Co to jest? schizofrenia czy depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Co to jest? schizofrenia czy depresja?

przez pati4102 02 mar 2010, 22:07
Leczę się na depresją ale chyba mam schizofrenię?
Brałam już różne leki z grupy SSRI np. seroxat, mokloxil, cital, lexapro. Działanie jest ich znikome, a po lexapro to myślałam, że umrę. Jedynie co kiedyś na mnie podziałało to pramolan - lek starszej generacji. Dziwne jest to że leki uspokające działaja na mnie aktywizująco tak jest z pramolanem. A leki z grupy SSRI które powinny mnie atywizować jakoś mnie przytępiają.
Poza tym ostatnio miałam dziwne objawy tak jakbym na ułamek sekundy traciła świadomość. Innym razem miałam problem z wysłowieniem się i zrozumieniem innych co do mnie mówią. A na domiar złego zdarzyło mi się tracić świadomość gdzie jestem? Co to jest? Początki schizofrenii?

Re: Co to jest? schizofrenia czy depresja?

przez jantarek 02 mar 2010, 22:19
Żadna schizofrenia.
Powinny być halucynacje, urojenia, rozczepienie osobowości, autyzm.
jantarek

przez VasqueS 02 mar 2010, 22:23
pati4102, Raczej nie ale powiedz o tym swojemu lekarzowi to może być nerwica czubki myśląze z nimi wszystko w porzadku a inni są inni więc nie masz choroby tylko jakieś zaburzenie poczytaj o depersonalizacjii
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 02 mar 2010, 22:33
vasques napisał(a):pati4102, Raczej nie ale powiedz o tym swojemu lekarzowi to może być nerwica czubki myśląze z nimi wszystko w porzadku a inni są inni więc nie masz choroby tylko jakieś zaburzenie poczytaj o depersonalizacjii
Młody czlowieku, powinienes miec swiadomosc, ze piszesz w miejscu uczeszczanym rowniez przez chorych na schizofrenie. Nazywanie ich "czubkami" delikatnie wykracza poza ramy zachowania ogolnie traktowanego jako przyzwoite. To tacy sami ludzie jak Ty, tyle ze mieli mniej szczescia niz Ty, chociaz czytajac Twoje posty wcale nie jestem tego ostatniego pewien. Pozdrawiam, i zycze sukcesow w sztuce ujmowania ludzi kulturalnym zachowaniem.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez miki74 02 mar 2010, 22:56
Majster napisał(a):
vasques napisał(a):pati4102, Raczej nie ale powiedz o tym swojemu lekarzowi to może być nerwica czubki myśląze z nimi wszystko w porzadku a inni są inni więc nie masz choroby tylko jakieś zaburzenie poczytaj o depersonalizacjii
Młody czlowieku, powinienes miec swiadomosc, ze piszesz w miejscu uczeszczanym rowniez przez chorych na schizofrenie. Nazywanie ich "czubkami" delikatnie wykracza poza ramy zachowania ogolnie traktowanego jako przyzwoite. To tacy sami ludzie jak Ty, tyle ze mieli mniej szczescia niz Ty, chociaz czytajac Twoje posty wcale nie jestem tego ostatniego pewien. Pozdrawiam, i zycze sukcesow w sztuce ujmowania ludzi kulturalnym zachowaniem.
Słusznie. Ludzie ze schizofrenią nie są czubkami. Często są twardzielami większymi niż ja lub Ty, Vasques. Nie lekceważymy kulawych, schizofeników czy też nerwicowców. Nawet, gdy kierują nami szlachetne pobudki chęci służenia radą innym osobom tu na forum.
miki74

przez VasqueS 02 mar 2010, 23:04
miki74, JA nikogo nei lekceważę i Majster, przecież jestem kulturalny a chodziło o to że spotkałem przypadek schizofrenii i ona wogule nie cierpiała jeśli spotkaliście osobe ze schizofrenią która by się przejmowała zdaniem innych to przepraszam za zbyt szybko wysunięte wnioski.
VasqueS

przez linka 02 mar 2010, 23:06
vasques, co nie zmienia faktu, ze nazwanie ich czubkami, świrami czy określanie ich innymi epitetami jest żenujące..... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez VasqueS 02 mar 2010, 23:10
linka, No tak ale po prostu tak się przyjęło przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem ale myślę że morderców i tak nie obchodzi to co o nich mówię.
VasqueS

przez miki74 02 mar 2010, 23:26
vasques napisał(a):miki74, JA nikogo nei lekceważę i Majster, przecież jestem kulturalny a chodziło o to że spotkałem przypadek schizofrenii i ona wogule nie cierpiała jeśli spotkaliście osobe ze schizofrenią która by się przejmowała zdaniem innych to przepraszam za zbyt szybko wysunięte wnioski.

vasques napisał(a):linka, No tak ale po prostu tak się przyjęło przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem ale myślę że morderców i tak nie obchodzi to co o nich mówię.
Vasques, nie chodziło nam o to, co czują lub nie osoby chore na schizofrenię - bo tu pewnie masz rację. Problem był w użyciu przez Ciebie słowa "czubek", o czym napisała Ci linka. Tak, jeśli by przeczytała Twój wpis osoba dotknięta schizofrenią, to pewnie poczułaby się urażona. Bo ludzie walczący ze schizofenią też są w stanie funkcjonować w społeczeństwie, w tym udzielać się na tym forum. Określenie "czubek" jest lekceważące, a nawet pogardliwe. I tu na forum (ani w żadnym środowisku ludzi dobrze wychowanych) takie określenie się nie przyjęło.

No i na koniec - nie utożsamiaj morderców ze schizofrenikami. To gruby błąd. Schizofrenicy bardzo rzadko, o ile wiem, są mordercami. Znacznie rzadziej niż nerwicowcy według mojej wiedzy.
miki74

przez VasqueS 03 mar 2010, 01:23
Więc przepraszam jeszcze raz dziękuję, że przedstawiliście mi mój błąd poprostu tak się przyjęło już więcej nie zrobię tego
VasqueS

przez Majster 03 mar 2010, 07:14
Vasques napisał(a):... myślę że morderców i tak nie obchodzi to co o nich mówię.
Stawianie mordercow i schizofrenikow w jednym porownaniu to kolejna niewywazona (nie ukrywajmy, krzywdzaca chorych) wypowiedz - Mlody Czlowieku, zalecam wiecej rozwagi w slowie pisanym, nawet jesli masz problemy z jego formą.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Odkrywający 03 mar 2010, 10:31
A propo schizofreni. Omamy słuchowe i wzrokowe występują bardzo często czy pojawiają się tylko czasami?
Któregoś dnia rzucę to wszystko
I wyjdę rano niby po chleb
Wtedy na pewno poczuję się lepiej
Zostawię za sobą ten zafajdany świat
Napełnię olejem pustą głowę
I wrócę tam, na aleję pełną róż

Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
Wtedy czuję, że uchodzi ze mnie zło

przez VasqueS 03 mar 2010, 13:02
Majster, Juz przeprosiłem poprostu mimo że jestem chory to miałem stereotyp już naprawiłem błąd i na przyszłość go nie popełnię

[Dodane po edycji:]

Odkrywający, Nie wiem najlepiej z psychiatrą porozmawiać jak ja miałem podejrzenie to pani lekarka pytała o to czy znam myśli innych ale my nie jesteśmy lekarzami i nie postawimy diagnozy my tu możemy się wspierać jeśli już wimy co komu jest i to przeżyliśmy ale traktowanie forum jako diagnozy może mieć złe skutki dla osób z nerwicą Hipochondryczną.
VasqueS

przez Odkrywający 03 mar 2010, 14:27
Po prostu pytam bo może ktoś na forum to przechodził.
Któregoś dnia rzucę to wszystko
I wyjdę rano niby po chleb
Wtedy na pewno poczuję się lepiej
Zostawię za sobą ten zafajdany świat
Napełnię olejem pustą głowę
I wrócę tam, na aleję pełną róż

Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
Wtedy czuję, że uchodzi ze mnie zło

Sortuj wg