Problem ze sobą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem ze sobą

przez qlemur 15 kwi 2010, 11:44
Witam, po pierwsze nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Od zawsze miałam problem z rozebraniem się np przed lekarzem(nie z powodu wstydu, tylko po prostu strasznie sie boję byc rozebrana) i tym żeby mnie ktoś obcy dotykał np lekarz(podaję ten przykład, ale chodzi tez np o znajomych którzy za blisko siedza itp, a nawet dziwnie sie czuję przy siostrze czy mamie jak sa za blisko). Pisze o tym ponieważ ostatnio ten problem juz przerósl u mnie najwyższe góry, jest nie do wytrzymania, nawet jak słyszę że ktoś np. był u lekarza i musiał sie rozebrać to wywołuje to strasznie silne emocje, a niestety mam znamie które musiałabym wyciąć pod piersia i od 2 lat nie umiem się zmusić do pójścia do lekarza przez taki strach. Mam też kompleksy, jak każdy chyba, ale to nie z ich powodu te odczucia(wszyscy mi mówią że nie ma się czego wstydzić a ja się nie wstydzę, nawet nie umiem opisać dokładnie dlaczego mnie tak paraliżuje). Do tego już od paru lat nie umiem nawiązać żadnej przyjaźni(nie boję się podejść do ludzi, zagadać itp, ale nie potrafię utrzymywać z nimi żadnego kontaktu). Nie potrafię też realizować celów,często nie umiem się skupić, mam doła albo denerwuję się zupełnie błahymi rzeczami lub jestem bez powodu zaniepokojona. Boli mnie coś co jakiś czas-czasem kości szczególnie w rękach i nogach, czasem głowa. Zdarzają się takie dni że cały czas chce mi się spać(oczy mi się dosłowie same zamykają, zimno mi). Nie mam z kim pogadać, rodzina twierdzi że wymyśliłam sobie problemy, a ja już nie wiem co robić. To znamię naprawdę muszę wyciąć ale nie potrafię się zmusić do pójścia do chirurga(na samą myśl dostaję prawie ataku paniki). Czy ja mam jakąś depresję albo nerwicę?
powiedzcie proszę czy ktoś z was miał lub ma tak samo, albo chociaż spotkał się z czymś takim??

Re: Problem ze sobą

przez maggieflakes 15 kwi 2010, 14:18
witaj :papa:
co do tego co opisałaś to ja mam podobnie tylko, że u mnie jest to spowodowane ogromnym wstydem...poza tym tylko lekarz potrafi stwierdzić czy masz nerwicę lub depresję, więc dobrze byłoby się do niego udać, najlepsze jest to, że u psychiatry nie trzeba się rozbierać :D
pozdrawiam

przez qlemur 17 kwi 2010, 08:31
Dzięki za odpowiedź:) to dobrze wiedzieć że nie jestem sama, a do lekarza chyba faktycznie będę musiała się wybrać,bo to bardzo męczące, wczoraj cały dzień przespałam, i tak jest coraz częściej:/
pozdrawiam również:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maggieflakes 17 kwi 2010, 14:05
qlemur napisz potem jak ci poszło u lekarza
trzymaj się ciepło :smile:

Sortuj wg