CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez RafQ 23 sie 2010, 19:56
Mówie o wersji oficjalnej.To,że zwykły obywatel ZSRR mało miał do powiedzenia w tamtych czasach,to każdy chyba wie.Natomiast zadziwiające jest to,że w takim kraju jak USA ta metoda "uzdrawiania" była bardzo rozreklamowana w pewnym okresie.Ale nie wnikajmy już ;) .

Robert - ja bardzo dobrze toleruje lamotrygine.Tak jak już pisałem,te objawy o których piszesz minęły po kilku dniach.
Natomiast przed lamo miałem nieudane podejście do Depakine.To był koszmar na maksa i nawet zwiększona dawka benzo nie dawała rady.Po 3 tygodniach kurew.kich objawów ubocznych,bezsenności,nerwowości i innego gówna odstawiłem.
Poza tym nie wiem,czy to sprawka mirtazapiny czy może lamotryginy (albo jednego i drugiego) ale takiego lata jak w tym roku,to ja nie miałem odkąd zachorowałem.Nie jest idealnie,ale tak da się już żyć.Wcześniej to był non stop stan agonalny czyli coś podobnego do tego,którego doświadczyleś podczas swojego wyjazdu.
Całą jesień 2009,zimę i na wiosne tego roku procentowo było 80-20 dla deprechy.W tej chwili jest powiedziałbym 58-40 dla stanu hipomanii z bardzo nielicznymi prześwitami całkowitej normalności - 2%

Pozostaje sprawa benzo,bez którego nie idzie funkcjonować ze względu na nerwowość i derealizacje.Poinformowałem dzisiaj swoją Panią doktor jak sprawa wygląda i czy byłby jakiś zamiennik (choć wiem,że nie ma).Pokiwała tylko głową,bo wie,że już wszystko wypróbowałem.Wygląda na to,że jedynym wyjściem pozostaje codzienne zażywanie i robienie okresowych "mini-odwyków" polegających na zmniejszeniu dawek.Zejście całkiem do zera nie jest wielkim problemem (przerabiałem już to).Problemem jest brak alternatywy w postaci innego leku,którym możnaby zastąpić benzo.Nie widze więc sensu schodzenia do zera,natomiast jestem za kontrolowaniem dawek i okresową ich redukcją w celu zmniejszenia zjawiska tolerancji.

Pozdr
RafQ

przez rober6666 24 sie 2010, 12:05
....cześć
Ale mnie miażdzy.
ja juz sam nie wiem co ze mna jest nie tak
Minimalna dawka lamo na początek , wręcz śmieszna , a ja chodzę po ścianach.Benzo nie pomaga.
O co tutaj chodzi? Gubie sie w tym wszystkim.Nie pamiętam wczorajszego dnia i dzisiejszego do południa.Jestem odrealniony, zaćpany, senny a jednocześnie bardzo spiety i zalękniony.Jest to wszystko duuużo silniejsze i bardziej wyraziste niż przed lamo (a i tak było bardzo cięzko )
Beznadzieja.
Wegetacja.
Stagnacja
Recesja.
Niech mnie w końcu szlag trafi
Wstyd mi tu przed Wami tak jęczeć jak frajer, ale obiecalem pisać prawde odnośnie tego jak sie czuję, więc pisze
Idę zaraz chyba spać. Tragedia.
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 24 sie 2010, 12:23
rober6666,

Coz mozna napisac...przetrzymaj to za wszelka cene, musi w koncu nastapic poprawa, nie nie ma bata zeby nie bylo lepiej..

A Lit bierzesz caly czas ? Jaka dawke ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anonymous 24 sie 2010, 12:31
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez rober6666 24 sie 2010, 15:08
......no i spałem az do teraz....
i zaraz dalej idę. Totalna roślinka.
Ja sie nie spodziewam cudownego ozdrowienia po 2 dniach brania leku, ale takiego pogorszenia tym bardziej nie.
To nie do przyjęcia.
Żona chora na grype lezy, dzieciak u Teściow a ja zamiast coś ogarnąć, czyms się zając gnije i nie mam siły nawet zjeśc.
Zaraz mnie chyba roz..p...oli " z nerw"
Trzymajcie się
Robert
Aha
Próbowałem coaxil
Niestety bezskutecznie
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 24 sie 2010, 15:33
rober6666,

Spokojnie , bedzie dobrze, musisz to wytrzymac, ale poprawa tez musi nastapic, no nie wierze,ze bedzie inaczej.

A co Twoj doktor mowil o dolozeniu Amitryptyliny? Swego czasu Ci pomogla fest. Moze Amitrypa + stabilizator ?

Ami ma przeciez mocne dzialanie uspokajajace + silne antydepresyjne, teoretycznie idealny lek na stan mieszany ?

przez Magdaa 24 sie 2010, 15:44
Robert- nie nastawiaj się teraz na pracę, pozwól sobie mieć wyj*bane na wszystko, po prostu spróbuj przespać ten najgorszy okres, zająć myśli czymś ciekawym (tak, wiem, łatwo się gada :? ). Trzeba mieć nadzieję że tylko początki są takie dupne. Przecież nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Może zwiększ na te kilka dni dawkę benzo?
Nie jesteś sam, pamiętaj!
Magdaa

przez RafQ 24 sie 2010, 16:09
Magdaa dobrze mówi.Wytrzymaj ile się da i nie odstawiaj a na pewno będzie lepiej.Jak wytrzymasz i po jednym do dwóch tygodni nic się nie zmieni,to najlepiej skonsultuj się z lekarzem lub wtedy odstaw.

Do do uspokajającego działania amitryptyliny...ja nic takiego nie zauważyłem nawet przy dawce 100mg dobowo.Ale to normalka - mnie nic nie potrafi uspokoić oprócz benzo.
Tzn neuroleptyki w dużych dawkach potrafią tego dokonać,ale oczywiście kosztem wystąpienia słynnego "syndromu zombi".Być jak bohaterowie słynnego Resident Evil ;) ?...nie,dziękuje.

Trzymaj się Robert
RafQ

przez Zenonek 24 sie 2010, 16:14
RafQ,

No ma dzialanie sedatywne i to bardzo mocne :), wiec szok, ze tego nie odczules.

przez Incognito 24 sie 2010, 17:29
Witaj Robert, bylem w szpitalu z powodu proby targniecia sie na swoje zycie.

W szpitalu przewazal stan hipomaniakalny, mieszany z depresja.

Choroba choroba, był taki okres ze stany ucichly, nie wspominalem wtedy przeszlosci
obecnie jestem na pernazynie i depachine.
Mysle ze choroba trwa tak ze 2 lata.

To zmiany w mozgu, wiec leki stabilizuje te stany emocjonalne, przeszlsci nie zmienisz ale choroba nie jest tak uciazliwa zeby nie moc sie spelniac.
Skup sie na przyszlosci, ja to robie i z tego czerpie motywacje.

Pozdrawiam
Łukasz

[Dodane po edycji:]

Dopisze do watku ze stany hipomaniakalne to cudowna sprawa, szkoda tylko ze lekarze tego nie rozumieja.

przez Zenonek 25 sie 2010, 08:31
rober6666,

Jak tam, lepiej dzis ?

przez rober6666 25 sie 2010, 09:46
Nie
Masakra jak po SSRI
Mam takie jazdy , że nie potrafię wstać z łóżka i żałuje że sie w ogóle obudziłem.
czuje derealizację ogromna i wręcz panikę.A jednoczesnie kompletne rozbicie i brak sił nawet żeby sie ogolic.
Chyba juz mam dosyc tego.
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 25 sie 2010, 10:02
rober6666,

Masz telefon do tego lekarza, moze zadzwon do niego ?

Tutaj na pewno sie przyda porada dobrego fachowca.

przez specjal 25 sie 2010, 10:37
Robert nie łam się.Ja też mam przejebane takie psychozy że masakra.Staram się to olewać a jak się nie da to pije.Id sobie z kolegami na piwo z żoną do kina.Pamiętaj jesteśmy z tobą!
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg