Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychiatra czy psycholog??


Mango1

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Chciałabym się was spytać, do jakiego lekarza lepiej się zwrócić. Nie będe się tu rozpisywała, lecz powiem, że odejrzewam u siebie depresje. Ten stan utrzymuje sie już od 2 mies. Nie radze sobie z tym wszytskim . Coraz częśćiej miewam wizję swojej śmierci. Gdzie kolwiek jestem co kolwiek robie wyobrażam sobie jak by było fajnie, gdybym teraz umarła.... :( Nie mam zadnych przyjaciół, ani osób do których moglabym się zwrócić o pomoc. Cgciałabym jednak wybrac się do lekarza tylko nie wiem czy jest to dobry pomysł.. I w ogóle moze mi ktos napisać czym się różni psychiatra od psychologa??.. bedę wdzięczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mango1, jeśli masz depresję i myśli samobójcze, idź koniecznie do psychologa lub psychiatry. Nie powiem Ci, do kogo najpierw, bo nie wiem jak Twoja choroba jest silna. Jak udasz się najpierw do psychiatry, ten powinien polecić Ci psychologa - i na odwrót. Kolejność więc wg Twojego uznania :) Bardzo Ci współczuję Twojej choroby, rozumiem Cię i radzę, żebyś nie zwlekała z leczeniem. A co do różnicy - psycholog jest od rozmowy i nie może przepisać Ci leków, to robi właśnie psychiatra. Wizyta u psychiatry zwykle trwa krócej niż wizyta u psychologa. Obydwoje zapytają Cię najpierw o objawy, przygotuj się na to. Na następnych wizytach psycholog będzie Ci pomagał radzić sobie z problemami i zmienić sposób patrzenia na świat. Psychiatra natomiast będzie się koncentrował na farmakoterapii. Ostatnia rada - zamiast psychologa poszukaj dobrego psychoterapeuty, jest różnica w leczeniu, gdyż psychoterapeuta ma większe kwalifikacje i myślę, że lepiej Ci pomoże na dłuższą metę. Trzymaj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×