Mam nadzieję, że nie musisz chodzić o porze lub w miejsca, gdzie nie byłabyś bezpieczna. Wiesz...jak go opisujesz, to myślę sobie, że to chory człowiek musi być. Można mu współczuć, ale trzeba pilnować się przed ryzykiem.
Czy myślałaś kiedyś o tym, żeby nosić ze sobą gaz pieprzowy lub paralizator?

przez zrozpaczona20 10 cze 2010, 21:35
myślałam o tym keidys ale nie kupiłam. ja zaraz zwariuje :( Znowu dzisja miałam mysli samobójcze ;(
zrozpaczona20

przez Pani_M 13 cze 2010, 21:55
Jak dziś u Ciebie? Jutro idziesz do psychologa. Trzymaj się.

przez zrozpaczona20 13 cze 2010, 23:18
Dzisaj jest dobrze :) Siostra i znajomi wyciagnęli mnie na koncert Bajm ;) Tylko co najgorsze jeden grubas cały czas sie do mnie doczepia ;/ W piątek miałam próbę samobójczą ;/
zrozpaczona20

przez fobia 13 cze 2010, 23:30
zrozpaczona20, zapamiętaj sobie ten dzień, jak będziesz miała gorsze chwilę to pomyśl,że może być dobrze, normalnie. To straszne co opisujesz i na prawdę Ci współczuję,ale pamiętaj ,że jeszcze będzie ok, tylko się nie poddawaj!

przez zrozpaczona20 13 cze 2010, 23:34
Dzisaj dałam radę :) a boję się jutrzejszego dni, ze znowu będę miała panikę.
zrozpaczona20

przez brokenwing 13 cze 2010, 23:43
zrozpaczona20,
To że do Ciebie wydzwaniał i pisał sms-y .Świadczy jedynie o jego strachu , nie napisze Ci "powinnaś iść na policje "ale proszę rozważ taka możliwość .To Ty jesteś ofiara ,a próba gwałtu to bardzo poważna sprawa.Ktoś (degenerat)który raz spróbował i ujdzie mu to na sucho.Pewnie spróbuje jeszcze ,jak nie z Tobą to z inna Bogu ducha winną dziewczyna .
Bardzo współczuje Ci tych przeżyć...i właśnie czytając ten temat ,poczułem wstyd z powodu bycia facetem . Bądź silna trzymaj eis ,i przemyśl ukaranie tego typa .

Jeszcze coś,typek jest głupkiem ,jeśli pisze smsy. bo to bezpośredni lub bezpośredni dowód ,iż taka próba była . Takie smsy pomogły by policji w ukaraniu typa
Ostatnio edytowano 13 cze 2010, 23:47 przez brokenwing, łącznie edytowano 1 raz
brokenwing

przez zrozpaczona20 13 cze 2010, 23:45
Nie mogę tego zgłosic na Policję. Bo by mogło byc nie zadobrze ze mną ;(.
zrozpaczona20

przez brokenwing 13 cze 2010, 23:54
Nie musisz zgłaszać ,nie ma takiego obowiązku .
Pamiętaj jednak ,że niezałatwione sprawy ,które maja wpływ na nasze życie emocjonalne . Powracają zazwyczaj ..kiedyś w przyszłości i nas gnębią . Jeśli nie chcesz tego robić ,nie rób. Daj mu jednak do zrozumienia ...że nie daj Boże, jeszcze kiedyś będzie probował to wsadzisz go do wiezienia .

Jeśli zdecydujesz się na wizytę i przyjecie pomocy psychologicznej ,nie zapomni -jesteś ofiara i nie masz się czego wstydzić .
Serdecznie Cie pozdrawiam
brokenwing

Sortuj wg