CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez weeper 06 wrz 2010, 17:48
Robert - a czy Ty umiesz postawić się w roli Twojej żony??? Wiesz przez co ona przechodzila? Owszem-moze i nic nie tlumaczy jej postaepowania ale....
To co zrobila-zrobila bo tak zycie jej dokopalo,
potrzebowala zrozumienia, bliskosci, zaufania....i wcale z tym co zrobilanie nie jest jej fajnie. Nie win jej ani kolesia z ktorym to zrobila - bo to bez sensu. Ech - duzo mozna by jeszcze pisac- ale badz przede wszystkim facetem - nie brodz rak facetem ktory nie jest tego godzien, zonie wybacz, postaraj sie ja zrozumiem i zrob wszystko aby taka sytuacja nigdy juz nie zaistniala.

[Dodane po edycji:]

RafQ,
Hej Rafal - jak dajesz rade? Czytam Twoje posty - walczysz dzielnie. Tak trzymac.

przez katrin34 06 wrz 2010, 19:06
Ja już chodziłam do psychologa i psychiatry jak byłam młodsza bo wtedy mieszkalam w innym mieście. Miałam nerwice i depresje stwierdzona. Ale teraz czytam na necie i mi pasuje i ChAD i to wypalenie.
Jeśli chodzi o objawy to to zmienia szybko i ja ciągle jestem chora jak mam dola i zdrowa jak mam manie. Ale jak już pisałam to sama nie wiem co mam : (

przez weeper 06 wrz 2010, 19:20
;-0

[Dodane po edycji:]

RafQ,
jestem jednobiezna-musze wylatac swoje - musisz mi dac wiare

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 06 wrz 2010, 19:50
Hey.
Dzięki za Wasze, obiektywne, chłodne porady......
Nie może byc tak , że ja mam racje , a Wy sie wszyscy mylicie.Choć budzący sie na nowo we mnie gangster,hehehehe, każe mi słuchac tylko samego siebie.
Powiem Wam co zrobię.Także dzięki Wam
Poczekam. Zajmę się tylko swoim zdrowieniem.To najważniejsze.(dzięki esprit i zenonek ) Czas pokaże co będzie dalej. Ponoć leczy rany (chyba , że ktos rozbabra blizny-wtedy boli podwójnie...).Może z żoną też sie poukłada, jeśli życie czegos Ją nauczyło.dam Jej szansę.(chyba że znów sie wścieknę jak mi sie filmiki wyświetlą.... )
Oczywiście jednej rzeczy nie odpuszczę, sprawa jest w toku.Nikt i nic nie jest w stanie mnie od tego odwieść.O tym lepiej nie dyskutujmy.
Katrin-masz prawdziwe manie?jak sie objawiają?Tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem?
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez *Monika* 06 wrz 2010, 21:19
rober6666, Mogę się mylić, ale wydaje mi się,że z takim podejściem czyli z nieumiejętnością wybaczenia żonie, nie będzie Tobie, Wam łatwo.
Teraz jesteś górą bo Ona się płaszczy.
No wlaśnie.......musi Cię rzeczywiscie kochać. Pisaleś,że jest piękną kobietą i innym ślina cieknie na Jej widok. Pewnie Ona tez jest przekonana co do swojej atrakcyjności. MOgłaby ją wykorzystać, poszukac sobie kogoś.Jednak tego nie robi. Przemyśl to. Ona nie kieruje się takimi kategoriami, sparzyła się, żałuje błędu. Ja też mogę coś na ten temat powiedzieć. Tylko,ze ja nie odeszłam od męza do faceta, który mnie zostawił.
Kij ma zawsze dwa końce. Lubię Cię. Twoje zdrowie jest ważne. Czasem zastanawiam się czy oby stosunki małżenskie nie dreczą Cię na tyle,że własnie przez to Twoje stany są jakie są.
Co chcesz zrobić?
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 06 wrz 2010, 21:47
....to nie tak ......wpierw była choroba, potem zepsute delikatnie mowiąc stosunki małżeńskie. Tak więc to nie miało wpływu na stan mojego zdrowia.
Jak juz wyżej napisalem, kierując się Twoimi i Innych radami postanowilem jednak przeczekac, nie podejmować w stosunku do żony żadnych emocjonalnych kroków, żadnych nieodwracalnych decyzji. Zobaczymy co czas pokaże..
Obawiam się, że sam sie oszukuje jak dziecko, ale może faktycznie Ona żałuje i nie powtórzy tego ?
Chciałbym byc szczęsliwy i nie żałować tej decyzji.
Tylko boje się mojej reakcji na to, gdyby sytuacja sie powtórzyła.....
Monika
Podziwiam Twoja zawziętośc w terapii ! jak tam samopoczucie ?
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 06 wrz 2010, 22:00
rober6666, Zdrowa to ja nie jestem. Ale bywało gorzej, naprawdę. No i leków nie biorę. Tak, zawziełam się. Babka mnie ćwiartuje na kawałki, jest naprawdę idealnym terapeutą.

Dzisiaj powiedziała,że oceniam siebie zbyt surowo. Cóż......schemat z domu rodzinnego.....wymagania mamy....w szkole, na studiach......wszystko,żeby Ją zadowolić,żeby nie krzyczała.

Trzymam kciuki!
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 06 wrz 2010, 22:30
Dużo złości ze mnie wychodzi.Nagromadziła sie przez 3 lata bezsilności.
Nakręca mnie, podnieca.
Bylem kilka dni temu w wesołym miasteczku w chorzowie.
Jeździłem na rollercoasterze jak oszalały, chyba z kilkanaście razy....
gram na bebnach codziennie, ćwiczę, trenuje z workiem
Dzięki temu pewnie jeszcze sie kontroluję. Inaczej pewnie poszedł bym w miasto szukac draki.
taki jestem i odkąd pamiętam byłem. Na przeciwności losu reaguję działaniem, złościa, wścieklością.Nie jestem typem depresyjnym, więc tym bardziej nie potrafiłem/potrafie poradzic sobie z CHAD.Dla mnie taki stan to kompletny szok.
Jutro dzwonie do mojej lekarki, zgodnie z umową. Będzie pewnie w szoku, podobnie jak ja jestem.
Widziałem juz jej bezsilnośc. Pytała mnie nawet czy nie chce do szpitala...Powiedziałem , że nie. szkoda czasu-jak nic nie pomoże to i tak do konca września kończę.Więc wole ten wrzesień byc w domu.
A tu szok!!!
naprawdę nie wiadomo co jutro nas w życiu spotka
RafQ
Non serviam !!!!
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 07 wrz 2010, 01:49
Dobrze,że u Ciebie pozytywnie Robert.Może w końcu to ta właściwa kombinacja - oby.
U mnie 2 dni deprechy - wczoraj tragedia,ale dzisiaj troszke lepiej.Wczoraj gdyby nie benzo to pewnie bym się błąkał po mieście w nocy.Kiedyś jak nie wziałem uspokajaczy na czas (wtedy brałem doraźnie) i ta kur..a mnie dopadła to różne rzeczy wyprawiałem.Często godzinami laziłem po mieście (nawet w zimie przy -15 st) bez celu słuchając dołującej muzy,chodziłem po ciemnych zaułkach,czy przesiadywałem na dworcach.Nie wiedziałem co się ze mną dzieje i nie orientowałem się gdzie jestem - to była psychoza na maksa.
A lekarze dalej upierali się,że to po prostu zwykła Dystymia - chyba ich poje.ało całkowicie.

Martwi mnie brak hipomanii przez ostatnie 2 dni.
Pisałeś o agresji.Ja kiedyś byłem wrażliwym,spokojnym,bojaźliwym chlopakiem z marnymi warunkami fizycznymi.Wszyscy włazili mi na głowe wykorzystując moją postawę.
Odkąd choruje wszystko się zaczęło zmieniać.W tej chwili jak złapie pewien stan i mnie coś wku.wi to przestaje się kontrolować.Zero lęków,zahamowań i do tego poczucie potężnej mocy i pewności siebie.Wtedy często mam nadzieje,że ktoś mnie zaczepi na mieście lub jakiś frajer w pracy się o coś doj.bie.
Paradoksalnie odkąd zachorowałem ludzie przestali się mnie czepiać,dogryzać i ogólnie mam święty spokój.Na wszelkie akcje i zaczepki innych natychmiast reaguje furią.W sumie depra bardzo rzadko powoduje u mnie płacz czy mega smutek.Podobnie jak u Ciebie przeważnie zaczyna mnie wtedy roznosić.Kiedyś widząc jakiegoś frajera,który krzywo się patrzy na ulicy lub o coś się przyczepi natychmiast schodziłem z drogi unikając kłopotów.Teraz w takich sytuacjach idę z podniesioną głową i zawsze patrze im głęboko w oczy.Nikt nie jest w stanie zadać mi większego bólu niż ta dwubiegunowa ku.wa.
W dalszym ciągu regularnie ćwicze,chociaż ze względu na pogode rower poszedł w odstawke.Na zime kombinuje kupić treningowy,tak żeby nie stracić formy (tylko porządny a nie taki za 150 zł,z którego po 20 minutach treningu zaczyna się dymić)
Worek też leży,bo chwilowo nie mam go gdzie trzymać (w lecie tłukłem w niego codziennie),ale drążek,pompki i hantle obowiązkowo 4 razy w tyg.
Forma fizyczna jak nigdy dotąd,pozostaje zrobić porządek z głową.

Czas pokaże co z tego wyniknie.Jak aktualne kombo się nie sprawdzi,to zmiana i próby innych specyfików.Nie poddam się dopóki wszystkiego nie wypróbuje.
RafQ

przez Zenonek 07 wrz 2010, 10:10
rober6666,

Naprawde bedzie dobrze, bedzie coraz lepiej...

Nie mowiac o tym, ze pojawiaja sie nowe leki jak : Stresam, Neurontin...

Ale ta kombinacja powinna Ci sluzyc dlugo

przez rober6666 07 wrz 2010, 11:04
Dzwonilem do swojej Lekarki.
Kazała utrzymać dawkę 5 mg escitalopramu. (Lit i depakina tez bez zmian )
Myślalem ,że mi zwiększy.W końcu duży jestem.
I chciałbym jeszcze większego "kopa" i szybszego powrotu do zdrowia.
Niecierpliwy jestem
Ale.....Escitalopram pewnie po 2 tyg nie pokazał jeszcze swojego pełnego oblicza i całej mocy dopiero nabierze
a po drugie jestem przeciez CHADowcem i wpadnięcie w manie, choc tak bardzo przyjemne szybko kończy sie w szpitalu na ciężkich dawkach neuroleptyków.

Dzis jak na razie mam lekki zjazd formy.
Zobaczymy jak sie dzień rozwinie
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez polakita 07 wrz 2010, 11:08
Czytam właśnie artykuł na onecie ChAD-owe życie... http://zdrowie.onet.pl/1623607,2041,0,7 ... logia.html

przez rober6666 07 wrz 2010, 11:17
Dzięki !!!
Nie mam teraz czasu, ale pobieżnie spojrzałem i wydaje mi sie rzetelny.
Kto , jak nie ja i i Wy mi podobni ma wieksze prawo do ocenienia takiego artykułu ??
przeczytam potem i wyraże swoje zdanie.Mam nadzieje , że ludziska to poczytają i zrozumieja wreszcie , że depresja i CHAD to nie lenistwo z ktorego wychodzi sie "biorąc sie w garść"...
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez weeper 07 wrz 2010, 14:41
Nikt - kto tego nie doświadczy- nie zrozumie. Możesz przekonywać, pisać, wywalać się na zewnątrz-nie licz na zrozumienie ani litość. Zrozumie Cie tylko ten czowiek ktory dotknąl tego bagna

Sortuj wg