do kogo się udać ?? jaka specjalność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

do kogo się udać ?? jaka specjalność

przez Mario2807 23 maja 2010, 22:52
Witam szanownych forumowiczów!
Proszę Was pomóżcie/poradźcie - do kogo się udać?? Podejrzewam u siebie depresję bądź bardziej dystymię- już z tego co sprawdziłem w dużej książce zwanej Internetem.
Nigdy nie byłem u tego typu specjalistów - gdzie się udać?; psycholog? psychiatra? psychoterapeuta? - gubię się w gąszczu specjalności tej dziedziny. Wyczuwam niuanse jakie niosą ze sobą te specjalności ale nie do końca wiem jaki w moim przypadku będzie właściwy. Może przy okazji zapytam o dobrego specjalistę (bo wiadomo, że to kosztuje- więc warto zacząć od razu i na poważnie) z okolic zachodnich powiatów warszawskich: Pruszków, Ożarów Maz., Grodzisk Maz. Będę bardzo, bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.
Pozdrawiam

Re: do kogo się udać ?? jaka specjalność

przez linka 23 maja 2010, 22:56
Psychiatra i psycholog - kolejność dowolna, choć ja hołduję opinii, że najpierw warto poradzić się lekarza i dostać konkretną medyczną diagnozę.

No a najpierw to się idzie do lekarza ogólnego, robi badania ogólne, krew na hormony, mocz itd, neurologa - badania i wtedy, jeśli wyniki są cacy to psychiatra, a później psychoterapeuta.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: do kogo się udać ?? jaka specjalność

przez miki74 24 maja 2010, 00:03
Zgadzam się z linką we wszystkim, co napisała, z wyjątkiem jednej rzeczy. Akurat w Twoim przypadku bym chyba od razu zwrócił się do psychiatry, nie do lekarza ogólnego. Niech psychiatra zadecyduje, czy i jakie ewentualnie badania są Ci potrzebne.
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg