Brak sensu zycia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Brak sensu zycia

przez Siding Spring 03 kwi 2013, 18:34
troche bezsensu post.. :mrgreen:

Brak sensu zycia

przez Ledoux 03 kwi 2013, 18:37
Też czuję silny, głęboki brak sensu, okropne przeokropne uczucie
Ledoux

Brak sensu zycia

przez Marek1977 03 kwi 2013, 20:14
Też od kilku dni odczuwam w duszy pustke ,anhedonia podbija jeszcze ten nihilistyczny stan mojego umysłu,nieznośne to bardzo.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak sensu zycia

przez zoe80 04 kwi 2013, 20:21
najgorsze jest uczucie tego braku sensu i braku sił ktore najczęściej dopada mnie w miejscach publicznych, na imprezach, kiedy widze tych wszystkich frywolnych ludzi którzy niczym się nie przejmują, zazdroszczę im i jednoczesnie nie widzę sensu w ich życiu ani w moim....

http://whilsttherapy.wordpress.com/

Brak sensu zycia

przez Sinner22 02 cze 2013, 11:52
Ja też nie widzę w niczym sensu. Cały czas przez cały dzień zastanawiam się nad sensem życia, ale nic nie mogę wymyśleć. Myślę o śmierci i zastanawiam się co będzie po niej. Wszystko wydaje mi się bez sensu. Mam katastroficzne myśli.
Mam plany i marzenia ale jak sobie pomyślę o tym co chcę robić zaraz pojawia się myśl: umrzesz. Często budzę się z myślą, że umrę, już od dawna wiem, że umrę, jakoś wcześniej mi to nie przeszkadzało, a teraz nie daje mi to żyć, czuję się jakbym była w szoku, że umrę, jakbym to przed chwilą odkryła. Zawsze w dzieciństwie wydawało mi się, że jestem nieśmiertelna. Wszyscy wokół umierali, a mi się wydawało, że ja i moi bliscy będą żyć wiecznie. Dopóki śmierć nie dotknęła kogoś z mojej rodziny.
Drażnią mnie słowa: ,,no cóż, takie jest życie''. Ja się nie umiem pogodzić z tym, że ,, takie jest życie'' a nie takie jak my chcemy.
Mam słomiany zapał, na początku mam bardzo silne chęci żeby się czegoś np. uczyć, duży entuzjazm, a po krótkim czasie się wypalam.
Często mam odczucia że nie pasuję do tego świata, że jestem z innej planety, nierzadko czuje się samotna wśród ludzi.
Sinner22

Brak sensu zycia

przez carlosbueno 02 cze 2013, 13:27
Ja cierpię na permanentny brak sensu życia, nawet jak przez chwilę jest w miare szczęśliwy to i tak wiem że życie nie ma sensu, to bezsensowna męczarnia i tylko lęk przed samobójstwem mnie trzyma przy życiu.
Największy Forumowy Maruda

Brak sensu zycia

przez mark123 02 cze 2013, 14:12
W moim życiu sens czuję w fantazjowaniu myślami, piciu napojów kofeinowych, oglądaniu telewizji, słuchaniu muzyki i korzystaniu z internetu, reszta wszystko bez sensu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Brak sensu zycia

przez madlen92 02 cze 2013, 19:44
carlosbueno napisał(a):Ja cierpię na permanentny brak sensu życia

Ja też. Nie mam zwyczajnie po co żyć. Na niczym mi nie zależy. Nic nie sprawia przyjemności. Czy oddział dzienny by tu coś pomógł? Mam skierowanie, ale nie mogę się zdecydować.
madlen92

Brak sensu zycia

przez vifi 03 cze 2013, 20:13
Kiedy patrzę na świat, ludzi a nawet zwierzęta to myślę sobie że tam gdzie jest życie tam jest też jakiś sens, chociaż niełatwo go uchwycić.
Wydaje mi się, że człowiek raczej szuka sensu poza sobą, jakby go otrzymuje. Kiedyś otrzymywał od kultury, jakieś przekonanie skąd pochodzę i dokąd zmierzam. Teraz to trochę zanikło, niby wiem skąd pochodzę a nie wiem, niby gdzie mam zmierzać skoro niczego nie osiągnę i zdechnę jak pies. I wszystko wydaje się bez sensu. Dzieci z upośledzeniem też umierają bez jakiś osiągnięć, a jednak w wielu przypadkach ich rodzina nie ma wątpliwości że ich życia miało sens, chociaż też nie zawsze potrafią określić jaki.
W wypadku osób z zaburzeniami (nas) chyba bardziej dominujące jest takie poczucie bezsensu, a w dodatku często choroba wytrąciła nas z naszego wcześniejszego rytmu, zajęć, życia które "miało sens", teraz go "nie ma". Piszę w cudzysłowie, bo ten sens jest chyba bardziej efektem uczucia bezsensu i samotności niż jakiś filozoficznych rozważań. Normalnie kiedy mówimy komuś że "twoje życie jest bez sensu" to jest to raczej wyraz jakieś nienawiści, pogardy, może więc takie przekonywanie że moje życie jest bez sensu jest stłumionym wyrazem nienawiści do świata w którym żyjemy, otoczenia?
troche bezsensu post.. :mrgreen:
:lol:

Brak sensu zycia

przez atic 12 lis 2016, 22:41
łapie się na tym, że sens postrzegam jako układanie się wszystkiego w jedną całość, czyli, że wszystkie wydarzenia na świecie pasują do siebie i się uzupełniają jak cegły budujące symetryczną budowlę, a kiedy nie mogę tego dostrzec w otaczającej rzeczywistości tzn. jedynie w bardzo lokalnych jej aspektach, to świat wydaje mi się nihilistyczny.

myślę jednak, że są inne podejścia do sensu życia i staram się takie rozważyć.
atic

Brak sensu zycia

przez Deprnerw 12 lis 2016, 23:15
Nie ma czegoś takiego jak sens życia, ma być dobre samopoczucie a wtedy można to uznać za jakby ten "sens życia"

Brak sensu zycia

przez refren 18 lis 2016, 13:59
Deprnerw, więc starzy schorowani ludzie, inne osoby cierpiące, nawet ludzie ze zwykłą grypą nie mieliby szans na poczucie sensu życia, ale tak nie jest.

Brak sensu zycia

przez Monster6 18 lis 2016, 14:02
Bez sensu życia też można żyć :great:
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Brak sensu zycia

przez Tella 18 lis 2016, 14:06
Monster6 napisał(a):Bez sensu życia też można żyć :great:

Jakoś idzie?

Sortuj wg