problemy z pamięcią i koncentracją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez wyolka1 01 sie 2013, 19:53
Kalebx3 napisał(a):
kurcze, co to jest otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji

Jak lekarze sie gubią w swoich zardzewiałych schematach to wymyslaja takkie dziewne nazwy , których sami nie rozumieją. A poten tacy pacjenci zastanawiaja się godzinami "na co właściwie jestem chory/a ?" Ile już u mnie powystawiali diagnoz , nawet jakieś "coś tam ze schiozofrnicznego" . Olewam te ich nazwy cieplym moczem i leczę się po swojemu , a ich rady cenię tylko w zakresie wyrwania leku naktórym mi zależy.

"Każde stworzenie ma zdolność samoleczenia" - K-PAX. trzeba widzieć tylko jak to zrobić ...

przez ladywind 01 sie 2013, 20:49
wyolka1 napisał(a):kurcze, co to jest otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji

-- 01 sie 2013, 19:35 --

tak ladywind - może my jesteśmy z innego wymiaru ??? to by wiele tłumaczyło :)

Trochę odbiegamy od reszty pospulstwa ;-)
Przeczytalam poraz pierwszy o ADD i jestem w szoku ponieważ w podstawówce zawsze przeszkadzalam na lekcjach i nie sluchalam co się do mnie mówi :shock: dzizas
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez wyolka1 01 sie 2013, 20:51
ladywind napisał(a):
wyolka1 napisał(a):kurcze, co to jest otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji

-- 01 sie 2013, 19:35 --

tak ladywind - może my jesteśmy z innego wymiaru ??? to by wiele tłumaczyło :)

Trochę odbiegamy od reszty pospulstwa ;-)
Przeczytalam poraz pierwszy o ADD i jestem w szoku ponieważ w podstawówce zawsze przeszkadzalam na lekcjach i nie sluchalam co się do mnie mówi :shock: dzizas

to w takim razie ja nie mam ADD: zawsze byłam grzeczna i dobrze się uczyłam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 01 sie 2013, 21:15
wyolka1, to raczej napewno nie pierwszy;-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez refren 13 wrz 2013, 21:54
Zdarzyło się komuś zapomnieć takie oczywiste, podstawowe rzeczy jak który mamy rok, nazwa ulicy na której się mieszka, co się robiło kilka dni temu? Pojawiają mi się luki w pamięci, takie białe plamy: ktoś pyta mnie o coś oczywistego i nie wiem. Strasznie się tym martwię.

przez paula2 13 wrz 2013, 21:58
kochani
mam straszne problemy z pamięcią boję się ze to może być cos gorszego niż objaw nerwicy.

przez refren 13 wrz 2013, 22:24
Też się boję, ale skoro jesteśmy dwie, to może jednak wynika to z zaburzeń psychicznych. Zmniejszyłam niedawno dawkę leku i brałam też nieregularnie - a może to wahania poziomu serotoniny? Kurcze, nie znam się na tym...

przez vifi 13 wrz 2013, 22:31
refren napisał(a):Zdarzyło się komuś zapomnieć takie oczywiste, podstawowe rzeczy jak który mamy rok, nazwa ulicy na której się mieszka, co się robiło kilka dni temu? Pojawiają mi się luki w pamięci, takie białe plamy: ktoś pyta mnie o coś oczywistego i nie wiem. Strasznie się tym martwię.

Mi się to ciągle zdarza. Z czasem odkryłem że w wielu przypadkach sam jestem autorem tych luk. Po prostu robię wszystko żeby zapomnieć, nie myśleć i potem jestem zdziwiony że nie pamiętam co ostatnio robiłem.
W pracy kiedy przez dłuższy czas wykonuję jakiś wysiłek umysłowy też mi się zdarza zapomnieć co przed chwilą robiłem, co miałem zrobić. A nie wiem czy jest wiele (albo jakiekolwiek) przykrzejszych zajęć dla umysłu niż nerwica.
Ale miałem tak jeszcze zanim zacząłem chorować. Po prostu ciągle o czymś myślałem i takie przyziemne rzeczy jak "gdzie położyłem portfel" mi umykały.

przez refren 13 wrz 2013, 22:42
Łukasz, też przez całe życie z lekka nie ogarniam. W pracy zdarza mi się, że mam przeskakiwać między dwoma agregatami i po chwili o tym zapominam, pracuję na jednym.
Ale ostatnio mam takie luki, że ktoś mnie pyta, gdzie byłam na urlopie i nie pamiętam przez dłuższą chwilę - taka biała plama, a urlop był tydzień wcześniej. A dziś zapomniałam na jakiej ulicy mieszkam i podałam w taksówce ulicę obok. A mieszkam w tym miejscu już 1,5 roku i podawałam adres setki razy... Boję się, serio.

przez vifi 13 wrz 2013, 23:09
Mi też się takie rzeczy zdarzają, z tym że te po chwili sobie na ogół przypominam. Czasami jednak to jest brutalne uświadomienie sobie że potrzebuję odpoczynku, czy ruchu (albo jednego i drugiego), ale co Ci teraz po moich "u mnie działa"..
Potrafiłabyś powiedzieć ile było tych zapomnień w przeciągu ostatniego tygodnia? (trochę śmiesznie zabrzmiało :P ) I ile trwa ta "dłuższa chwila"?
Możesz powiedzieć o tym przy następnej wizycie u psychiatry (kiedy ona będzie). Poza tym nie martw się. To raczej nie ma podłoża neurologicznego. Prędzej neurotyczne.

przez robercik567 29 cze 2016, 17:04
U mnie tez ostatnio pamiec I koncentracja poleciala nie moge sie na niczym skoncetrowac, ponoc znam dobrze angielski ale jak wlacze filmik w tym jezyku na youtube to nic nie rozumiem co mowia. Mam tez klopot z gra na keyboardzie I jak gram w fife na konsoli to nie moge strzelic zadnego gola wczoraj gralem Belgia - Wlochy I stracilem glupie bramki I przegralem 4:0. Nie moglem w ogole stworzyc zadnej akcji.

Sortuj wg