Problemy rodzinne.Doradzcie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problemy rodzinne.Doradzcie

przez dawid05511 12 kwi 2010, 12:46
Witam.
Mam 15 lat, od 3 lat mieszkam w niemczech. Musielismy sie wyprowadzic ze wzgledu na mame,poniewaz wziela rozwod i potem poszukala sobie nowego faceta,poczym zaszla w ciaze i urodzila braciszka(teraz ma prawie 4 lata). Potem zaczelo sie im nieukladac az sie rostali i jestesmy sami do teraz z mama i 2 bracmi.Od tego czasu mama zaczela nam niszczyc zycie. Ciagle czegos od nas chce, musimy zajmowac sie mlodszym bratem,gdy ona idzie do pracy.Nie mamy tu nikogo z rodziny,stalismy sie niesmiali,nie mamy kolegow,nie wychodzimy na dwor NIC!moje zycie to tylko komp.. do tego nie lubie niemiec, nei chce tu mieszkac. wolalbym wrocic do polski, tam mialbym do kogo isc Np. do taty,babci,cioci ...nie wiem jak to mamie powiedziec,ze chce wrocic.jak wroce to bedzie jeszcze samotniejsza. Jestem tu nieszczesliwy i nie wiem co mam robic. tak jak teraz jest to nie wytrzymam psychicznie, czasami mam mysli samobujcze,a teraz mama znowu sobie kogos innego znalazla.Wywrocila nasze zycie do gory nogami. Co mam robic? doradzcie pls

Re: Problemy rodzinne.Doradzcie

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 13:30
Witaj

Trudne to, ale nie możesz brać na siebie odpowiedzialności za szczęście mamy. Jeśli nie możesz się tam odnaleźć i żyjesz tak jak piszesz, to Ty jesteś bardzo nieszczęśliwy. Dlatego powiedz mamie o tym. Może powinieneś wrócić do Polski. Jak Twoje relacje z tatą?, mógłbyś z nim zamieszkać? Cz Ty tam chodzisz do szkoły? Ila lat ma Twój brat, jak On się tam czuje?
Moderator

przez dawid05511 12 kwi 2010, 14:05
Watpie zebym mogl zamieszkac z tata, jest alkoholikiem. Brat ma 13 lat i czuje sie tak samo jak ja, ale na mnie spada najwiecej obowiazkow,bo jestem najstarszy. I tez nie chcialbym zostawic mamy,braci samych w niemczech.nie maja tu nikogo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 14:12
A powrót mamy do Polski nie jest możliwy? Macie tu mieszkanie? Chodzisz do szkoły?
Moderator

przez dawid05511 12 kwi 2010, 14:17
Nie, mama raczej nie powrocila by do Polski, im dalej od rodziny tym lepiej dla niej. Tak mowi, ale ja wlasnie chcialbym byc z rodzina
Tak mamy tu mieszkanie i chodze tu do szkoly, nie lubie jej i w ogole calych niemiec nie lubie.

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 14:40
Wiesz trudna sytuacja, nie wiem co Ci poradzić. Spróbuj porozmawiać szczerze z mamą, może wspólnie znajdziecie jakieś sensowne wyjście.
Moderator

przez dawid05511 12 kwi 2010, 14:43
No wlasnie z mama nie da sie tak gadac,odrazu by ryczala albo zaczelaby wyzywac.
O tej calej sytuacji wie tylko moj wujek i ciocia z polski ktorzy chetnie by mnie spowrotem przygarneli.
Zastanawiam sie czy pojsc do szkolego psychologa,ale nie wiem czy to cos zmieni.
Jak opowiedzialem o moim zyciu mojej cioci w polsce i mama sie o tym dowiedziala powiedziala " urodzilam potwora"

[Dodane po edycji:]

Nie chce tak zyc :((((((

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 15:22
:( Przykro mi. Jeśli masz taką możliwość to oczywiście,że idź do psychologa. Czasem sama rozmowa wystarczy ,żeby się trochę lepiej poczuć, a być może podpowie Ci co robić, jak rozmawiać z mamą.
Moderator

Sortuj wg