Na filmach jest tak kolorowo

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Na filmach jest tak kolorowo

przez Lubomir 19 kwi 2010, 21:32
Generalnie rzadko oglądam polskie kino. Może to niepatriotyczne ale nawet "Katynia" nie widziałem. :oops: Choć oczywiście temat Katynia jest mi znany. Ostatnio jednak naszło mnie trochę w TVP "Potop" sobie pooglądać (zwłaszcza sceny batalistyczne jak były). ;) Natomiast polskie komedie z ostatnich lat wydają się jakieś płytkie, choć może i śmieszne.
You can win if you want
If you want it, you will win
On your way you will see that life is more than fantasy.

przez Sorrow 19 kwi 2010, 21:53
Katynia też nie widziałem. Już raz widziałem film dokumentalny o tym. Nie mam ochoty przeżywać tego po raz drugi.

Chyba ostatnim takim naprawdę epickim filmem było Ogniem i Mieczem. Ostatnio oglądałem wersję serialową w telewizji i nie mogłem uwierzyć, że kino Polskie upadło do tego stopnia, że z robienia tak epickich filmów o jakości takiej samej lub nawet wyższej jak zachodnia przeszło do robienia komedyjek.

przez Natascha 22 kwi 2010, 23:28
Sorrow napisał(a):Polskie kino się chyba skończyło jak zaczęła się moda na ekranizacje lektur i głupawe komedie.

W sumie się zgadzam ale jest parę wyjątków, takich jak: '' Dług'', "Cześć Tereska'' albo '' Symetria''.

Co do amerykańskich komedii to nie jestem w stanie ich oglądać bo są tak mdłe, że czuję się po nich jakbym zjadła na raz z 2kg bitej śmietany.
Natascha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez onegdaj 23 kwi 2010, 00:14
Jesli komus brak slodkosci i kolorow w polskich produkcjach, to polecam ten serial, co niedawno emitowal TVN: "Teraz albo nigdy". Tam zycie Polakow zostalo ujete jak w "Seksie w wielkim miescie" gdzie ludzie wciaz pracuja w wolnych zawodach i w zwiazku z tym maja codzien czas na wyskoczenie w poludnie na tenis, squash, quady, koszykowke, kregle... I te dialogi... No iscie landrynkowy poemat :D

przez Lolita 23 kwi 2010, 09:41
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez Fable 23 kwi 2010, 10:08
A co myslicie o takich filmach jak Dom zły albo Rewers ???? Chyba z kinem naszym nie jest tak tragicznie ???

przez Sihaja 23 kwi 2010, 19:57
Nie jest, tylko po prostu takie filmy są chyba słabiej promowane.
Komedie są głośne, reklamy, bilbordy, sami wiecie.
Poza tym - łatwiejsze w odbiorze.

przez To takie czary... 28 lip 2010, 01:43
Polskie kino rzeczywiście się stacza...Wynika to z głupot jakich uczą w szkołach filmowych,z braku rozumnego mecenastwa nad filmem ze strony państwa,z drożyzny jaka wynika z robienia czegokolwiek w tym państwie.
Myśle że pomimo tego rzadko,ale będą powstawały dobre nasze filmy a zdolni ludzie z polski będą zarabiać dobrą kasę za granicą w branży filmowej.

Miłym zaskoczeniem dla mnie były:
ekranizacja teatru TV "Kuracja" w reż. Wojciecha Smarzowskiego ,
"Wino truskawkowe / Strawberry Wine / Jahodové víno " ( 2008 )

Z komedii polecam "Superprodukcja " Machulskiego -film odkrywa tajniki i cyrki podczas powstawania filmów w Polsce.

Acha: amerykańskie kino też się stacza ,ale obciach jest większy bo wydają na filmy niewiarygodną forsę i to dziadostwo eksportują na cały świat :D
To takie czary...

przez zlasu 29 lip 2010, 21:28
Margaryna9 napisał(a):Oglądałem komedie amerykańska i sie troche załamałem .. tam życie jest takie kolorowe ... nie wiem jak to opisać .. a tu w Polsce szaro buro i ponuro

Też kiedyś widziałem parę amerykańskich komedii i się załamałem, taki kicz. Teraz jeśli w filmie się regularnie nie strzelają i nie leją po mordach to nie oglądam.

przez Roberrrto 30 lip 2010, 15:35
No, zarówno amerykańskie komedie, jak i filmy w których do siebie strzelają, są takie życiowe, że nic tylko czerpać wzorce... Proponuję ''Modę na sukces'', to dopiero życiowy serial...... :mrgreen:
Roberrrto

Sortuj wg