Depresja z urojeniami ???

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja z urojeniami ???

przez milano3 21 lut 2010, 22:00
Cześć !

Tydzień temu wróciłem ze szpitala ! :)
Jak było ?
Powiem szczerze że nie najgorzej. Starałem sie to traktować bardziej jako kolonie/obóz a nie pobyt w szpitalu. Chociaż nie było łatwo. Tam byłem zdany tylko i wyłącznie na siebie. Jeżeli chodzi o dzień w szpitalu:

7.30 - Pobudka/ leki
8.00 - Śniadanie (bardzo marne)
10.00 - Rozmowa z psychologiem (co trzy dni)
12.00 - Obiad
13.00-15.00 - Zajęcia szkolne
15.30 - Leki
16.00-17.00 - Zajęcia szkolne
18.00 - Kolacja
21.00 - Leki
22.00 -Cisza nocna

Czyli żadna rewelacja.
Diagnoza : Nerwica Depresyjno-Lękowa

Jednak tydzień po powrocie ze szpitala, zacząły się dziać dziwne sprawy. Miałem ataki. Byłem przekonany o tym, że nie posiadam żołądka i jelit, w wyniku czego nic nie jadłem przez 2 dni. Przedwczoraj zdarzył się kolejny atak. Tym razem byłem święcie przekonany o tym że nie mam ręki, co doprowadziło do wielkorotnych i głębokich cięć, w celu upewnienia się że ta ręka jest. O objawach powiedziałem rodzicom i psychologowi. W czwartek idę do psychiatry, i jemu też muszę o tym powiedziec.
Czy myślicie, że diagnoza w szpitalu mogła być błędna. Zastanawia mnie to że nie wykonano mi tam ani jednego testu, a wciągu 4 tyg pobytu w zakładzie rozmawiałem z psychologiem 5 razy :(. Czy tego typu urojenia mogą występować w nerwicy lub depresji ? A może to początki zaburzenia schizotypowego ?
Pozdrawiam wszystkich i proszę o odp.

Aktualne leki:
Rano - Asentra 50 mg
Wieczór - Lerivon - 30 mg
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Depresja z urojeniami ???

przez agusiaww 22 lut 2010, 12:51
milano3, poczytaj oderalizacji i depresonalizacji, to sa normalne objawy w nerwicy. Ale dziwne ze nie miales ani wywiadu ani testu, moim zdaniem malo profesjonalne to bylo. A gdzie wizyta u psychiatry? Wydaje mi sie, ze to inaczej powinno byc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg