CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 27 sie 2010, 11:28
Hej
Jestem cały czas kompletnie "zaje..ny" jak to ćpuny mowią....
Chyba skołuje sobie jakiegos "kwasa" żeby miec juz całkowity odlot-jak ćpac to przynajmniej na wesoło :D
I tak jestem kompletnie w innym wymiarze, co mnie najbardziej wku..ia.
Chyba nie będę sie kilka dni tutaj udzielał bo i tak nie dociera do mnie co piszecie.
Esprit
Bracie
Odezwe sie jak będę w stanie rozmawiać, bo na razie to mi sie wszystko chyba śni
Czekam na PRZEBUDZENIE o ile takowe nastąpi.
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zachmurami 27 sie 2010, 11:30
rober6666, też bardzo mocno trzymam kciuki. Wierzę, że dasz radę!

Tak sobie pomyślałam, że dobrze byłoby mieć lekarza pod telefonem w takim przypadku jak Twój. Taka opcja bardzo pomaga. Niestety, nie każdy lekarz ma takie ludzkie podejście do pacjenta. Nie ma nic gorszego niż cierpienie w samotności i lęk, zwłaszcza na początku stosowania leku :( . Mnie bardzo pomogło, gdy psych pozostawiła mi swój numer i mogłam zadzwonić, gdy czułam się fatalnie - mogła np. na cito zalecić zmniejszenie / zwiększenie dawki leku. Pewnie, gdyby nie ta opcja, kilkakrotnie wylądowałabym w szpitalu na własne życzenie (tak było ze mną strasznie, pakowałam już torbę :( ...)

rober6666, a może jest coś jeszcze, co może dodatkowo rzutować na Twoje złe samopoczucie (alko trzeba pożegnać, ale to to już wiesz :smile: ). Mam nadzieję, że lekarz zlecił Ci badania poziom hormonów np. tarczycy. Enzymy wątrobowe, niewydolność nerek, pewne przewlekłe i niewykryte choróbska same w sobie mogą nasilać a nawet powodować depresję... jeżeli ich się nie leczy.
Nie zaszkodzi sprawdzić, a może coś wyjaśnić.

przez rober6666 27 sie 2010, 11:46
Tarczyca w porządalu, watroba tez-2 tyg temu jakoś robiłem kontrolnie poziom Litu ( musze raz na kilka tyg kontrolować z racji jego ustawicznego brania ) TSH ( na tarczycę ) i próby wątrobowe.Wszystko OK. zdziwiła mnie troche zdrowa wątroba-przez 3 lata tony lekow zapijanych często w desperacji litrami alko
szkoda że nie ma badań stężenia poszczególnych neuroprzekaźników w mózgu.....wtedy nasze choroby w miesiąc byłyby zażegnane.
Cóz. Dwie opcje .Albo zdechnę (niestety sama choroba nie zabija-trzeba sobie pomóc, co nie jest łatwe...) albo będę zdrowy (zdrowy może nie , ale stabilny przynajmniej)
Obecny patologicznie długi stan jest nie do przyjęcia.
Hej
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 27 sie 2010, 11:55
O tak PAMIĘTAM LALECZKO, pamiętam
Obiecuje że nawet jak będe mial kompletne zaniki pamięci to nie zapomnę. Piękna Pola Rakso :D
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 27 sie 2010, 12:56
rober6666,

Ktory to dzien na lamo ? 4-5 ? Noz szkurwa musi w koncu zaskoczyc. MUSI. MUSI BYC LEPIEJ.

przez rober6666 27 sie 2010, 13:03
Kurcze sam juz nie wiem
Może ja juz nie mam mózgu tylko papke?? :D :D
Jakże bym chcial zidiocieć i starcić kontakt z rzeczywistością , a nie być stale niewolnikiem swojego cierpienia.Piękny czysty umysł zamkniety w ciasnej, klaustrofobicznej klatce derealizacji, totalnego zmęczenia , leku i zaników pamięci
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 27 sie 2010, 13:04
rober6666,

A lekarz na powrot do Amitryptyliny ? Kiedys Ci pomogla bardzo.. W koncu laczy dzialanie silnej sedacji z bardzo silnym dzialaniem antydepresyjnym.

przez rober6666 27 sie 2010, 13:11
Amitryptylina działała rzeczywiście nadspodziewanie dobrze...ale przez tydzień. potem , gdy rozkręcił sie wychwyt chyba noradrenaliny to dostałem strasznych derealizacji,ale naprawdę strasznych,takich , że jakby mi ktos wmówil że wczoraj widzielismy krasnoludki to zastanawiałbym sie czy to czasem nie prawda.(chociaz jakby mi wmawial że spólkowaliśmy z Jennifer Lopez ,to bym nie narzekal,hehehehe )
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 27 sie 2010, 13:14
rober6666,

Musisz wytrzymac jeszcze z 5-7 dni i jak sie nic nie zmieni to dawaj do tego lekarza. Na pewno cos wymysli.

przez rober6666 27 sie 2010, 13:20
Nie ma Go
będzie dopiero pod koniec września.....
Cholera
Psychiatrzy nie powinni mieć wakacji,hehehehehe
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 27 sie 2010, 16:34
Wytrzymaj jeszcze trochę Robert zanim się poddasz i odstawisz.Zwiększ lub dodaj drugie benzo przez te kilka dni (byle tylko nie alkohol).

U mnie 3 ostatnie dni genialne.Nie czułem się jeszcze tak dobrze odkąd zachorowałem.Nie twierdze,że to tylko i wyłącznie zasługa lamo,ale coś w tym może być.
Jestem przygotowany na mocny upadek w depresyjny dół,ale takie nawet chwilowe poprawy dają nadzieje i dodatkową siłę do dalszej walki.

Cały tydzień jestem na nogach od 5:30 do 23:00,ale radzę sobie nadspodziewanie dobrze.Benzo zwiększone do 3x0.5.Niedługo przechodze na dłużej działające - Valium (diazepam) lub Tranxene.

Trzymaj się jakoś i w żadnym wypadku nie poddawaj się
RafQ

przez rober6666 27 sie 2010, 16:43
Ok RafQ
a na początku tez Cibie to lamo aż TAK roz.e.ło ??? Że nie wiedziałes za bardzo czy wstałeś juz czy nadal śpisz???
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 27 sie 2010, 18:28
Mnie też nieźle sponiewierało.Musiałem zwiększyć benzo dwukrotnie a i tak miałem straszną derealizację,napięcie i niepokój.Nie wspominając już o kłopotach ze snem i apetytem.
Przeszło całkowicie po 2-3 dniach.Potem zwiększyłem z 25 do 50 i było podobnie (2 dni jazdy,po czym wszystko przeszło).

Teraz żadnych uboków.
RafQ

przez Zenonek 27 sie 2010, 19:27
rober6666 napisał(a):Nie ma Go
będzie dopiero pod koniec września.....
Cholera
Psychiatrzy nie powinni mieć wakacji,hehehehehe
Robert

No zebys wiedzial hahaha.

Ale cos rusza juz ? Jest choc odrobine lepiej niz na poczatku ?

Ile benzo bierzesz ?

Sortuj wg