problemy z pamięcią i koncentracją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z pamięcią i koncentracją

przez montechristo 27 lut 2010, 16:19
Majster napisał(a):
montechristo napisał(a):... biore rivastygminę (lek na alzhaimera) ...
Odstaw jak najszybciej.

Cześć - przepisała mi to mój psychiatra - przed tym pytałem i dyskutowaliśmy dość długo i tzw. przeciw nie zarajestrowałem.
To lekarstwo ma mi pomóc i fachowiec zgodził się z tym i to dostałem.

Wiesz coś o potwierdzonych skutkach ubocznych?
Ja nie posiadam takiej wiedzy

Wpływ leków na Pamięć

przez VasqueS 27 lut 2010, 16:24
Witam!
Od 1,5 miesiąca biorę leki a mianowicie norserin i frisium
a od 2 tygodni ParoMerck i zauważyłem że nie jestem pewnien czy wziełem dawke że rano brałem to pamiętam to naturalne że nie jest się pewnym Czy może leki zaburzają pamięć?
VasqueS

przez *Wiola* 27 lut 2010, 16:56
Kampus

Jak widzisz wielu z nas boryka się z takimi problemami. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy powoduje je choroba czy leki . Myślę ,że to się na siebie nakłada. Chociaż u Ciebie jeśli nie brałeś leków a depresję masz od wielu lat , być może to jej wina. Może leczenie przyniesie u Ciebie jakieś pozytywne efekty. Jak widzisz wielu z nas szuka dodatkowo jakichś stymulantów. Z naturalnych polecam: żeń szeń, bacopa mannieri, , ginko biloba, wąkrotka i wiele innych. Oczywiście nie na raz. Ja zaczęłam niedawno , ale mam nadzieję ,ze to cos pomoże.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Wpływ leków na Pamięć

przez *Wiola* 27 lut 2010, 16:58
Rozmawiamy o tym od dawna np w temacie: problemy z pamięcią i koncentracją
Moderator

przez Majster 28 lut 2010, 09:09
montechristo napisał(a):Wiesz coś o potwierdzonych skutkach ubocznych? Ja nie posiadam takiej wiedzy
Chodzi o to ze to jest lek na alzheimera, czyli najprawdopodobniej geriatryczny. Takie leki czesto maja na celu utrzymanie pacjenta w jakotakiej formie, a o skutkach ubocznych wobec pacjentow w mlodszym wieku pewnie wiadomo mniej, bo takie leki testuje sie na populacji docelowej. Intuicja mowi mi, ze tak jak lekow dla doroslych nie podaje sie dzieciom tak lekow geriatrycznych nie podaje sie mlodym. Podobnie ludziom w agonalnej fazie raka serwuje sie morfine do woli bez zadawania zbednych pytan (to jest nawet wpisane w etyke farmacji i medycyny). Slyszalem nawet prywatne glosy lekarzy dot. serwowania rakowcom maryśki czy chaszu. Ale te obawy to tylko moja intuicja. O piracetamie nie pisze, bo wiem ze jest stosowany w kuracjach detoksykacyjnych wszelkich uzaleznien bez wzgledu na wiek, poza tym dawki terapeutyczne są rzedu gramow, wiec ryzyko intuicyjnie niewielkie. Co innego dawka tego drugiego: 3mg a to daje do myslenia.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Lili-ana 28 lut 2010, 11:53
Majster napisał(a):Slyszalem nawet prywatne glosy lekarzy dot. serwowania rakowcom maryśki czy chaszu. Ale te obawy to tylko moja intuicja.

Marihuana usmierza ból i pobudza apetyt, dlatego jest podawana chorym. Jest to tzw marihuana lecznicza i stosuje się ją w leczniczych dawkach, a nie narkotycznych. Wg mnie to nic złego, jeśli ma pomóc...
Morfina to samo, skoro pacjent umierający na raka bardzo cierpi to nie ma nic w tym złego, że ją podają. Moja przyjaciółka w ostatniej fazie raka, czyli przed śmiercią miała podawaną morfinę, tylko to jej uśmierzało ten potworny ból, myślę, że również i ten psychiczny, czyli ból umierania.
Lili-ana

przez Alienated 02 mar 2010, 23:28
Miałem już okazję przejrzeć kilka podobnych tematów, czy to na tym forum, czy też w innych miejscach. Generalnie rzecz sprowadza się do tego, że ludzie sygnalizują istnienie problemu, wspominają o stosowanych zazwyczaj w tego rodzaju przypadkach substancjach wspomagających etc... Mnie natomiast interesuje ilu osobom udało się całkowicie ze wspomnianą przypadłością uporać. Czy jest to w ogóle możliwe, czy też mamy tutaj do czynienia z biletem tylko w jedną stronę i pozostaje się pogodzić ze świadomością, że z czasem może być już tylko gorzej??? -Perspektywa raczej mało pokrzepiająca jeśli wziąć pod uwagę chociażby fakt, że poważne zaburzenia pamięci i koncentracji coraz częściej dotyczą ludzi ciągle jeszcze młodych, którzy z powodzeniem powinni radzić sobie bez żadnych dodatkowych stymulantów...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez Pstryk 02 mar 2010, 23:33
ciężkie pytanie... zapominanie może mieć podłoże rozkojarzenia i to na pewno jest odwracalne. Natomiast inna sprawa ma się z fizycznym uszkodzeniem mózgu co powoduje problemy z pamięcią.
Pstryk

przez Alienated 02 mar 2010, 23:56
No ja rozumiem, że przyczyny mogą być bardzo różne, przy czym część z nich jest charakterystyczna dla jedynie wieku podeszłego i nas tutaj jakby trochę mniej dotyczy. Poza tym wcześniejsze eksperymenty z substancjami psychoaktywnymi również nierzadko nie pozostają tu bez znaczenia. Napiszę tak: jestem zdania, że sam mam już uzasadnione podstawy do niepokoju i szukam chyba po części jakiegoś cienia nadziei. Przymierzam się powoli do wizyty u neurologa, która nie wiem czy cokolwiek zmieni, jednak chciałbym, ażeby wypowiedział się tutaj specjalista. Perspektywa suplementacji lekami dla chorych na Alzheimera w moim wieku jakoś niespecjalnie napawa mnie optymizmem i boję się czy pewnego dnia sprawy nie zajdą tak daleko, że najrozsądniejszym wyjściem będzie po prostu skończyć z tym wszystkim raz na zawsze :(

przez Pstryk 02 mar 2010, 23:59
wizyta u neurologa na pewno pomoże w stwierdzeniu przyczyny i stanu. Nie jesteśmy specjalistami :!: Idź do neurologa i pogadaj z nim poważnie nie ukrywaj niczego aby wiedział, czego się spodziewać i czego szukać. Narkolce niszczą mózg a to jest już uszkodzenie fizyczne. Nie przesadzaj z tym kończeniem - czy jesteś zdiagnozowany :?:
Pstryk

przez Alienated 03 mar 2010, 00:14
Ogólnie problem nawracających myśli samobójczych to dla mnie chleb powszedni. Przepisano mi ostatnio w związku z tym leki przeciwdepresyjne, które wykupiłem, z obawy jednak przed skutkami ubocznymi zdecydowałem się zaczekać z ich zastosowaniem do momentu aż będzie naprawdę źle. Poza tym nerwica, ciągłe w związku z tym rozkojarzenie i problemy z zapamiętywaniem. Jeśli chodzi o używki grubszego kalibru, jest to sprawa z odległej przeszłości i przez całe lata funkcjonowałem zupełnie normalnie. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy natomiast już dwukrotnie zdarzyło mi się pozostawić w miejscu publicznym wszystkie dokumenty, gotówkę oraz kartę płatniczą (ostatnio na około półtorej godziny!). Moim zdaniem, to powoli przestaje być zabawne :(

przez Pstryk 03 mar 2010, 00:42
nom przestaje być może czas na leki :?: cóż wszystkiego trzeba spróbować - jeśli Twoje problemy z pamięcią wynikają z nerwicy jak zasugerował lekarz być może leki pomogą Ci doraźnie nie zgubić siebie samego ;) sama nie wiem - wiesz, mam bardzo podobny problem ale w moim przypadku wynika z uszkodzeń fizycznych mózgu - i używki 'grubszego kalibru' mają tu wiele do powiedzenia, mimo iż to przeszłość odległa... jeśli chodzi o leki trzeba z umiarem i ostrożnie ale często pomagają i wystarczają aby rozwiązać problem, przykład nie związany z tematem ale sugestywny - kiedyś cierpiałam z powodu extremalnie niesympatycznych snów... leki pomogły. Aczkolwiek osobiście, jestem bardzo sceptycznie nastawiona do nich - uważam, że tylko zmiatają problem pod dywan co z czasem wiąże się z nawarstwieniem problemów i wtedy jest dopiero ciężko :!: jednak warto na pewno sobie nimi dopomóc jeśli nie pokłada się jedynie w nich ratunku. Jeśli Twoje problemy z pamięcią wynikają z problemów z nerwicą - terapia + leki = sukces :D
Pstryk

przez Alienated 03 mar 2010, 00:57
Pstryk, terapię mam już za sobą, choć powodem zgłoszenia się na nią były zupełnie inne przypadłości i trapiące mnie od lat problemy. Tych ostatnich, nawiasem mówiąc, i tak nie udało się rozwiązać, ale cieszę się, że miałem przynajmniej okazję spróbować zmierzyć się ze wszystkim w takiej nowej trochę dla mnie wówczas formie. Odnośnie leków, część z przepisywanych mi przez psychiatrów zażywam od lat, z części niedawno samodzielnie zrezygnowałem i ogólnie nie potrafię powiedzieć czy ich stosowanie przynosi jakiekolwiek efekty, poza placebo oczywiście. Na poprawę koncentracji biorę Piracetam. Mam za sobą już kilkumiesięczne doświadczenie z tym farmaceutykiem. W pewnym stopniu jest on może skuteczny, ale przypadki, jak opisane przeze mnie wcześniej jednak się nadal zdarzają i być może nie tędy droga...

przez VasqueS 03 mar 2010, 01:24
Ja nie jestem czasem do końca pewien czy zazyłem te leki czy nie i jak tak się zastanawiam to wpędzam się chyba w koło ?!
Bo z nauką nie mam żadnych problemów uczę się dobrze :)
I nie zapominam innych rzeczy :)
VasqueS

Sortuj wg