problemy z pamięcią i koncentracją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

problemy z pamięcią i koncentracją

przez majstero 23 lut 2010, 20:24
Chciałem się was zapytać czy macie duże problemy z pamięcią i koncentracją, czy problemy z w/w jest to winą leków czy choroby.
Ja zaobserwowałem u siebie ostatnio dość duży spadek możliwości zapamiętywania i kojarzenia. Zapamiętanie numeru telefonu (własnego) jest niemożliwe, dopowiem że już wcześniej miałem problemy ale nie z pamięcią tylko z koncentracją. Wcześniej zapamiętywanie nie sprawiało mi problemów nawet takich dziwnych rzeczy jak numery kont bankowych czy długich tekstów literackich uczyłem się błyskawicznie. Teraz czuje jakby ktoś czy coś dosłownie cofnęło mnie w rozwoju do 1 klasy podstawówki. Czy może to być wina skutków ubocznych leków cz raczej posuwającej się choroby? Brałem coaxil z mianseryną , później krótko faverin z sanvalem a obecnie (od 2 tygodni) mirtor i sulpiryd
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

Re: problemy z pamięcią i koncentracją

przez paradoksy 23 lut 2010, 20:28
majstero napisał(a):Chciałem się was zapytać czy macie duże problemy z pamięcią i koncentracją, czy problemy z w/w jest to winą leków czy choroby.
Ja zaobserwowałem u siebie ostatnio dość duży spadek możliwości zapamiętywania i kojarzenia. Zapamiętanie numeru telefonu (własnego) jest niemożliwe, dopowiem że już wcześniej miałem problemy ale nie z pamięcią tylko z koncentracją. Wcześniej zapamiętywanie nie sprawiało mi problemów nawet takich dziwnych rzeczy jak numery kont bankowych czy długich tekstów literackich uczyłem się błyskawicznie. Teraz czuje jakby ktoś czy coś dosłownie cofnęło mnie w rozwoju do 1 klasy podstawówki. Czy może to być wina skutków ubocznych leków cz raczej posuwającej się choroby? Brałem coaxil z mianseryną , później krótko faverin z sanvalem a obecnie (od 2 tygodni) mirtor i sulpiryd

hmm u mnie depresja się dosc długo ciągnie i miałam ogromne problemy z pamięcią i koncentracją.
to jest jeden z objawów deprechy.

po miesiącu brania leków jest trochę lepiej, ale za nic bym się nie mogła teraz uczyc czegoś na pamięc (w przypadku, gdybym nadal studiowała).
teraz czuję poprawę, ale jednocześnie odczuwam, że leki mnie "blokują" - łapię się na tym, że jakoś nie mogę się skoncentrowac nad czymś i dłuższą chwilę o tym pomyślec, nie wiem, po prostu mam taką blokadę...nieraz piszę jednego posta 15 minut i nie mogę sobie nawet słów przypomniec, ani ogólnego sensu.
paradoksy

przez Lili-ana 23 lut 2010, 20:50
ja mam podobnie, o czym świadczy moja stopka. U mnie to ewidentnie wina leków, wcześniej nie miałam problemów z koncentracją, a teraz tak i do tego mam często problemy z logicznym skleceniem zdania :?
Jutro idę do mojej psychiatry, omówię kwestię odstawiania tego citalopramu, bo bardzo mi te skutki o których piszę przeszkadzają też i w terapii - ciężko mi się na niej skoncentrować i wysłowić czasem i mam zubożony kontakt z moimi uczuciami. To się mija z celem terapii :evil: Do tego libido zerowe, a jestem mężatką.....
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 23 lut 2010, 20:55
Twój zestaw leków wyjaśnia wszystko
Freddie Mercury

przez montechristo 23 lut 2010, 21:30
Siemano,

Ja walczę z deprechą i nerwicą lękową prawie 3 miesiąc. Kilka miechów temu małem ogromne problemy z pamiecią koncentracją i ogólnie ze sprawnością intelektualną.
Jak zacząłem brać leki zaczeło robić się lepiej teraz jest juz całkiem nieźle - serio.
Do antydepresantów biore rivastygminę (lek na alzhaimera) i piracetam plus suplementy. - działa

Jest duża zmiana

przez bliksa 23 lut 2010, 22:02
GreenEye, tez tak mam, jak sie zdenerwuje to uciekają mi słowa, nie wiem co mam powiedziec, mimo iż studiowałam fil. polską i mam duży zasób słów podobno. nerwy robią swoje...
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez whiteblackchocolate 24 lut 2010, 00:09
hej, a jak u Was ogólnie było po lekach, bo ja np. zdecydowałam się na leki ze względu na to, że dramatycznie mi poleciały pamięć i koncentracja, wypowiadanie się, mamrotałam i nie mogłam dokończyć myśli, czy po lekach odczuliście poprawę? powiedzcie, że tak...
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

przez Noemi 25 lut 2010, 13:15
Czy te leki pomogly ? Pamięć jest lepsza? mam tez taki problem , zero koncentracji, pamięć fatalna. właśnie wczoraj usiłowałam sobie przypomnieć, czy wysłałam urzędowe pismo (2 miesiące temu). Okazało się, że nei jestem w stanie sobie przypomnieć ! dzwoniąc do firmy mam powiedzieć "czy dostaliście pismo bo ja nie pamiętam czy wysłałam?".Pamiętam nr telefonów, daty urodzin i wydarzenia sprzed wielu lat, a to co było niedawno nie zostaje w pamięci.Zaczyna btakowac mi słów. Ładnie piszę, mówić nie lubię, zacinam się... Czuję się jak chora na Alzhaimera.... Nie biorę leków od dawna.

przez *Wiola* 25 lut 2010, 14:04
Ja mam wrażenie, że to właśnie leki mi popsuły pamięć:( Zdarza mi się teraz np spotkać kogoś na ulicy i nie móc skojarzyć skąd tą osobę znam. Wiele rzeczy których się np kiedyś uczyłam uciekło. Nie pamiętam książek czy filmów, nazwisk, słowa wylatują z pamięci itd. Kiedyś uwielbiałam wszelkie łamigłówki , zagadki matematyczne , logiczne , a teraz nie potrafię takich najprostszych rozwiązać.
Moderator

przez miki74 25 lut 2010, 22:56
Takie rzeczy jak wizyty u lekarza warto zapisywać w kalendarzyku lub w telefonie (też w kalendarzyku ;) ). W ogóle warto prowadzić sobie kalendarzyk z terminami. Organizuje życie i pozwala unikać stresów typu 100 zł. w plecy.
miki74

przez ewaryst7 26 lut 2010, 08:38
Ja mam też duze problemy z pamięcia.Myślę, że sama depresja to powoduje , a pózniej komplikują to dodatkowo leki.

przez Majster 26 lut 2010, 09:37
montechristo napisał(a):... biore rivastygminę (lek na alzhaimera) ...
Odstaw jak najszybciej.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 26 lut 2010, 11:37
Majster napisał(a):
montechristo napisał(a):... biore rivastygminę (lek na alzhaimera) ...
Odstaw jak najszybciej.

. Majster dlaczego ma odstawić?? Trochę o tych substancjach poczytałam i raczej nie znalazłam tam niczego niepokojącego. Ja teraz biorę piracetam.
Moderator

przez Kampus 27 lut 2010, 15:41
Hej
Ten wątek pasuję do mnie jak ulał. Także mam niesamowite problemy z koncentracją i pamięcią. Do tego mam jakieś zaburzenie które w dużym stopniu mi upośledza zdolności językowe. Najlepiej jak podam przykłady. Jeśli chodzi o pamięć: kłopoty z nauczeniem się czegokolwiek, czasem zapominam własnej daty urodzin, gdzie zaparkowałem samochód, nazw przedmiotów, wchodzę do pokoju, sklepu i nie wiem po co, biegne gdzieś w ważnej sprawie i nagle zapominam gdzie i po co mam biec itp.
Jeśli chodzi o koncentracje: kłopoty z utrzymaniem uwagi na czymś przez dłuższą chwile, gdy czytam książke to góra 2 str jednym ciągiem i nagle zaczynam mysleć o czymś innym, gdy np rozmawiam z kimś ważnym (np. profesorem na uczelni czy na rozmowie rekrutacyjnej) to gdy rozmowa trwa dłuższy moment to nagle "odpływam" i przestaje słuchać co dana osoba mówi, myśle zupełnie o czymś innym, patrze w okno, czasem gdy jadę samochodem też się zamyślam, czekając na przystanku na autobus już nie raz mi odjechał bo byłem zamyślony.
Jeśli chodzi o zaburzenia zdolności jęz oraz kreatywnego myślenia: prawie w każdej sytuacji trudno mi sklecić sensowne,dłuższe zdanie, najczęściej mówie pojedynczymi słowami. Do tego mam nieustannie pustkę w głowie. Jestem niesamowicie małomówny ale nie dlatego że nie jestem towarzyski tylko dlatego że nie mam pojęcia o czym mówić. Trudno mi cokolwiek wymyslić. Myślenie kreatywne mam mocno zaburzone. Nigdy nie napisałem żadnego wypracowania (podstawówka, szkoła średnia, studia). Mature napisałem ze ściągi (jak właściwie wszystkie egzaminy bo nie byłem w stanie przyswoić wiedzy). Z każdą osobą z jaką się spotykam to nie mam pojęcia o czym moge mówić. W głowie nie mam żadnych myśli, żadnych planów.
Mam depresje, dystymie i fs i od miesiąca biorę leki antydepresyjne (moklar). Czy objawy które wymieniłem są typowe dla tych schorzeń? Z tymi objawami borykam się odkąd pamiętam od najmłodszych lat (obecnie mam 26) więc jeśli depresja odpowiada za te dolegliwości to musiałbym ją mieć od jakiś 15 lat. Moje wnioski są takie że to własnie przez te moje objawy zapadłem w depresje, dystymie i fs ponieważ objawy te drastycznie pogorszyły jakość mojego życia (brak pracy, życia osobistego). Także to była całkiem naturalna reakcja. Jeśli Ktoś ma jakiś pomysł co mam robić to proszę o rade.

Sortuj wg