idzie wiosna a depresja wraca

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

idzie wiosna a depresja wraca

przez wciacia 10 mar 2010, 22:15
wróciło :-(( po raz trzeci.
nie mam właściwie problemów a jednak znowu zdycham.
daję sobie 2 tygodnie.
jak nie minie pójdę znowu do psychiatry.
nienawidzę leków.
chcę radzić sobie sama.
ehh.
wciacia

Re: idzie wiosna a depresja wraca

przez fobia 10 mar 2010, 22:26
wciacia, marzec jest takim miesiącem,ze dpresja lubi dawać o sobie znać. Moja lekarka postanowila przetrzymać mnie na lekach przez marzec-kwiecień bo mowiła ,ze są to właśnie miesiące, w których depresja lubi nawracać.
Trzymaj się, może jak przyjdzie wiosna lepiej się poczujesz

przez ..!.. 10 mar 2010, 22:34
Dla mnie pora roku, nie ma znaczenia, lato, wiosna, zima, jeśień wszystko jedno :). Jednak najbardziej lubię zimę, bo noce szybko przychodzą, a ja uwielbiam mrok :twisted:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 10 mar 2010, 22:58
mrok jest fajny jeśli jest stale... mnie do szalu doprowadzają te cholerne huśtawki nastroju... w sekundzie jestem w stanie płakać i śmiać się... po zimie zostaje byt dużo brudu :evil:
Pstryk

przez Paranoja 10 mar 2010, 23:07
wciacia, kochanie moje, ja jestem z Tobą. Mam nadzieję, że obejdzie się bez leków.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez wciacia 11 mar 2010, 21:47
dzięki Wam wszystkim i Tobie Kropelko za ciągłe wsparcie. Szczerze liczę,że dam radę bez leków. Będę się zmuszać do spacerków na słońcu chociaż nawał w pracy nie będzie temu sprzyjał. Z drugiej strony praca bardzo mi pomaga.Pozwala mi się sprężyć i zebrać resztki sił.
wciacia

przez wiewiórka 12 mar 2010, 20:40
A ja od dwóch lat biorę bez przerwy leki i już było dobrze, a pod koniec lutego zaczęło się chrzanić i znowu robi się ze mną coraz gorzej :( tak mi niewypowiedzianie smutno! gdyby nie leki to pewnie znowu byłabym w takim stanie, że nie wstawałabym z łóżka. :cry:

przez joannafron 12 mar 2010, 21:23
cześć jestem tu nowa........ własciwie to nie wiem co napisac,juz nic mi sie nie chce. to sie juz ciagnie za mna 6 lat. przez jakis czas było dobrze a teraz zaczyna sie od nowa. juz sobie nie radze .chciałabym zasnac na wiecznosc

przez wciacia 14 mar 2010, 18:19
naprawdę wierzę,że możemy z tego wyjść na dobre. Ale to takie trudne. czemu ciągle wraca? czy to już taka podatność? czy nie rozwiązane sprawy się ciągną? nie rozwiązane tak wewnętrznie,choć rozwiązane powierzchownie.ehh
wciacia

przez wieslawpas 21 mar 2010, 03:01
miejmy nadzieje, ze nam to wszytkim przejdzie. u mnie zawsze tralo to okolo 3 miesiace. niestety, az trzy i w pelni lata bylo juz dobrze.

przez ewaryst7 21 mar 2010, 08:15
Depresja wraca.Czy tego chcemy czy nie.

przez Pstryk 22 mar 2010, 10:28
wciacia napisał(a):naprawdę wierzę,że możemy z tego wyjść na dobre. Ale to takie trudne. czemu ciągle wraca? czy to już taka podatność? czy nie rozwiązane sprawy się ciągną? nie rozwiązane tak wewnętrznie,choć rozwiązane powierzchownie.ehh

może bardziej - skłonność wynikająca z powierzchownego rozwiązywania pewnych spraw... leki pomagają zahamować objawy somatyczne - ale nie są żadnym rozwiązaniem problemu. Jeśli nie widzisz, nie dostrzegasz odpowiedzi na swoje pytania - może warto byłoby pomyśleć o terapii grupowej :?: świetny sposób na dostrzeżenie własnych problemów z innych perspektyw.
Pstryk

przez namiestnik 22 mar 2010, 11:35
Trzymam za Ciebie kciuki! I wypisuję na receptę spacerek. Któregoś dnia w pełnym słońcu.

przez Maria Ch. 22 mar 2010, 14:04
Witam jestem nowa.Idzie wiosna co raz trudniej mi funkcjonować wracają lęki :( jeszcze 2 tyg temu było nawet dobrze.Staram się nie użalać nad sobą bo to tylko potęguje negatywny stan ale co raz trudniej :( nie zapadać się w siebie.Choruję dość długo właściwie nie wiadomo od kiedy to postępowało powoli,najpierw dystymia potem depresja.Nasilenie było 7 lat temu i od tego czasu dopiero zdiagnozowano depresję,wcześniej byłam zwyczajnie nadmiernie spokojna.Wiem ,że to mój wybór po części,że ucieczką od przeciążeń jest stan depresji ale nadal mimo wiedzy na temat swoich reakcji wybieram zapadanie się :( nadal trudno mi uchwycić moment kiedy następuję powolne zniechęcenie :( .Pozdrawiam wszystkich współcierpiących

Sortuj wg