Osoba chora psychicznie-pomoc, szkoła

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Osoba chora psychicznie-pomoc, szkoła

przez skonczony19 14 kwi 2010, 21:13
Witam
Mam problem ze zdrowiem i ze szkoła.. tzn w szkole z wszystkim przedmiotów jakoś wyjdę (średnią miałem 3,2) ale z Niemca sobie nie radzę i mam 1/2 ... czy albo jak zrobić żeby sobie poradzić z nauką? Tzn. wiadomo nie ma rady-uczyć się.. ale jak mam myśli samobójcze i nic mi się nie chce? tabletki nie pomagają (sulpiryd 50) ... :( Pomocy!

Re: Osoba chora psychicznie-pomoc, szkoła

przez Zenonek 14 kwi 2010, 21:19
Po pierwsze idz do psychiatry- albo zmien obecnego.

Po drugie leki najczesciej dzialaja dopiero po 3-4 tygodniach regularnego lykania.

Czasami wystarczy zmiana dawki a czasami zmiana lekow.

Musisz miec odowiednio dobrane leki i dawki.

Plus psychoterapia.

przez skonczony19 14 kwi 2010, 21:20
psychoterapia co 2 tygodnie...
sulpiryd biorę 2 miesiące

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 14 kwi 2010, 21:23
Co 2 tygodnie w twoim stanie to za malo. Co najmniej raz na tydzien- najlepiej 2 razy w tyg.

I oczywiscie- jesli NIE odczuwasz zadnej poprawy to NIE MA najmniejszego sensu kontynuowania farmakoterapi tym lekiem.

przez skonczony19 14 kwi 2010, 21:30
ale jak idę do psychiatry to się pyta jak się czuję?ja mówię że dobrze tylko to i to... tzn mówie że tak jak poprzednio... 3 minuty i wychodzę z receptą.. to jak takiego na służbę zdrowia zmusić do zadawania pytań?

przez Zenonek 14 kwi 2010, 21:38
To oznacza, ze klamiesz psychiatre ? NIe mowisz mu jak jest ?

Czlowieku !

Musisz sobie znalezc dobrego specjaliste z prawdziwego zdarzenia i powiedziec wszystko jak na spowiedzi :P.

Bez jaj chlopie ! To nie sa zarty !

Wizyta u psychiatry powinna trwac najmniej 30 minut. A to i tak malo.

Dobry psych na 1 konsultacjach to trzyma najmniej 60 minut.

przez anene 14 kwi 2010, 22:28
poprostu kazdy odwala swoja robote. sam musisz dojrzec bo lykanie lekow by ci moze pomoglo, ale ty nawet chyba nie analizujesz co jest z toba, nie chodz do lekarzy, postaraj sie znalezc jakies grono z ktorym mozesz porozmawiac - niewiem ale jest chyba wiele miejsc terapji grupowej. Ja sam bede musial tam sie udac ale musze jeszcze troche dojrzec zanim bede gotowy, bo pojscie na terapie z myslami oo nowe miejsce, moze cos mi pomoze itp to mozesz dac spokoj

przez agusiaww 15 kwi 2010, 07:55
Ludzie nie wkrecajcie mu glupot. Niestety ale psychiatra na sluzbe zdrowia to tylko wlasnie opiera sie na wypisaniu recepty i do widzenia. 30 minut wizyta :mrgreen: haha, pewnie, chyba w marzeniach.
Skonczony po 1 skoro sie leczysz mozesz wziac tok nauczania indywidualnego, czyli w domu, po II idz porozmawiaj z nauczycielem j niemieckiego -pokaz zaswiadzenie od psychiatry, ze chorujesz, zapytaj sie o mozliwosc poprawki. Co do leku, to byc moze trzeba zmienic, powiedz psychiatrze ze masz mysli samobojcze. Natomiast co do terapii, tez warto pomyslec o zmianie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Zenonek 15 kwi 2010, 08:47
Powinienes wykonac pare punktow :

- zmiana psychiatry (moze warto pomyslec o wizycie prywatnej po uprzednim wywiadzie rozpoznwaczym co do kompetencji potencjalnego lekarza ?)

- powiedziec PRAWDE - zreszta dobry psychiatra WIE jakie i ZADA odpowiedne pytania

- psychoterapia KONIECZNIE raz w tygodniu - chociaz w Twoim przypadku najlepszym wyjsciem byloby chodzic 2 razy na tydzien

Raz na dwa tygodnie to tyle co NIC...

przez linka 15 kwi 2010, 10:19
agusiaww, naprawdę nie wiem, na jakich lekarzy trafiałaś, ale po raz kolejny piszesz, że znalezienie dobrego psychiatry na NFZ jest po prostu niemożliwe. Otóż obawiam się, że się mylisz, znam kilka osób (w tym siebie) które mają szczęście mieć psychiatrę który nie wypisuje tylko recepty.....i wizyta czasem trwa 30 minut...da się, da tylko trzeba poszukać dobrze....... :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez agusiaww 15 kwi 2010, 10:32
Linka ja juz mialam 5 psychiatrow z NFZ i kazdy sie miescil w max 10 minutach albo i mniej. Takze do tych z NFZ podchodze dosc sceptycznie, wydaje mi sie ze dla wiekszosci to po prostu odwalanie roboty. Mialam stycznosc takze z psychiatrami NFZ jak pracowalam w poradniach, bylo tak samo, pacjenci sie takze skarzyli, ze wchodza i wychodza bardzo szybko.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez magdalenabmw 15 kwi 2010, 11:21
agusiaww napisał(a):Linka ja juz mialam 5 psychiatrow z NFZ i kazdy sie miescil w max 10 minutach albo i mniej.

Ja miałam do czynienia już z kilkoma prywatnymi i wizyty przeważnie kończą się po 10-15 minutach.

Nie ma różnicy, na lekarza po prostu trzeba TRAFIĆ.

Jest wielu świetnych specjalistów na NFZ i wielu konowałów- i tak samo prywatnie.
magdalenabmw

przez Krzysiek1234 15 kwi 2010, 14:33
O kurczę. Ja u swojej terapeutki siedziałem i półtora godziny, za lepszych czasów. I generalnie, w "mojej" placówce 30-40 min to norma. Inna sprawa, że wizyty raz na dwa tygodnie, a to jest strasznie mało. I nieraz odwoływane, bo Pani S. miała jakieś... yyy... konferencje?

przez linka 15 kwi 2010, 16:17
Krzysiek1234, piszemy o psychiatrze a nie o terapeutach.
Jeśli idzie o terapie mam 60 minut co tydzień w ramach NFZ.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg