Do kogo iść?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Do kogo iść?

przez Kranossos 23 mar 2010, 21:59
Witam. Jestem nowy, gdyż nie wiem skąd indziej znaleźć informacje do kogo powinienem się udać. Od pewnego czasu nic mi się nie udaje. Dziewczyna mnie rzuca, kiepsko mi idzie w szkole, rodzinę moja chandra tylko irytuje, "przyjaciele" nie umieli nic poradzić, wręcz się ze mnie śmiali,zdaje mi się że nikt mnie nie rozumie, rozważam samobójstwo. Chciałbym się udać z tym do jakieś lekarza, albo psychologa. Aczkolwiek nie mam zbytnio dużo pieniędzy. Do kogo powinienem się udać z takimi problemami? Mam 16 lat jak coś...

Re: Do kogo iść?

przez VasqueS 23 mar 2010, 22:03
Kranossos, Do psychiatry i to zdecydowanie.
I w szkole do psychologa, ja też mam podobnie, dziewczyna mnie rzuciła, mam nauczanie indywidualne.
Biorę leki i raz jest lepiej raz gorzej, w żadnym wypadku się nie zabijaj!
VasqueS

przez Kranossos 24 mar 2010, 09:46
Przepraszam, mam jeszcze jedno pytanie. Czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do psychiatry?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VasqueS 24 mar 2010, 10:06
Kranossos, Jasne, że może.
Wybierz się jak najszybciej, zostań z nami.
Spodoba Ci się atmosfera na forum.
VasqueS

przez margat 24 mar 2010, 10:11
Witaj Kranossos! Do psychiatry nie potrzeba skierowania. Znajdź w internecie Poradnie Zdrowia Psychicznego lub inne jednostki, które mają umowę z NFZ w Twojej okolicy (wtedy jest za darmo), zadzwoń, umów się na wizytę. Rejonizacja nie obowiązuje, więc możesz wybrać dowolną poradnię. Trzeba tam pójść z dowodem ubezpieczenia i - w Twoim przypadku, ponieważ jesteś niepełnoletni - z rodzicem.
Pozdrawiam Cię ciepło!

przez agusiaww 25 mar 2010, 14:37
Kranossos, do psychiatry nie trzeba skierowania, idziesz do Poradni Zdrowia Psychicznego, i tam sie umawiasz na wizyte. Nalozylo Ci sie w zyciu duzo przykrych sytuacji i stad obnizenie nastroju, chandra, smutek itd. Psychitra po zdiagnozowaniu albo wypisze leki i skieruje na terapie, albo tylko na terapie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg