Prośba

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Prośba

przez zlasu 19 maja 2010, 17:34
Witajcie,
jestem w trochę trudnej dla mnie sytuacji.
Tak w skrócie - czy to rozsądne z objawami depresji wyprowadzać się od rodziców i mieszkać samemu? Mam taką możliwość.
Chcę się wyprowadzić i zająć się sobą, ale przyznam mam trochę pietra.
Z rodzicami mam niezbyt głębokie relacje. Matka jest nadopiekuńcza (ojciec ostatnio trochę też), więc staram się nie okazywać złego samopoczucia.

Doradźcie coś proszę.
pozdrawiam

Re: Prośba

przez zlasu 19 maja 2010, 23:50
Dzięki za odpowiedź
Śmiertelniczka napisał(a):Witaj.
Ile masz lat?

28 i czuję, że powinienem być już daleko stąd.
Nikt mi nie diagnozował depresji, poczytałem trochę forum.
- mam kłopoty z pamięcią, często nie pamiętam, co robiłem parę godzin wcześniej, zapominam o różnych drobiazgach. Czasem chodzę jak we śnie, jakbym miał się zaraz obudzić.
- straciłem swoje zainteresowania i prawie nic mi nie sprawia przyjemności. Kiedyś słuchałem sporo muzyki, trochę grałem na gitarze, teraz właściwie nic z tego już nie ma.
- wszystkie moje wspomnienia sprzed lat są jakieś bardzo odległe i obce, jakby już nie były moje.
- nie planuję, jak się zabić, ale ogólnie myślenie o śmierci, czasem też samobójczej, sprawia mi ulgę.
- ogólna utrata sensu i celu.

Rodziciów nie chcę więcej przyprawiać o poczucie winy, bo tak zwykle interpretują moje problemy.
Poza tym jestem jedynakiem, co dla mnie też jest argumentem za szybką wyprowadzką.

przez rushia 20 maja 2010, 11:43
Widac ze troche ciazy ci nadopiekunczosc rodzicow, wiec lepiej jesli sie wyprowadzisz. Bedzie to tez dla ciebie nowe wyzwanie do ktorego jesli podejdziesz optymistycznie moze ci nawet pomoc:) Znajdz sobie jednak duzo zajec, zebys nie siedzial ciagle sam bo to prowokuje smutek i zle samopoczucie. Moze powinienes pomyslec o zamieszkaniu z dziewczyna lub jakas inna bliska osoba? Z kims przy kim bedziesz czul sie swobodnie i kto bedzie cie rozweselal:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pobłażająca_sobie 21 maja 2010, 08:48
wyprowadzka to bardzo poważna decyzja, zwłaszcza w Twoim stanie.. ja mieszkam sama i czasami naprawdę było mi ciężko - gdyby nie pies w ogóle nie miałabym motywacji żeby wstawać z łóżka.. dlatego fajnie byłoby mieć kogoś kto Cię zmotywuje, albo po prostu będzie czuwał nad Tobą - dziewczyna, czy przyjaciele. i dobrze by było żebyś nie siedział za dużo sam w czterech ścianach.
I have lost myself again
Lost myself and I am nowhere to be found,
I think that I might break
I've lost myself again and I feel unsafe

przez zlasu 23 maja 2010, 12:42
Dzięki za Wasze rady. Mam wrażenie, że za mało działam a za dużo się ze sobą pi***dolę. Znajomych w sumie trochę mam i wiem, że mógłbym na nich liczyć.

przez *Monika* 23 maja 2010, 14:20
zlasu,

Jeśli masz taką mozliwość to zaryzykuj. Zawsze mozesz przecież wrócić do domu nie?
Obrazek
Główny Moderator

przez zlasu 25 maja 2010, 22:45
No, w sumie tak. Pogadałem dzisiaj chwilkę z kumplem, to mi dodało trochę pewności. Ciekawe, na ile mi jej starczy.

Sortuj wg