Dystymia leczenie i przebieg Waszej choroby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez magic 26 sty 2016, 20:12
A lęki masz tez cocinella?
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez coccinella 26 sty 2016, 20:52
magic napisał(a):A lęki masz tez cocinella?

mam poczucie ciągłego napięcia przez cały czas, niezależnie od tego co robię i gdzie przebywam. Ale jestem w stanie radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Nauczyłam się tego i potrafię przełamać swoje lęki, chociaż bardzo dużo mnie to kosztuje. Moim głównym problemem jest ogromne zmęczenie od wielu lat i senność oraz zniechęcenie i brak motywacji. Nastrój oczywiście obniżony, ale chyba już do tego przywykłam.
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 27 sty 2016, 18:39
Byłem w tym miesiącu u dwóch psychiatrów (nowych), u jednego prywatnie, u drugiego państwowo. Ten ostatni okazał się konowałem i mówiąc mu ogólnie o przebiegu choroby często spotkałem się z arogancją, ale dostałem przynajmniej skierowanie do psychologa i dzięki temu zapisałem się na terapię na oddziale dziennym, którą polecił mi prywaciarz. U prywatnego po raz pierwszy w sumie, ktoś powiedział mi w twarz, z czym się borykam, a mianowicie zaburzenia osobowości, których skutkiem może być dystymia i derealizacja. Dostałem polecenie, by pobrać jeszcze przez msc Wellbutrin, ale nie dałem rady ze względu na dziwne uczucie w głowie, nudności i wzmocnioną derealkę, zwłaszcza wieczorem. Zasugeruję przy następnej wizycie, że może jest coś na rzeczy z dopaminą (odnotowałem zwiększoną motywację i chęć zwłaszcza do nauki do egzaminów) i jakimś cudem dostanę metylofenidat albo inny dopaminergik, a jeśli się nie uda, to będę szukał kogoś, kto się zajmuje ADHD/ADD i powiem o objawach, które pasują do tych chorób. Uważam, że jeśli spróbuję Concerty/Medikinetu, to będę wiedział, czy w ogóle jest sens faszerować się prochami, czy odpuścić i próbować tylko z terapią. Trzymajcie kciuki :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 27 sty 2016, 20:08
rzadko kto zna się na dystymii niestety
a na jakiej podstawie zostaly Ci stweirdzone zab osobowosci?
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 27 sty 2016, 21:03
Głównie na podstawie tego, co powiedziałem lekarzowi (streściłem mu 2 lata, odkąd się u mnie ze zdrowiem pogorszyło, a później od czasów gimnazjum). Większość tego pokrywa się z moim pierwszym postem na tym forum, czyli Moja historia, czy jakoś tak ;). Chodzi o niską samoocenę, to że nie spędzałem zbyt dużo czasu z rówieśnikami, a jeśli już to robiłem, to nie sprawiało mi to przyjemności oraz osobowość unikająca i anankastyczna. Mówiłem też o relacjach z rodzicami, na co odpowiedział, że powinni skorzystać z konsultacji rodzinnej, ale ja mam nadzieję, że dam radę i bez tego. Wydaję mi się, że daję radę się odciąć od atmosfery w domu, ale to złudne, bo czasem i tak coś pęknie :szukam: .

przez coccinella 27 sty 2016, 22:58
hmmm... to trochę dziwne, że na podstawie jednej rozmowy takie wnioski. Są chyba jakieś testy na zaburzenia osobowości, ale nie wiem na ile to jest skuteczne czy wiarygodne. Zresztą co Ci daje to, że masz taką diagnozę i nazwane te zaburzenia osobowości? Na to leku nie ma i niewiele to zmienia. Kolejna łatka.
A Ty jakie masz na ten temat zdanie? Zgadzasz się z diagnozą?
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 27 sty 2016, 23:11
Zapomniałem napisać, że dałem mu również historię choroby, gdzie były testy, więc może na ich podstawie to również wywnioskował. Daje mi to tyle, że nie muszę łykać typowych antydepresantów i jest nadzieja, że intensywna terapia pomoże. Powiem szczerze, że obojętne mi, czy mam dystymie, czy zaburzenia osobowości z towarzystwem derealizacji i otępienia, skoro i tak tabletki nie dają oczekiwanych efektów. Myślę, że psychiatra ma rację.
Wywnioskował również, że jeśli czułem się lepiej bez SSRI (np.miesiąc przerwy od leków), to raczej moim głównym problemem nie jest depresja czy dystymia.

przez coccinella 28 sty 2016, 14:28
Hanashiro napisał(a):Zapomniałem napisać, że dałem mu również historię choroby, gdzie były testy, więc może na ich podstawie to również wywnioskował. Daje mi to tyle, że nie muszę łykać typowych antydepresantów i jest nadzieja, że intensywna terapia pomoże. Powiem szczerze, że obojętne mi, czy mam dystymie, czy zaburzenia osobowości z towarzystwem derealizacji i otępienia, skoro i tak tabletki nie dają oczekiwanych efektów. Myślę, że psychiatra ma rację.
Wywnioskował również, że jeśli czułem się lepiej bez SSRI (np.miesiąc przerwy od leków), to raczej moim głównym problemem nie jest depresja czy dystymia.

to jakie teraz zalecenia oprocz terapii?
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 28 sty 2016, 17:45
Na razie była mowa tylko o terapii, pewnie w przeciągu tygodnia pójdę na drugą wizytę i się wtedy dowiem więcej.

przez magic 02 lut 2016, 17:59
jak wiemy w zaburzeniach osobowości występuje pustka i anhedonia tylko czy jest to biologiczne czy osobowościowe znowu zależy od lekarza który spojrzy na dystymię lub osobowość dystymiczną pod swoim kontem...bo niby jest ta dystymia ale jej nie ma...

a psychoterapia cocinella nic ci nie dawała na tą dystymie ??? a ty jaką masz harashiro terapię grupę czy ind
w jakim nurcie ???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Hanashiro 03 lut 2016, 14:35
Będę miał terapię grupową od kwietnia w nurcie poznawczo behawioralnym.

przez coccinella 03 lut 2016, 15:32
magic napisał(a):jak wiemy w zaburzeniach osobowości występuje pustka i anhedonia tylko czy jest to biologiczne czy osobowościowe znowu zależy od lekarza który spojrzy na dystymię lub osobowość dystymiczną pod swoim kontem...bo niby jest ta dystymia ale jej nie ma...

a psychoterapia cocinella nic ci nie dawała na tą dystymie ??? a ty jaką masz harashiro terapię grupę czy ind
w jakim nurcie ???

psychoterapia od okolo 4 lat i niestety nie pomaga.
nie wiem gdzie leży problem i źródło, a to myślę, że jest kluczowe. Bo generalnie nie mam jakiś wielkich powodów, żeby być nieszczęśliwa
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 04 lut 2016, 19:47
No i lecim z Moklobemidem...

przez beata-maika 04 lut 2016, 20:41
Witam,

dopiero sie zarejestrowalam, wiec jak cos robie nie tak, to prosze o zwrocenie uwagi..

Szukam grup wsparcia dla osob z depresja/ dystymia w Warszawie.. Grup wsparcia, czyli darmowych spotkan, zeby sie pozalic i pogadac z innymi takimi jak ja. Nie chodzi mi o platne terapie grupowe.

Moze moje pytanie jest dziwne, ale.. wrocilam dopiero co do Polski/ Warszawy po 10 latach w Dublinie, Irlandii. Tam w kazdej dzielnicy, sa prowadzone takie grupy wsparcia. Bezplatnie, raz w tygodniu, ale wlasciwie to moznaby codziennie chodzic, bo w kazdej dzielnicy jest kilka osrodkow. Patrze na Warszawe, a tu wszystko platne. Grup wsparcia jako takich nie ma..?

Dziekuje z gory!

Sortuj wg