nerwica. Jestem plcia brzydka ze smiesznym

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: nerwica. Jestem plcia brzydka ze smiesznym

przez linka 13 kwi 2010, 09:03
magdalenabmw, ale co Ty mi za listę tu podajesz? Masz nerwicę?= Jesteś neurotykiem - proste.
Tobie się mylą pojęcia - neurotyk to osoba chora na nerwicę - co tutaj tak trudno zrozumieć - a to, ze potocznie ma to jeszcze jakieś znaczenie jest mało ważne.
Czemu Ty się tak strasznie bronisz przed tym określeniem??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 13 kwi 2010, 09:15
A czemu mowicie, ze powstalo tyle tematow o "magdaleniebmw" ? :P

Widze, ze ta osoba (facet albo bialoglowa bo nie wiadomo kto tam siedzi) jest nieco....hmmm, a jakie macie przypuszczenia co do tego ludzia :D ?

przez ALEKS*OLO 13 kwi 2010, 09:23
Neurotyk choruje na nerwicę (np. napady lęków, fobie, poczucie zagrożenia, gwałtowne reakcje, stan "podwyższonego poczucia niebezpieczeństwa", objawy psychosomatyczne itd, itp.).

Neurotyk, w największym skrócie to człowiek, który nie do końca potrafi skutecznie rozwiązywać swoje problemy życiowe. Pojawia się wówczas nerwica - neuroza, jako koślawy, ale jednak działający mechanizm obronny umożliwiający jakiekolwiek funkcjonowanie.

W psychologii jest to termin nazywający osobe chora na nerwice (NN, NL czy inne), zamiast nerwicowiec mowi sie osoba neurotyczna.
Tak samo jak osoba chora na cukrzyce jest cukrzykiem lub diabetykiem, chora na bulimie jest bulimiczka itp itd.
To nazwa ogółu chorób z podłozem nerwowym. I nie trzeba mieć wszystkich "objawów" definicji osoby neurotycznej by nim byc, wystarczy zwykła NL.

[Dodane po edycji:]

Zenonek napisał(a):A czemu mowicie, ze powstalo tyle tematow o "magdaleniebmw" ? :P

Widze, ze ta osoba (facet albo bialoglowa bo nie wiadomo kto tam siedzi) jest nieco....hmmm, a jakie macie przypuszczenia co do tego ludzia :D ?

A kim my jestesmy by miec prawo to oceniać? Szczególnie na takim forum, gdzie nie ma osoby bez problemów i nikt nie jest świetym. :-|
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 13 kwi 2010, 09:30
Wlasnie dlatego, ze nikt nie jest swiety i wiekszosc ma jakies problemy- mamy prawo snuc przypuszczenia i domysly - bo sami przezywamy to co przezywamy.

Natomiast mi bardziej chodzilo o to czemu tyle topikow powstalo o tej osobie ? A nie zeby kogos negowac czy cos.

przez magdalenabmw 13 kwi 2010, 11:44
Zenonek napisał(a):A czemu mowicie, ze powstalo tyle tematow o "magdaleniebmw" ? :P

Że co? O co Ci chodzi w ogóle? Jakie tematy o mnie? To o mnie w ogóle jakiś temat powstał? :shock: Dobrze wiedzieć. Jestem takim samym użytkownikiem jak Ty. I jaka jestem? No jaka?
p.s. Jestem kobietą, tak ciężko skojarzyć mojego nicka z imieniem damskim?

Krzysiek- a co jest we mnie takiego 'kontrowersyjnego' ? Bo nie rozumiem.

O co Wam w ogóle chodzi?! I czemu ciągle ktoś o mnie pisze? Czy to jest temat o mnie?! Weżcie ze mnie zejdzcie do cholery.
magdalenabmw

przez majstero 13 kwi 2010, 12:15
magdalenabmw napisał(a):O co Wam w ogóle chodzi?! I czemu ciągle ktoś o mnie pisze?

Może o to, że twoje słowo zawsze musi być ostatnie. Nie znasz granicy kiedy odpuścić (nie pisać). Źle mi się czyta tematy, gdzie co druga odpowiedz jest twoja.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez Krzysiek1234 13 kwi 2010, 15:36
magdalenabmw napisał(a):Krzysiek- a co jest we mnie takiego 'kontrowersyjnego' ? Bo nie rozumiem.

O co Wam w ogóle chodzi?! I czemu ciągle ktoś o mnie pisze? Czy to jest temat o mnie?! Weżcie ze mnie zejdzcie do cholery.

Kolega podjął dobry trop:
majstero napisał(a):Może o to, że twoje słowo zawsze musi być ostatnie. Nie znasz granicy kiedy odpuścić (nie pisać).

Taki przykład ode mnie... :
magdalenabmw napisał(a):''JĘCZARNIA SAMCÓW SKRZYWDZONYCH PRZEZ ZŁY ŚWIAT I ZŁY LOS'' ja już dawno dałam sobie spokój z tym tematem.

Ja wiem, czemu Wy jesteście sami. Bo jesteście jęczydupy ! I tyle.

A niedługo potem, w tym samym temacie napisałaś:

magdalenabmw napisał(a):gandzia40 napisał(a):
magdalenabmw pewnie twój facet jest napakowany i jeździ BMW

Przepraszam, czy jakiś moderator może na to zareagować? Nie życzę sobie żeby mnie ktoś obrażał tylko dlatego że mam bmw w nicku.

Błysnęłaś w tym momencie tupetem. Obrzucasz śmierdzącym błotem ciężko chorych ludzi, a sama tupiesz nóżkami o samochodowo-nickową aluzję ?

magdalenabmw napisał(a):
Zenonek napisał(a):
To po co tutaj siedzisz i masz nabite 4k postow jak jestes takim okazem zdrowia ?? Tak tylko pytam.

Bo cierpię na Nerwicę Lękową, którą mam od dwóch lat? Bo walczyłam z ciężką derealizacją, depersonalizacją, z lękiem długo płynącym, z milionem objawów NL? A co ma do tego ilość postów?
Czy to, że nie jestem neurotykiem,to, że jestem optymistką, to, że umiem też cieszyć się życiem a nie tylko siedzieć na duie i płakać dyskwalifikuje mnie z tego forum? Ciekawe wnioski. Okaz zdrowia.. ja?! hah Chciałabym... ! :roll:

Przecież nikt Cię nie wygania z tego forum. Ludzie jednak nie zejdą z Ciebie, bo nie sądzę, żebyś chciała zmienić swoje podejście.

przez dogomaniaczka 13 kwi 2010, 15:39
Ludzie, dajcie spokój, nie do tego chyba jest to forum żeby ludzie którzy mają depresję i inne problemy zamiast znaleźć tu pocieszenie spotykali się z jakimiś nieprzyjemnymi wypowiedziami. Fakt są jakieś granice i zasady ale też po co ciągnąć jakąś bezsensowną dyskusję teraz, to się chyba mija z celem tego forum. :O Odpuście.
dogomaniaczka

przez magdalenabmw 13 kwi 2010, 15:44
Krzysiek- nie zapytam czy z Tobą jest wszystko okej, bo nie jest skoro siedzisz na tym forum... ale zapytam- czy nie myślałeś o wizycie u psychologa? Przydałaby Ci się.

Co do "Ludzie jednak nie zejdą z Ciebie, bo nie sądzę, żebyś chciała zmienić swoje podejście.''
-Mam się zmieniać tylko dlatego że ludziom się moje podejście nie podoba?
Może Ty tak strasznie przejmujesz się opinią innych ludzi i masz takie podejście jakiego inni od Ciebie wymagają, ale uwierz- nie wszyscy ludzie tacy są. Ja się nie zmienię, bo mi jest dobrze samej ze sobą. Nawet jeśli Tobie to przeszkadza, trudno.

I nie odpisuj mi już, bo zaczepiając mnie muszę Ci odpisywać i robi się ot. Jak masz jeszcze jakiś problem to wal na priv.
magdalenabmw

przez linka 13 kwi 2010, 15:49
TY naprawdę musisz zawsze mieć ostatnie zdanie :D
Kończymy imprezę. Ostrzegam. KAŻDY kolejny wpis nie na temat będzie nagradzany.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Natascha 13 kwi 2010, 16:04
Krzysiek1234 napisał(a):W temacie: nie ma co moi drodzy pluć na amfce, bo ten człowiek naprawdę strasznie cierpi. Doznał jakiejś poważnej traumy (mógł być regularnie katowany psychicznie), ma potworne kompleksy. Podobnie jak wielu tutaj, nie widzę innej rady niż porządna psychoterapia.

Też tak myślę. I przykro mi, że ktoś doprowadził go do stanu, że czuje się brzydki, niepotrzebny i niemający szans u ''parszywych'' :lol: kobiet.
Z tego co wyczytałam to był już na jakichś terapiach i takowej tu nie szuka- tylko rozmowy i wyrzucenia z siebie frustracji. Myślę, ze nie ma co się az tak na niego oburzać.
Natascha

przez Krzysiek1234 13 kwi 2010, 16:54
I tak powinno być.
Madzia - poszło stosowne pw.

przez void 13 kwi 2010, 18:38
Też tak myślę. I przykro mi, że ktoś doprowadził go do stanu, że czuje się brzydki, niepotrzebny i niemający szans u ''parszywych'' :lol: kobiet.

Dokładnie. Zwłaszcza, że gdzieś tam między wierszami da się chyba wyczuć potrzebę bliskości, może nawet miłości...Tylko jak ją zaspokoić, skoro wszystkie są perfidne?
Z tego co wyczytałam to był już na jakichś terapiach i takowej tu nie szuka- tylko rozmowy i wyrzucenia z siebie frustracji. Myślę, ze nie ma co się az tak na niego oburzać.[/quote]
Dokładniex2. A gdzie lepiej dać upust nieprzyjemnym emocjom niż na forum o nerwicy/depresji? Teoretycznie, nauczeni własnymi doświadczeniami, lękami, mniejszymi lub większymi dziwactwami i odchyłami, jesteśmy chyba zdolni do zrozumienia bardziej niż "przeciętny" zdrowy?Chyba, że bredzę:).

przez linka 13 kwi 2010, 18:43
Tylko fajnie przy okazji dawania upustu swoim emocjom nikogo nie obrażać............ :-|
Przyjaciel forum

Sortuj wg