nerwica. Jestem plcia brzydka ze smiesznym

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: nerwica. Jestem plcia brzydka ze smiesznym

przez anene 13 kwi 2010, 19:03
czyli jakbym sie odnalazl jakos w zyciu, spelnil w czyms, nie byl wrazliwy i nie bral wszystkiego do siebie co ludzie pisza np ze wiekszosc mi napisala ze to sa bzdury (w tym temacie Nienawisc do kobiet to sie rozegralo) a potem mi zostalo pisane ze nie biore do siebie tych argumentow (tymi argumentami bylo ze ta sa bzdury i cos w podobie) to bym nie przejmowal sie tym ze moja plec nazywana jest brzydką, albo mam nazwe facet czyli:

łacińskie - facetus, co znaczy dworski, elegancki, a także - ucieszny, dowcipny

facecje (żarty, dwocipy) i jest facecjonista (żartowniś).

[łac.] facetus - delikatny, powabny, przyjazny, grzeczny, dowcipny, humorystyczny
facio: czynić, robić, sporządzać, urządzać, sprawiać, , budować, zarabiać, bić pieniądze, , zdobywać, obrabiać, wykonywać do skutku, doprowadzić , zdziałać, urządzać, popełnić (zbrodnię), podnieść (krzyk), rzucić się (do ucieczki), wydać bitwę, załatwiać, prowadzić (interesy), doznać (szkody, rozbicia), sprawić, wywołać, spowodować (uczucia, stany duszy), zawrzeć (przyjaźń, przymierze), komuś czegoś dostarczyć, użyczyć, dać, z kimś coś zrobić, począć, postarać się o to, postanowić, , zrobić czymś, mianować, kazać działać, uczynić czyjąś własnością, cenić, zawinić, trzymać z kimś, stać po czyjeś stronie, składać ofiarę, ofiarować, za coś, służyć, zdatnym być.

i nie bolaly by mnie takie teksty typu:

"Graliśmy sobie u mnie w ogordzie w siatkę i do mojego kumpla podbiegł mój brat i ściągnął mu spodnie, a ten jakieś obcisłe gacie miał xDD. Jak sobie to przypominam, to aż mam łzy w oczach ze śmiechu."

bo poprostu w glowie mialbym szereg innych mysli pozytywnych wynikajacych z realizcji w zyciu np jako (niewiem co mozna robic w zyciu) i przez to bym w miare funkcjonowal w spoleczenstwie, jak wiekszosc ludzi, wprawdzie narzekaja, stali sie jacys pogubieni ludzie, ale pracuja, ogladaja tv lub pija piwo i potem zasypiaja, a o problemach nie mowia bo poprostu funkcjonowanie w zyciu wymaga jakiejs maski. mialbym dziewczyne powodowalo by ze bym sie nie martwil tak wszystkim
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 19:11 przez anene, łącznie edytowano 1 raz

przez Krzysiek1234 13 kwi 2010, 19:09
linka napisał(a):Tylko fajnie przy okazji dawania upustu swoim emocjom nikogo nie obrażać............ :-|

Jeszcze fajniej popatrzeć przez chwilę choćby na jego sposób formułowania zdań, uświadomić sobie, że to już naprawdę CIĘŻKI przypadek, i po prostu zdystansować się do bluzgów.

przez linka 13 kwi 2010, 19:14
Krzysiek1234, nie jestem specjalistą psychiatrą i nie mnie oceniać kto jest ciężkim a kto lekkim przypadkiem - każdy tu ma problemy natury emocjonalnej i gorsze dni - ale to chyba nie jest powód do pozwalania sobie na obrazy. Temu pozwolimy bo on jest chorszy od innych a tamtemu nie bo pewnie udaje....tak się nie da :|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 13 kwi 2010, 19:15
anene napisał(a):i nie bolaly by mnie takie teksty typu:

"Graliśmy sobie u mnie w ogordzie w siatkę i do mojego kumpla podbiegł mój brat i ściągnął mu spodnie, a ten jakieś obcisłe gacie miał xDD. Jak sobie to przypominam, to aż mam łzy w oczach ze śmiechu."

Czy to wydarzenie miało jakiś bezpośredni związek z Twoją osobą :?:
Bo już któryś raz z kolei o tym piszesz (nawet w tym temacie się powtarzasz).
paradoksy

przez void 13 kwi 2010, 19:20
linka napisał(a):Tylko fajnie przy okazji dawania upustu swoim emocjom nikogo nie obrażać............ :-|

Zgadza się. Tak byłoby fajniej.

Dla mnie istotne są jednak po części okoliczności i intencje. Gdyby ktoś mnie chciał obrazić dla przyjemności, żeby np. pobudować swoje ego, wywyższyć się, czerpać przyjemność z poniżenia to bym się obraził i wkurzył. Z drugiej strony, gdyby ktoś mnie obraził z "samoobrony", bo z jakiejś przyczyny, często niezawinionej, jawie się jej/mu jako bezduszny potwór (co jest oczywistą nieprawdą), to chyba starałbym się zrozumieć. ? Intuicyjnie.
Nie każdy musi się jednak tak zagłębiać w sprawę. Obraza to obraza:)

przez anene 13 kwi 2010, 19:30
nie, ten tekst zobaczylem ostatnio i jest tylko przykladem co mnie boli, ze np jakbym mial w miare spokojne emocje i mogl zasnac to gdy zobacze taki tekst nie moge pozniej zasnac. zadnych dramatow i sytuacji ktore by wplynely ze jets ze mna co jest nie bylo, tylko te obserwacje zycia

przez Krzysiek1234 13 kwi 2010, 19:35
linka napisał(a):Krzysiek1234, nie jestem specjalistą psychiatrą i nie mnie oceniać kto jest ciężkim a kto lekkim przypadkiem - każdy tu ma problemy natury emocjonalnej i gorsze dni - ale to chyba nie jest powód do pozwalania sobie na obrazy. Temu pozwolimy bo on jest chorszy od innych a tamtemu nie bo pewnie udaje....tak się nie da :|

Rzeczywiście, jest to pewien dylemat. Chciałem Ci odpisać w podobnym stylu jak void o tych okolicznościach. I radziłbym wszystkim Paniom zdystansować się do bluzgów amfce. On nawet nigdy nie miał was osobiście na myśli.

Aha i jeszcze jedno:
linka napisał(a):Temu pozwolimy bo on jest chorszy od innych a tamtemu nie bo pewnie udaje....tak się nie da :|

To już nawet nie kwestia wykształcenia psychologicznego, tylko osobistej przenikliwości, spostrzegawczości i intuicji.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 19:46 przez Krzysiek1234, łącznie edytowano 2 razy

przez void 13 kwi 2010, 19:36
anene napisał(a):czyli jakbym sie odnalazl jakos w zyciu, spelnil w czyms, nie byl wrazliwy i nie bral wszystkiego do siebie co ludzie pisza np ze wiekszosc mi napisala ze to sa bzdury (w tym temacie Nienawisc do kobiet to sie rozegralo) a potem mi zostalo pisane ze nie biore do siebie tych argumentow (tymi argumentami bylo ze ta sa bzdury i cos w podobie) to bym nie przejmowal sie tym ze moja plec nazywana jest brzydką

Tak mogłoby być.

i nie bolaly by mnie takie teksty typu:

Może by tak nie bolały:(. Może nie miałyby dla Ciebie aż takiego znaczenia?

Życzę Ci, żebyś poczuł się lepiej.

przez anene 13 kwi 2010, 20:01
zadnych dramatow i *bezposrednich* sytuacji ktore by wplynely ze jets ze mna co jest nie bylo, tylko te obserwacje zycia
tz bezsporednich w sensie ze jakas sytuacja wplynela by ze moje zycie sie odmienilo i stalem sie przygnebionym na zawsze
zycie sklada sie z jakis sytuacji bezposrednich i posrednich i wiadomo sa ich miliony lub tysiace moze lepiej i np przechodzi jakas dziewczyna z twarzy widac ze ma duze poczucie atrakcyjnosci swoiej ubrana tez jest raczej atrakcyjnie i czuje jak sie karmi tym ze chicalbym, odbiera im to cala energie bo ona to wszystko zabiera, zasypia z tym ze chcialbym, a ja zasypiam z tym ze
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 20:10 przez anene, łącznie edytowano 2 razy

przez paradoksy 13 kwi 2010, 20:05
anene, powiedz mi jedno:
masz mame/ siostre/ babcie/ ciocie/ kuzynke?
jak wyglądają Twoje stosunki z nimi (z płcią przeciwną, ale jednocześnie rodziną)?

ponawiam pytanie.
paradoksy

przez anene 13 kwi 2010, 20:45
ja jestem jedynakiem, dominujaca role ma mama, np urzadzenie mieszkania wybiera mama, zakup tego czy tamtego jaka ma byc barwa wybiera mama, po wspolnym zastanowieniu sie z mama, tata dochodzi do wniosku ze to dobry wybor, wlasciwie, choc nie zdaje sobie z tego sprawy, cale zycie bylo na wzor mamy, wiec zostalem wychowany jakby w feministyczny sposob. Dowiedzialem sie ze jesli dominujaca role ma mama to syn wtedy na tym gorzej wychodzi a jesli dominujaca role ma tata to corka wtedy na tym gorzej wychodzi (bo postrzega mezczyzne jako kogos przywodczego) ale z drugiej strony kobiety pozadaja mezczyzn ktorzy sa dominujacy przywodczy maja status itd, wiec mozna sie pogubic w tym wszystkim na calosc.
W rodzinie mam kilka dziewczyn mlodych ktore wchodzily w etap zycia sexualnego, byly komunie chrzty te sprawy, a ja nie moglem sie pokazac, to samo dotyczylo wesel braci, wiadomo jesli ktos nie moze tanczyc (taniec jest wyrazem szczescia) to przynajmiej pozartowac lub w miare porozmawiac z towarzystwem a moj stan na to niepozwala, gdyby nieistniala sexualnosc moglbym normalnie zyc, np pokazac sie w rodzinie ale konfrontacja z mlodymi dziewcyznami powoduje silne stany emocjonalne lub z innymi ludzmi ktorzy wiedza o istnieniu sexualnosci

przez Farrokh Bulsara 13 kwi 2010, 20:47
ile Ty masz lat chłopie??

przez anene 13 kwi 2010, 21:19
30lat

przez Natascha 13 kwi 2010, 21:31
anene napisał(a):ja jestem jedynakiem, to samo dotyczylo wesel braci,

To jesteś w końcu jedynakiem, czy masz braci?
Przyznaj się stary- jaja sobie robisz, co?
Piszesz, ze nienawidzisz kobiet bo źle Cię traktują, a tymczasem pastwisz się nad nami okrutnie. U mnie na przykład wywołałeś ból brzucha swoim wywodem pt. Świnskość kobiet :lol: :lol: czy jak
Natascha

Sortuj wg