Depresja- Tez mnie to spotkało

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- Tez mnie to spotkało

przez Student 10 mar 2010, 00:30
Czesc. To juz około 5-u lat odkad nie potrafie kontrolowac emocji... Od dwóch ostatnich nasiliły sie u mnie lęki, w duzym stopniu społeczne.
Zwykle zaczyna sie od mysli, ze jestem bardzo szczupły wręcz chudy,
że z moją waga nie zapewnie bezpieczenstwa mojej kobiecie.
Przez cały czas mam wrażenie , że mężczyzni traktuja mnie jak chłopaczka bo waże tyle ile waże.
Źle sie czuje wsrod mężczyzn ktorzy sa duzo więksi , odczuwam wtedy znaczny dyskomfort, zachowuje sie bardzo nie naturalnie.
Często wzbudza to we mnie agresje i lęk jednoczesnie.
W towarzystwie kobiet jest zupełnie odwrotnie , czuje sie b.dobrze, jestem innym człowiekiem.
Na ewentualne spory , zaczepki, bijatyki reaguje bardzo źle... Zdarza sie tak, że myśle o tym przez kilka miesiecy.
Każde niepowodzenie, zawodowe ,sercowe , czy drobne codzienne odbija sie szerokim echem w moim układzie nerwowym.
Unikam wychodzenia do barów, ewentualne wyjscie z domu coraz czesciej jest duzym problemem.
Jestem bardzo zwinny, trenuje na silowni, mowia ze jak na swoje warunki mam duzo sily.
Problem w tym ze juz sama myśl o tym ze ktos moglby mnie pokonac , zwlaszcza ktos młodszy ode mnie
wzbudza we mnie niewyobrazalny lęk.
Po za tym, często odczuwam niepokój, smutek, przygnębienie. Nie potrafie wydusic z siebie ani słowa przez co moje relacje z ludzmi bardzo podupadły.
Jestem bardzo nie ufny .
Nie wiem , jak daje rade studiowac , jestem na 4 roku.
Rzeczywiscie tak jest ze depresja to bardzo samotna choroba. Moi bliscy nawet nie zdaja sobie sprawy z tego co przezywam.
Oni uwazaja ze po prostu taki jestem, JA uważam ze sobie z tym poradze ,
a tak naprawde nie radze sobie z niczym...
NIe lecze sie , a chcialbym, ale to wiaze sie z kosztami. Jak to ze studentami bywa tu jest kiepsko:(
Nie wiem dlaczego tu napisalem , chcialem moze to jakos z siebie wyrzucic.
Pozdrawiam wszystkich dotknietych ta chorobą!!!

Re: Depresja- Tez mnie to spotkało

przez Majster 10 mar 2010, 07:10
Jesli dobrze opisales swoj stan - to nie masz deprechy ;) Cieszysz sie, prawda? Masz za to poczatki fobii i jesli nic z tym nie zrobisz to zacznie sie poglebiac. Na NFZ (czyli za free) mozesz dostac sie do poradni psychologicznej, rozmowa z psychologiem wyjasni Ci istote problemu i wskaze droge rozwiazania: pewnie jakas grupówka ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ewaryst7 10 mar 2010, 09:23
Witaj.Rozumiem Cie doskonale.Myślę , że dobrze zrobiłaby Ci terapia.Cierpisz na b.niską samoocenę.A przeciez wiesz , że to tylko TWOJA wyobraznia.Jeśli chodzi o leczenie , to są lekarstwa w 100% darmowe, więc może chociaż spróbuj..Pozdrawiam Cię ciepło.:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Student 10 mar 2010, 12:02
To prawda potrafie cie tez cieszyc, moze rzeczywiscie jest to jakas fobia ale w chwilach gdy to wraca jestem kompletnie bezradny, jak małe dziecko:(
Dzięki za wpisy i dobre słowo.

przez joanna5 12 mar 2010, 01:01
Student,powinna byc na twojej uczelni poradnia psychologiczna,joanna5

przez VasqueS 12 mar 2010, 01:34
Student, Pójdź do psychologa, on jest od diagnozowania, wiem co przeżywasz, Czy twoje studia trwają 5 Lat?
Nie musisz nic płacić, pewnie jesteś w dużym mieście, w nich są duże poradnie, gdzie chętnie Cię psychiatra przyjmie i wyśle na terapię w razie potrzeby.
Pozdrawiam
VasqueS
VasqueS

przez Student 13 mar 2010, 14:45
Tak to pięcioletnie studia. Pochodze z niedużego miasta, wlaściwie miasteczka. Musze się wybrać na wizytę ale na pewno nie zrobie tego u siebie w miescie.

przez agusiaww 13 mar 2010, 18:51
Student, to na co cierpisz nazywa sie dysmorfofobia,,,,jest to odmiana hipochondrii. Leczenie psychoterapia i leki antydepresyjne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg