problemy z pamięcią i koncentracją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z pamięcią i koncentracją

przez Agrat 08 mar 2010, 15:39
Ja nie mam żadnych problemów z koncentracją i pamięcią choć nie biorę na to żadnych leków.
YOU MUST BE PERFECT

przez pete_27 08 mar 2010, 20:03
Napisałeś to żeby nas pocieszyć?:)
pete_27

przez VasqueS 08 mar 2010, 22:10
Agrat, Super, dolnoślązaku z kąd jesteś ?
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

problemy z pamięcią i koncentracją.

przez michal_2 18 lip 2011, 20:26
Problemy z pamięcią

Czy macie takie coś, że przez złą higienę życia zaczęliście mieć problemy z pamięcią i koncentracją, ale gry postanowiliście to naprawić, to pamięć stopniowo wraca? U mnie już 3 lata od kiedy zacząłem się leczyć i moja pamięć wraca i wraca. Nie jest jeszcze idealnie, ale na pawno jest z miesiąca na miesiąc lepiej.
Ostatnio edytowano 18 lip 2011, 22:24 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez wiejskifilozof 21 lip 2011, 18:08
A ja nie pamiętam numeru swej komórki . :why:

przez Sinner22 16 cze 2013, 00:32
Ja też mam często problemy z pamięcią. Jestem zakręcona, roztrzepana, mam 1000 myśli na minutę, żyję w swoim świecie. Często jak coś robię to nie umiem skupić się na tej rzeczy tylko myślami jestem gdzieś daleko w efekcie czego nierzadko zrobię jakąś głupotę. Za bardzo się wszystkim przejmuję i emocjonalnie do wszystkiego podchodzę a przez to towarzyszy mi często silny stres, który pogarsza pamięć. Kiedyś z moja pamięcią było już tak okropnie, że jak spotkałam się z koleżankami i coś im opowiadałam to nagle w środku opowiadania gubiłam wątek i zapominałam w ogóle o czym przed chwilą mówiłam i co chcę powiedzieć. One mnie słuchają, ja opowiadam i nagle: tama, pustka w głowie i koniec opowieści. I wstyd a one patrza na mnie jak na głupka i nie wiedzą o co chodzi. Ale myslę , że to ze stresu i trochę lęku przed wypowiadaniem się. Zaowocowało to tym, że potem siedziałam cicho i jak cos miałam opowiadać to krótkie zdania ale nic nie opowiadałam żeby historia się nie powtórzyła. Na szczęście już mi to przeszło.
Albo mam problemy z ,,jarzeniem''. Ktoś coś do mnie mówi a ja nie umiem zaczaić o co mu biega i raz prosiłam kogoś z 3 razy żeby mi powtórzył proste pytanie.
Przez moje roztrzepanie często zdarza mi się palnąć coś głupiego albo może ja poprostu jestem jakaś tępa. :oops: Zazdroszczę ludziom, że wypowiadają się swobodnie i a ich wypowiedzi są zawsze poważane, na poziomie. Ja czasami mam wrażenie że muszę się sama świadomie pilnować żeby czegoś głupiego nie palnąć.
Sinner22

przez Alienated 16 cze 2013, 00:50
Sinner22, to normalne, że zwiększone napięcie emocjonalne potrafi kompletnie rozwalić zdolność koncentracji... Kiedyś próbowałem się wspomagać piracetamem, ale kompletnie nic to nie dało... I dla kontrastu, w sytuacji, gdy w życiu akurat całkiem znośnie mi się układa, potrafię być znacznie lepiej zorganizowany niż zazwyczaj... A pamiętam choćby, że często, gdy ktoś zaczynał opowiadać jakiś durny kawał już na wstępie spinałem się, że nie zrozumiem puenty... I zwykle nie rozumiałem :D
Wszystko to przez stres... Choć i inne czynniki mogą się tutaj nakładać...

A tak poza tym, jestem dzisiaj właśnie zły, bo specjalnie pojechałem drugi raz do miasta, by poprawić kilka ujęć z ubiegłego tygodnia. Miałem już w głowie gotową koncepcję i wszystko czego potrzeba... Ale niestety po raz enty nie zdołałem nawet dopilnować wszystkich ustawień w aparacie i spieprzyłem zdjęcia :(
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez _Jack_ 19 cze 2013, 00:21
No tylko pytanie czy zaburzenia koncentracji wynikają ze złego stanu emocjonalnego czy ze złej pracy neuroprzekaźników. U mnie to ewidentnie to drugie. Czuje się w dodatku ciągle przytępiony i mam poczucie obniżonej sprawności intelektualnej.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez wyolka1 24 lip 2013, 15:22
To co napisała Sinner22 plus drobiazgowość, cholerne przejmowanie się, analizowanie; to,z czym borykam się od lat,a może od urodzenia. nieumiejętność słuchania, słyszenia. bycie "obok"; rozpoczynanie kilku rzeczy jednocześnie; gdy czytam książkę łatwiej jest mi zacząć nową niż ukończyć pierwszą (chyba,że jest wyjątkowo porywająca). to jest choroba? można ją wyleczyć? w jaki sposób?

przez Sinner22 28 lip 2013, 23:05
Dzięki Wam za odpowiedzi. Wyolka1, myślę, możesz być perfekcjonistką, jesteś za bardzo ambitna. To dobrze, że masz ambicje i chcesz je realizować, ale sztuką osiągania sukcesów jest dążenie do celu małymi kroczkami, Ty chcesz zrobić wiele rzeczy naraz i to Cię gubi, bo wiadomo, że nie da się wszystkiego zrobić w jeden dzień, musisz wyluzować, ale łatwo mi się mówi, bo sama tak robię. Przez to moim zdaniem powstaje mechanizm tzw. słomianego zapału bo masz za duże ambicje, za wysoko ustawisz sobie poprzeczkę, chcesz to zrobić w krótkim czasie, ale szybko się wypalasz bo okazuje się to być za dużym obciążeniem dla psychiki, powstaje napięcie, robisz coś pod wpływem presji, a potem następuje frustracja i zawód, że nie podołałeś zadaniu i niechęć do dalszego działania tłumacząc sobie, że jesteś do niczego. A to nie ty jesteś do niczego tylko twoje podejście. I tak oto potem człowiek w rezultacie nic nie osiągnie i się nie nauczy bo mu się nie chce, jest zniechęcony bo nie widzi rezultatów w krótkim czasie, a one przychodzą dopiero po dłuższym czasie. Mam nadzieję wyolka1, że dostałaś moją wiadomość ;)

Alienated napisał(a):Sinner22, A pamiętam choćby, że często, gdy ktoś zaczynał opowiadać jakiś durny kawał już na wstępie spinałem się, że nie zrozumiem puenty... I zwykle nie rozumiałem :D

Też tak myślę, że to msi być przez stres, nie potrzebnie się negatywnie nastrajamy do tego co się za chwilę stanie, obawiamy się tego, stresujemy się, powstaje jakby samospełniająca się zła przepowiednia'; zakładamy, że coś się nam nie uda, że czegoś nie zroumiemy i tak faktycznie potem się zdarza. Ale nie dlatego, że jesteśmy czarownikami :P ale to negatywne myślenie powoduje szerego negatywnych reakcji fizjologicznych, co w efekcie zaburza nam prawidłowe myślenie, koncentrację, przetwarzanie informacji i na końcu dzieje się to co się dzieje.

-- 28 lip 2013, 22:22 --

_Jack_ napisał(a):No tylko pytanie czy zaburzenia koncentracji wynikają ze złego stanu emocjonalnego czy ze złej pracy neuroprzekaźników. U mnie to ewidentnie to drugie. Czuje się w dodatku ciągle przytępiony i mam poczucie obniżonej sprawności intelektualnej.

Czytałam coś kiedyś o otępieniu czy ogłupieniu nerwicowym, jakoś tak. Człowiek funkcjonuje poniżej swoich umiejętności intelektualnych mimo iż jest zdolny i inteligentny, ale organizm jest już wyczerpany ciągłym stresem, lękami.
Może powinieneś pójść do psychiatry albo neurologa, porobiłby Ci jakieś badania biochemiczne czy wszystk jest ok. Może brak Ci magnezu, spróbuj sobie kupić magnez, chyba, że to jakieś poważniejsze zaburzenie, np. uszkodzenie czegoś w mózgu.
A czy to wynika ze złego stanu emocjonalnego czy z zaburzenia neuroprzekaźników to myślę, że jeśli jest zły stan emocjonalny, np. depresja to występuje też zaburzenie na poziomie neuroprzekaźnictwa, bo wydaje mi się, że te zakłócenia w pracy mózgu mogą przyczyniać się do powstania depresji.

-- 28 lip 2013, 22:26 --

OMG, jak ja brzydko piszę, zjadam literki, ,,niepotrzebnie'' napisałam oddzielnie :shock: Masakra
Sinner22

przez wyolka1 01 sie 2013, 19:15
Sinner... dzięki za odpowiedź: tak,dostałam. Czy to może być ADHD/ADD jeśli nie czułam się nigdy nadmiernie ruchliwa? Kurcze, jeśli nic nie zmienię wiem,że nie zmienię również jakości życia :(

przez ladywind 01 sie 2013, 19:18
wyolka1, nie jesteś sama z tym problemem ;)

-- 01 sie 2013, 18:24 --

Sinner22, masz racje , mi lekarz swego czasu stwierdzil otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez wyolka1 01 sie 2013, 19:33
kurcze, co to jest otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji

-- 01 sie 2013, 19:35 --

tak ladywind - może my jesteśmy z innego wymiaru ??? to by wiele tłumaczyło :)

przez Kalebx3 01 sie 2013, 19:39
kurcze, co to jest otepienie rzekomopodobne od nerwicy i depresji

Jak lekarze sie gubią w swoich zardzewiałych schematach to wymyslaja takkie dziewne nazwy , których sami nie rozumieją. A poten tacy pacjenci zastanawiaja się godzinami "na co właściwie jestem chory/a ?" Ile już u mnie powystawiali diagnoz , nawet jakieś "coś tam ze schiozofrnicznego" . Olewam te ich nazwy cieplym moczem i leczę się po swojemu , a ich rady cenię tylko w zakresie wyrwania leku naktórym mi zależy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg