Kiedy do lekarza?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Kiedy do lekarza?

przez minako89 01 mar 2010, 21:21
Witam. Pisze tutaj, choć moje problemy to połączenie większości działów tego forum. Tak jak W temacie . Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie wybrać się (znowu) do lekarza.
Nie wiem czy jest sens żeby szczegółowo opisywała tutaj swoją historię, bo jest dosyć długa i Bazuje gł. na zaburzeniach odżywiania, choć wątki nerwicy i depresji też są znaczne:/. Powiedzmy, że powoli wyszłam z bulimii, pakując się w kompulsywne objadanie się, co jest dla mnie bezdennym koszmarem, z którym powoli przestaję sobie radzić, niech tam... Wiem ,że to zabrzmi strasznie, ale trochę się już do tego przyzwyczaiłam. Moje życie może podsumować zdanie: "dzień bez bólu dniem straconym" .Boli. Fizycznie (nerwobóle wiem, byłam już u wielu lekarzy bezradnie rozkładających ręce). Przede wszystkim boli zmęczony brzuch. Potem boli psychiczne, choć chyba powinnam to postawić na 1 miejscu. Przez dłuższy czas funkcjonowałam normalnie. Ostatnio mam coraz to gorszy nastrój. Jestem drażliwa, nie chce mi się z nikim gadać, za to chce mi się cały czas płakać. O swoim samopoczuciu nie chce nikomu mówić, zwłaszcza rodzinie, która tyle już przeze mnie przeszła... Z drugiej strony czuję, że jest coraz gorzej i nijak nie umiem sobie z tym dać rady. Boję się, że depresja wraca, Macie może jakieś metody jak temu zapobiec? Czy powinnam się wybrać do lekarza? Z historii mojej choroby powiem, że miałam paru lekarzy, o których uciekłam. Tj. brałam różne leki raz zaczynało być w porządku, raz farmakologia nie dawała nic więc zniecierpliwiona mówiłam sobie , ze to bezsensu i przerywałam leczenie. Z psychoterapią to samo.

Naprawdę nie bardzo wiem jak ubrać w słowa to co chcę wam przekazać i o co spytać, więc jeśli kogoś "zaciekawiła" moja historia to dopytujcie.
"I tried to be someone else
But nothing seemed to change
I know now, this is who I really am inside
Finally found myself
Fighting for a chance
I know now, this is who I really am"

Re: Kiedy do lekarza?

przez VasqueS 01 mar 2010, 21:36
minako89, Mammy sposoby warto żebyś się wybrała do psychoterapeuty na terapię i jeśli On zaleci to również do psychiatry po leki
VasqueS

przez minako89 01 mar 2010, 22:50
o sposoby na złe samopoczucie pytałam właśnie dlatego , że nie ma takiej opcji żebym się wybrała do psychologa.
Finally found myself
Fighting for a chance

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martwy Prezydent 01 mar 2010, 23:23
minako89, dlaczego nie możesz porozmawiać z psychologiem? Myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie na obecną chwilę.
Martwy Prezydent

przez betty_boo 01 mar 2010, 23:42
dlaczego nie chcesz isc do psychologa?

przez minako89 02 mar 2010, 16:47
jestem nastawiona zbyt "anty". Byłam już u niejednego psychologa i wiem, że dla mnie to oznacza nic wiecej tylko stres. Nie potrafię się otworzyc i rozmawiac . Nie raz słyszałam że "nic nie moge dla pani zrobić"
Finally found myself
Fighting for a chance

przez Martwy Prezydent 02 mar 2010, 16:51
minako89, dobry psycholog nie ma prawa powiedzieć Ci czegoś takiego! Pomimo wcześniejszych niepowodzeń uważam, że powinnaś nadal próbować z psychoterapią. W końcu trafisz na odpowiedniego specjalistę. Psycholog to tylko człowiek.
Martwy Prezydent

przez minako89 02 mar 2010, 17:51
alez ja chodziłam do takich którzy mają renomę najlepszych . Nie potrafię chodzic na terapię:( taka dysfunkcja. Naprawdę nie przemogę się.
Finally found myself
Fighting for a chance

przez Martwy Prezydent 02 mar 2010, 18:12
minako89, Musisz próbować! Nie ma innego wyjścia. Oczywiście to forum może również być dla Ciebie pomocne, ale klucz leży w psychoterapii. Jestem przekonany, że trafisz na właściwą osobę, ale MUSISZ próbować.
Martwy Prezydent

przez minako89 02 mar 2010, 18:56
dziekuję, za przekonywanie, zapewne masz dużo racji , ale... nie. Gorszych problemów nabawię się zmuszają się do terapii niż nie chodząc na nią. Dla zobrazowania. Ja nawet najbliższym osobom nie mówię o swoich problemach. Uzwenętrznianie się przed obcą osobą to dla mnie jak obdarcie się ze skóry, czysta duża. O nie nie nie . Jestem przywiązana do mojego jestestwa. Tam nie ma miejsca do osoby która słucha mnie bo to jej godziny pracy. Moja skóra. Tak , wiem że to mój kolejny problem :roll: .
Finally found myself
Fighting for a chance

przez Martwy Prezydent 02 mar 2010, 19:04
minako89, A jeśli poszukasz wśród swoich znajomych lub rodziny, takiej najbliższej Ci osoby? Czy byłabyś w stanie się przed nią otworzyć? Spróbuj też zastanowić się nad tym, dlaczego tak bardzo nie chcesz się uzewnętrzniać przed innymi. Krępuje Cię to? Boisz się ich oceny Twojej osoby? Pomyśl nad tym.
Martwy Prezydent

przez VasqueS 02 mar 2010, 22:26
minako89, Powiedz choć psychologowi o tym że nie umiesz się uzewnętrzniać bo sama z tego nie wyjdziesz nie ma takiej opcji a stan się będzie pogarszał aż będzie tak źle, że z braku nadzieji się otworzysz tyle że będzie tego tak dużo, iż będzie Cię czekała znacznei cięższa praca
VasqueS

przez Martwy Prezydent 03 mar 2010, 19:28
minako89, Podjęłaś jakieś kroki? Rozmawiałaś już z kimś?
Martwy Prezydent

przez old-Wujek_Dobra_Rada 03 mar 2010, 19:56
minako89, Wiem co czujesz. Ja też jestem skrajnie anty na psychoterapię. Mam wrażenie, że ktoś próbuje mi dłubać w głowie i właczają się u mnie wszystkie blokady... Za tym pozostają prochy...
old-Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg