Dystymia leczenie i przebieg Waszej choroby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez magic 08 lis 2015, 22:33
a jak u was emocje??? i korat sie pojawił kumpluś który może mnie pamięta ze słynnego tematu nic nie czuję....jak zwykle brdzo mądrze i trafnie piszesz chłopie JAKOŚĆ jest jeszcze coś takiego a tu też jestem sceptyczno pesymistyczny na przyszłość z tym dziadostwem w polsce tak jest leki nie pomagają to ma pan zburzenia osobowosći proste i logiczne niby...

ja zaczynam terapię dda czy pomoże czy coś da niewiem ale chciałbym kiedyś poczuć satysfakcję i tą JAKOŚĆ życia...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez ziom1623 11 lis 2015, 18:53
Zwiększyłem dawkę sertry do 100 mg z powodu lęków. Dała mi ładnego kopa energii (pewnie chwilowego) ale już odczuwalnie wpłynęła na libido i zdolność dojścia. Stwierdzam jednak, że lepsze to niż lęki i zamulanie.
Sertralina 150mg

przez sebastian86 19 lis 2015, 11:52
w dystymi dla mnie jest najgorszy ten brak relaksu w ciagu dnia, nawet na chwile nie potrafie.ciagle jestem mniej lub bardziej pobudzony psychicznie lub fizycznie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez studzienka 20 lis 2015, 09:39
Nie wiem, co robić, czuję się zrozpaczona, mam wrażenie, że swoją chorobą zarażam najbliższe mi osoby, z niczego nie potrafię się cieszyć i po prostu boję się żyć. Macie też tak, że dystymia wpływa na osoby z Waszej rodziny, Waszych partnerów? Jak dajecie sobie z tym radę? Zawsze tworzyłam szczęśliwy związek, a teraz widzę, jak moja druga połówka co dzień chodzi przygnębiona i podłamana, nie rozmawia ze mną, bo mam wrażenie, że nie chce mnie martwić, a ja nie wiem, co się dzieje, czy to po prostu jego chwilowe obniżenie nastroju (chociaż nigdy takiego nie miewał) czy to po prostu moja wina, bo ja tym swoim całym jęczeniem, lękiem i izolacją sprawiłam, że on czuje się źle. Wypytuję go o to, ale czuję, że to tylko pogarsza sprawę, czuję się nachalna, nie wiem co robić. :(

przez magic 20 lis 2015, 21:32
A czy dystymia nie wiaze sie czasem z dda/ddd ?

przez SelinaKyle 29 lis 2015, 15:55
Może być ale nie musi. To nie jest zależne. Ale u mnie np tak jest. Jestem DDA i mam dystymię ;)

przez sebastian86 29 lis 2015, 20:09
meczy mnie to uczucie zapchanej glowy...
We Are The Champions 2016(L)

przez Hanashiro 11 gru 2015, 10:33
Witam,
Zacząłem leczenie bupropionem (Wellbutrin) 3 dni temu. Czuję efekty uboczne w postaci wyraźniejszego bicia serca, większej agresji i wczoraj nie mogłem zasnąć do 3.00, gdzie wcześniej potrafiłem pójść spać o 21.00. Mam nadzieję, że to dobry znak i niedługo przyjdą pożądane efekty.
Trzymajcie się :D

przez magic 11 gru 2015, 22:08
po wellburtinie miałem podobnie skoki ciśnienienia i lęki po kilku dniach odstawili mi na szczęscie działo się to
na oddziale pod obserwacją lekarzy...

co u was dystymicy ten temat tu słabo żyje coś ???

przez coccinella 11 gru 2015, 22:14
ja dostałam Moklobemid teraz i będę testować
Nie chce mi się.

przez Hanashiro 12 gru 2015, 12:44
Magic, dziwisz się? W końcu to dystymicy ;) Ja czasami z uwagi na nerwową atmosferę też myślę, żeby mnie gdzieś przyjęli, choć trochę szkoda czasu mi, zwłaszcza jak sobie poradzę z sesją. Widzę, że jak jestem poza domem, to mam lepszy nastrój, nie mam gonitwy myśli i nie mam tego uczucia, że nie wiem, co ze sobą zrobić.
Problem z zaśnięciem to była kwestia napicia się napoju energetycznego gdzieś o godzinie 16, ale cieszy mnie ten fakt, że kofeina działa. Przed sesją idealnie!
Coccinella, zdaj, proszę, relację po jakimś czase ;)

przez magic 12 gru 2015, 13:00
a jakie leki testowaliście na dystymie które wam najbardziej pomogły dały kopa???

ja bardziej z pustką i niemocą się borykam niż lękami obecnie anhedonia i te bajery :(

wyczytałem w necie że na dystymie :

Najskuteczniejszymi lekami przy tym schorzeniu wydają się być leki z klasy stymulantów (np. Concerta). Dużą efektywnością cechują się także leki MAOi (np. Aurorix), oraz SSRI. Leki z grupy TLPD (Trójcykliczne leki przeciwdepresyjne) okazują się nieefektywne, lub mało efektywne przy leczeniu dystymii.

brał ktoś concerte lub np solian ???

ja biore wenle obecnie i mirtazepine na spanie...

przez Hanashiro 13 gru 2015, 15:11
Concerta (metylofenidat) może rzeczywiście pomóc, tylko ciężko ze zdobyciem tego leku, bo nie jest zapisany do leczenia dorosłych, jedynie dzieci z ADHD. Mi Wellbutrin dał raz kopa, ale biorę go 5 dzień, więc nie mogę jeszcze nic konkretnego powiedzieć. Sam chciałbym dostać od lekarza concertę czy medikinet :/.

przez coccinella 17 gru 2015, 23:17
17 dni na moklobemidzie 300mg i zero jakichkolwiek reakcji z mojej strony.
Nie chce mi się.

Sortuj wg