CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez RafQ 30 lip 2010, 22:20
Robert - clon o tyle jest dobry że działa długo.Alprazolam szybko schodzi z organizmu i jak organizm złapie już tolerancje to występują objawy odstawienne pomiędzy dawkami.Trzeba by było non stop zwiększać i brać coraz częściej.Bez tego między dawkami po jakimś czasie pojawiają się takie mini-odwyki.

Objawy odstawienne powoli ustępują,ale to co najbardziej mnie wkur..a to powrót mega derealizacji którą miałem zanim zacząłem brać uspokajacze.W tak silnej dr potrafie już się zgubić na mieście lub dostawać szału gdy jest większy ruch na ulicy itp.Oglądanie filmów w takiej dr już sprawia problemy a o książkach,które wcześniej uwielbiałem nie może być mowy (czyli podobnie jak u Ciebie).
Jeżeli wróce do benzo to raczej nie będzie to alprazolam a już na pewno nie clonazepam.Może pomyślę nad Tranxene albo Relanium bo te działają dłużej i są troche słabsze.

Co do zmęczenia w pracy to nie chodzi tu tylko o sprawę fizyczną.Ja wiem po sobie że zrobienie czegokolwiek w sytuacji niekomfortowej dla mnie powoduje straszny wysiłek.Fizycznie jestem sprawny jak nigdy dotąd.Z resztą jest to podobno udowodnione bo od dwóch lekarzy już słyszałem taką opinię.Z moimi dolegliwościami podczas pracy zwłaszcza w sytuacji stresowej bądź gdy jestem w stanie ostrego dołka będe się męczył kilkakrotnie szybciej niż zdrowy człowiek.

A odnośnie alko to u mnie zero pozytywnego dzialania.Jedynym objawem po wypiciu są zawroty głowy natomiast odrealnienie i zamułka pozostają :? .
RafQ

przez rober6666 30 lip 2010, 22:54
RafQ
...czyli podobny klimat jak ja obecnie mam. szału można dostać.brak mi książek !!! czytałem mnóstwo,pochłaniałem wręcz i dosłownie czułem jak poszerzają mi sie horyzonty i zwiększa poziom człowieczeństwa wraz ze zdobyta wiedzą.....
relanium chyba dobry pomysł ( jak na benzo oczywiście ,hehehehe )
ma najdłuższy okres póltrwania.
Monika
Po dwóch latach średnio udanych wakacji nad morzem ( 15 stopni i deszczowa pogoda ) wracam w góry, a dokładnie w miejsce którego jeszcze nie znam -Szczawnica kolo Dunajca i zalewu Czorsztyńskiego.
Upał-gnicie nad rzeką
chłodno-góry.
Bajka.
Domek w ktorym mam kozacki pokój, na uboczu jest i 50 metrów od rzeki.....
Nie moge sie doczekać
Żeby tylko ta suka CHAD mi nie wykastrowała przyjemności letniej kanikuły
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez *Monika* 30 lip 2010, 23:10
rober6666, będzie dobrze, dasz radę. Dobrze,że masz plany...te wakacyjne i te z pracą związane....
opalisz się trochę, wymoczysz d.psko, odpoczniesz psychicznie od Zabrza.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 30 lip 2010, 23:18
Gdy czuje sie dobrze to nic mnie tak nie rehabilituje jak wyjazdy w gory,bez znajomych, bez komórki, bez neta, bez zdebilowaciałego, zdegenerowanego miasta, bez mendowatej straży miejskiej i kozaczącej policji......bez debili naćpanych, bez napięcia związanego z nocnym spacerem.....uffffff
Kocham górskie , spokojne miejscowości.
Ostatnie byłem 3 dni w moim ukochanym Szczyrku, akurat czulem sie dobrze, więc pobyt tam był balsamem dla umęczonego chorobą ego.....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 31 lip 2010, 15:22
Robert i znow podobna historia do mojej.Takze kocham gory ten spokojny klimat dobre powietrze brak cpunow.Taki wyjazd dobrze robi na zdrowie zwaszcza z moja astma to idealne miejsce.Co tutaj marudzic u mnie tak samo,jestem zdiwiony ze u Roberta gorzej...nie wiem od czego ta nagla zmiana...brak slow na to :cry:

[Dodane po edycji:]

Pozatym nie lubie wylegiwac sie na plazy to nie dal mnie wole klimat gorski
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Anonymous 01 sie 2010, 13:38
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez rober6666 01 sie 2010, 13:51
Esprit
Lipa jakaś mnie dorwała.
Ale takie sa "uroki" tego gówna
Wiem ,że za chwile jakąś będzie znów górka.
Na chwile obecna mam ochote komus łeb rozwalić, ze złości bezsilnej , że to mnie spotkalo....
Zdycham. Dobrze że mam tą myjnię.Tam też zdycham ,ale przynajmniej w ruchu ,a nie na tapczanie.
Gorzej, gdy nie dociera do mnie to co mówią,hehehehehe, jak debil
Po powrocie z wakacji wrzucam Lamotryginę. Bankowo
Zobaczymy jak będzie
Najważniejsze na początek to to ,żeby mnie nie wrzuciła w sidła jeszcze większej derealizacji, napięcia i lęku, oraz zmęczenia.Na pozytywne działanie mogę poczekać. Z resztą pół roku w tą czy w tamtą,hehehehehe. po 3 latach użerania się z tym gó.wnem to juz bez znaczenia
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 01 sie 2010, 18:28
Nie wiem co jest bo ja dzisiaj tak samo jak Ty - ledwo żyje.Derealizacja i straszny ból psychiczny są nie do zniesienia.To już jest stan na granicy psychozy chyba z myślami samobójczymi włącznie.Nie wiem czy nie będe musiał zwiększyć benzo do 0.5 dobowo.Wole to niż pierdolnąć sobie w łeb :( .
RafQ

przez rober6666 01 sie 2010, 21:48
nooooo
ja znów jak idiota mam zaniki pamięci
Nie pamiętałem czy dzisiaj czy wczoraj przywiozłem Brata z żona i nowonarodzonym dzieckiem do domu.....kompletny debil ze mnie.oczywiście juz nie pamiętam kiedy ich córeczka sie urodziła.
W ogóle jakos nie rejestruje tego faktu na 100 %. czy ja jestem juz takim debilem?? W takie dni mam ochotę to zakończyć. Pozbawiona reakcji i emocji kukła. Jedynie wściekłośc jeszcze potrafie odczuwać
Poza tym moja Żona jak zobaczyła to dzieciątko to znów dostała palmy na punkcie drugiego dziecka i zarzuciła focha.
Jak ona sobie to wyobraża???? ja jestem umysłowo w stanie niedorozwiniętego dziecka, nie mam pracy, kasy żadnych widoków na przyszłośc i do końca pewnie krótkiego juz żywota będę chory.
poza tym CHAD jest dziedziczne........EGOISTKA !!!!
Ja jestem szczęśliwy każdego wieczora , że przetrwałem kolejną rundę z życiem , które mnie chce znokautować , a ona mi z takim gów.nianym tematem wyjeżdża
Chyba Ją oleje jednak......pogłębia tylko moją chorobe swym ptasim móżdżkiem egoistki....
RafQ
bierzesz Lamo?
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 02 sie 2010, 19:50
rober6666,

Kurde to znowu masz pogorszenie ??

Moze zazuc wieksza dawke Afo lub Clona...jak nie chcesz na razie brac Lamo..

Pamietaj nie z takimi rzeczami sobie radziles...musisz uwierzyc, ze naprawde moze byc dobrze...

Bylem swiadkiem jak osoba z CHAD z ciezkim stanem mieszanym funcjonuje i w miare cieszy sie zyciem juz ladnych kila lat dzieki lekom przeciwpadaczkowym....Juz Ci to pisalem, wiec trzymaj sie...

przez Shadowmere 02 sie 2010, 19:55
rober6666, nie wiń Jej.Ja tez wariuję,jak widzę niemowlęta,mimo choroby.Kobiety.. :(
Shadowmere

przez rober6666 03 sie 2010, 14:05
Amon
Co sie dzieje?? Pogorszenie stanu, czy też klopoty osobiste? Może jedno i drugie ?
Szlag w tą chorobę.
Łatwiej ustabilizować TU 154 niż CHAD
Lekarz mi zwrócił uwagę na pewna prawidłowośc.Zapytał mianowicie czy hipomania lub znaczące pogorszenia maja związek z porą roku.....i sam sie ździwiłem , że faktycznie. Zawsze najgorzej jest między czerwcem a wrześniem.....Ciekawe czemu?
Zenonek
Chyba do momentu wejścia Lamo (zaczne brac pod koniec miesiąca ) chyba zwiększę niestety benzo.
Afobazol po zwiększeniu powodowal większe napięcie i nerwowośc oraz kule w gardle.Nie przypadek. Jak zmniejszyłem to po 2 dniach kula zniknęła.
jakże ja bym chcial na okres wyjazdu na wakacje wyłapać hipomanię.......to taka piękna namiastka zdrowia.
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 03 sie 2010, 18:49
Robert - tak zażywam cały czas lamotrygine i wszystko byłoby do zniesienia gdyby nie ta wredna derealizacja przez którą szału można dostać.Benzo zmniejszyłem do 0.5 mg dobowo ale niżej na razie nie próbuje ze względu na tą kurewską derealizacje.
A odnośnie zaników pamięci to u mnie normalka.Pamiętam bardzo wyraźnie rzeczy,które miały miejsce do roku 2004.Potem jest już pustka tak jakby ktoś wyciął mi z życiorysu 5 lat życia.Z pamięcią chwilową też jest fatalnie i z trudem przypominam sobie co robiłem np. wczoraj.
RafQ

przez rober6666 03 sie 2010, 19:22
RafQ
To z pamięcia i derealizacja mamy podobnie.Lipa po całości.
Masz jakieś uboki po lamo?Nie zamula Cie? Nie nasila derealizacji ?
Cholera ja juz zdycham polowę życia mojego 6 letniego synka. O ile do 2007 roku pamiętam wszystko pięknie ,tak potem wszystko co sie działo i 3 lata z życia mojego synka zlało sie w jeden beznadziejny, mdły i przerażająco debilny okres.
Kilka dni temu Bratu urodziła sie córa a do mnie to jakos nie dociera. tak jakby w TV o tym pierniczyli o kims innym. Nienawidzę siebie za to.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg