Co to dokladnie jest?!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Co to dokladnie jest?!

przez hya2n 11 maja 2010, 20:42
Witam. Ostatnio poczytalem troche o nerwicy/depresji i stwierdzilem ze jest duze prawdopodobienstwo na to ze ją mam. A mianowicie:
- problemy ze snem
- myśli samobójcze [bardzo często]
- utrata chęci do kontynuowania pasji [w moim przypadku jest to gra na gitarze]
- stan głebokiego przygnębienia (niska samoocena, miano "nieudacznika" itp.)
- zmęczenie (mimo iz mam prawie 17 lat, pije po 2/3 kawy dziennie to jestem zmęczony.. nawet gdy wstaje rano)
- niewiem jak to nazwać, utraty świadomosci[?]
Czasami miewam tak ze gdy siedze na lekcji zaczynam nad czyms myslec.. i nagle jest bum.. i nagle docieraja do mnie wszystkie bodźce.. i czuje sie tak jakby mnie na chwile nie bylo w danym pomieszczeniu (niewiem, czy opisalem to w miare zrozumiale)
Chcialbym wysluchac opinii na forum ponieważ psychiatra brzmi dla mnie cos "strasznie"[?]
Pozatym jestem po próbie samobójczej [minał równy rok niedawno] i nie chcialbym o tym rozmawiac z lekarzem.

Gorliwie czekam na odpowiedz,
Pozdrawiam :)

Re: Co to dokladnie jest?!

przez celineczka3 11 maja 2010, 21:28
Wymieniłeś wszystkie klasyczne objawy depresji. KONIECZNA jest wizyta u specjalisty. Jeśli boisz sie psychiatry, to zawsze możesz zapisać sie do psychologa. On na pewno profesjonalnie oceni sytuacje i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Nie ma na co czekać>>trwanie w takim stanie ani nie jest przyjemne, ani do niczego nie prowadzi.
celineczka3

przez hya2n 11 maja 2010, 21:43
Jaka jest szansa ze poradze sobie z tym sam.. niewiem dokladnie ile to sie wszystko ciagnie.. ale w przyblizeniu ok. rok

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Drogowskazy 11 maja 2010, 21:47
Witam.
To, że Twoje objawy zgadzają się częściowo z kryteriami diagnostycznymi depresji, to niewiele tak naprawdę mówi. Zresztą chyba nie o to chodzi, żeby przylepiać etykietkę "depresja" czy "nerwica", tylko żeby ewentualnie przyjrzeć się Twojemu funkcjonowaniu. Najbardziej niepokojące w tym co piszesz wydają się być myśli samobójcze. Czasami myśli pozostają tylko myślami, jednak może zdarzyć się taki moment, że impuls zwycięży - i z tego co piszesz raz już miałeś próbę samobójczą.
W internecie owszem - pewnie sporo materiałów do poczytania znajdziesz, ale nie zastąpi to konsultacji u specjalisty - psychiatry bądź psychologa. I nie ma się czego bać - ci specjaliści to też ludzie :) Nie musisz zresztą wszystkiego opowiadać od razu. Jeśli nie będziesz chciał, to nikt nie powinien Cie dopytywać o to, jak i dlaczego próbowałeś się zabić.

pozdrawiam serdecznie :)

B.
Pracownia Psychologiczna Drogowskazy
Psycholog Warszawa Centrum
ul. Kopernika 30 lok 517
00-336 Warszawa
tel: +48 602 213 891
http://www.drogowskazy.com

Sortuj wg